Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie kupujecie nasiona?

Post »

Agnieszko, my na ten temat rozmawiamy też tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=14 . Może jakaś informacja okaże Ci się przydatna :)
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Gdzie kupujecie nasiona?

Post »

Karolina dziękuję .
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
magdalenka
100p
100p
Posty: 110
Od: 5 lis 2010, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie kupujecie nasiona?

Post »

Nasiona kupiłam w sklepie internetowym Ożarowa. Przesyłka przyszła na drugi dzień. Wybór nasion na stronie ogromny, ceny też są lepsze niż w sklepach stacjonarnych. Przysłane nasiona mają terminy przydatności do siewu nawet do 2014 roku.
Nasiona z Ożarowa kupowane były u mnie w rodzinie od dawna i zawsze wszystko pięknie rosło :-)
Pozdrawiam
Magdalenka
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Gdzie kupujecie nasiona?

Post »

Ja też zamawiam nasionka z Ożarowa i naprawdę polecam :uszy
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Gdzie kupujecie nasiona?

Post »

Karolina__ pisze:Agnieszko, my na ten temat rozmawiamy też tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=14 . Może jakaś informacja okaże Ci się przydatna :)
Istnieje też wątek z zeszłego roku, który warto przeczytać: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=140
Został pzeniesiony do działu HOT, bo przecież obejmuje wszystkie nasiona: warzywa, kwiaty, zioła itp.
pozdrawiam, Gunnar
ogrodniczy_eu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 mar 2010, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Witam serdecznie!
Zostałem wezwany do tablicy w jednym z poprzednich postów :)
Faktycznie, nasiona w moim sklepie mają wyższe ceny niż w sklepie PNOS-u, ale niższe, niż w sklepikach stacjonarnych, czy w hipermarketach. W internecie jest wojna cenowa. Uważam, że nie mogę jej ulegać, bo jest to prosta droga do bankructwa. PNOS może sobie pozwolić na niskie ceny, bo sprzedają produkt własny. Jest to duża firma i nawet ujemny bilans kosztów w sklepie internetowym nie szkodzi im, potraktują to jako zakamuflowany koszt reklamy. Cóż, klient ma prawo kupować tam, gdzie osiąga największą korzyść. Nasiona PNOS-u rzeczywiście mają bardzo dobrą jakość i są godne polecenia. Także bardzo dobrą jakość mają nasiona firm Polan i Spójni. Właściwie należało by mieć zaufanie do wszystkich firm nasiennych, ponieważ każda partia nasion przed dopuszczeniem do obrotu jest badana przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Przestrzegał bym przed zbyt wczesnym kupowaniem nasion. Hurtownie po zakończeniu sezonu nasiennego około czerwca zwracają niesprzedane nasiona do firm nasiennych, te z kolei robią nowe atesty tych nasion i znów wprowadzają na rynek. Mogą też mieszać nasiona ze zwrotów z nasionami z nowych zbiorów i takie mieszanki pakować w torebki. Jeżeli mieszanka ma siłę kiełkowania w zakresie normy, to dostaje atest. Firmy nasienne stosują specjalne rabaty, "stare ceny" dla odbiorców, hurtowni i sklepów, które wcześniej kupią u nich nasiona.
W ten sposób pozbywają się starszych nasion. Nasiona z nowych zbiorów wprowadzane są do obrotu w drugiej kolejności i w wyższej cenie.
Istnieje druga strona tego tematu. W ogrodnictwie jeżeli przegapimy jakiś termin, to następny mamy przeważnie za rok. Jeżeli za późno zabierzemy się za kupno nasion, to możemy już nie dostać wymarzonej odmiany. Czasami uprawy nasienne "nie wychodzą" (deszcze, zimno, szkodniki, choroby) i w danym roku jest bardzo mało nasion jakiejś odmiany, albo nie ma ich wcale.
To na razie tyle... Mam dzisiaj do wprowadzenia do sklepu (skanowanie, obróbka, opis) kilkadziesiąt nowych odmian warzyw.
Pozdrawiam
Leszek
http://www.ogrodniczy.eu
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Zamówiłam w Ozarowie ,zapłacone i czekam z niecierpliwością aby wieczorkiem oglądać i przekładać kolorowe torebki -oby do wiosny ,bo mi z tych nasionek książka telefoniczna powstanie :P
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Skep internetowy - jaki najlepsz

Post »

Oj Naleweczko, dziękuję ;:138 super sklep internetowy. Ile tu nasionek, można dostać oczopląsu.
Trudny wybów będę miała :heja Dzięki ;:196 :wit
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

W tym roku po raz pierwszy zaopatrzyłam się w nasiona przez Internet, chociaż mam całkiem niedaleko do kilku sklepów z nasionami. W tym towarzystwie to nie muszę przekonywać nikogo do tego typu zakupów. Dobrze,że jest taki wątek, Forumki zwracają uwagę na niektóre aspekty, które mi umknęły.
Ja z kolei, jako patriotka( jakie to niemodne), chcę zwrócić uwagę na coś, co już przerobiłam - nie wszystko, co pięknie rośnie pod Wezuwiuszem, uda się u nas. Okazuje się, że pomidory San Marzano wymagają wulkanicznej gleby. Co prawda, niedaleko Opola jest Góra świętej Anny, która jest podobno wygasłym wulkanem, ale jak dogrzebać się do warstw naprawdę wulkanicznych? ;:223 :;230 ;:223
Waleria
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

A ja po raz pierwszy zamówiłam nasiona w Plantico http://www.plantico.pl/index.php/katalog . Teraz czekam na przesyłkę, pewnie będzie po niedzieli.
Mam z nasionami tej firmy równie dobre doświadczenia jak z PNOSem, a przy wartości zamówienia ponad 50 pln przesyłka jest darmowa. Jest to dosyć istotna różnica między PNOSem i Plantico, na korzyść tego ostatniego. Bo ceny nasion są porównywalne, a nawet w Plantico niektóre nieco tańsze, ale nieznacznie.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Ja wole zamawiać przez internet. Sklep ogrodniczy w mojej miejscowości ma tak narzuconą marżę, że za torebkę nasion, które kupię online zapłacę powiedzmy 1,2 to w sklepie stacjonarnym dokładnie te same kosztują 3 złote.
No i oferta internetowa jest bardziej bogatsza, można sobie na spokojnie poczytać i powybierać.
Zazwyczaj płacę około 120 złotych za nasiona, to koszt ich zakupu w sklepie stacjonarnym by mnie chyba przyprawił o zawal serca. :lol:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

"można sobie na spokojnie poczytać i powybierać. " I o to chodzi. Ja , jako że w tym roku zamawiałam po raz pierwszy, jednego dnia wybrałam i wypisałam, drugiego analizowałam i skreślałam, dopiero na trzeci dzień zamówiłam.
Waleria
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

dorkasz1 pisze:A ja po raz pierwszy zamówiłam nasiona w Plantico http://www.plantico.pl/index.php/katalog . Teraz czekam na przesyłkę, pewnie będzie po niedzieli.
Mam z nasionami tej firmy równie dobre doświadczenia jak z PNOSem, a przy wartości zamówienia ponad 50 pln przesyłka jest darmowa. Jest to dosyć istotna różnica między PNOSem i Plantico, na korzyść tego ostatniego. Bo ceny nasion są porównywalne, a nawet w Plantico niektóre nieco tańsze, ale nieznacznie.
Z PNOS i Plantico wolę zamawiać bezpośrednio, bo to są firmy lokalne, i też zamówiłem od Torseed, bo do Torunia niedaleko. Ale kupiłem też nasiona od Ogrodniczego Leszka Serdyńskiego, który prowadzi nasiona od Legutki, CNOS/Vilmorin w Poznaniu, Polan w Krakowie i CN Lipnica, które są najczęściej niedostępne inaczej.
pozdrawiam, Gunnar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”