Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Nasiona Franchi

Post »

Witam mam pytanie czy widział ktoś stojaki lub kupował nasiona tej firmy bo na ich stronie mają sklep internetowy ale ceny dość wysokie jak myślicie oto link http://www.franchi-sementi.pl/index.php?cPath=46
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nie podoba mi się ta strona, mało przejrzysta.
Co prawda Bona wprowadziła do Polski warzywa, ale obawiałabym się coś tam kupować, jednak klimat nie ten, a szklarni nie mam. Mam za sobą kilka nieudanych prób uprawy warzyw nie z naszego klimatu.
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jakich? Nie udała mi się fasola egipska w ub roku.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Bakłażany, papryka,karczoch i jeszcze parę, których nazwy skutecznie wyparłam z mojej pamięci - moje niepowodzenia.
Waleria
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Są to rośliny ciepłolubne,niezależnie od firmy nasiennej.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Odmiany bardzo ciekawe.
Znajoma uprawiała z siewu cebulę o czerwonych palcowatych cebulach (Rossa Lunga de Firenze) i była zeń zadowolona, nader smaczna sałatkowa odmiana w Jej opinii.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona Franchi

Post »

A ja będę chwalić i wychwalać ile wlezie. Nasiona miałam - sporo w tym sezonie - wszystko się super udało m.in. sałaty, bazylie, fasolka szparagowa (wszyscy się dziwili skąd mam takie). Na przyszły rok zamówiłam pomidory. Powiem tyle - ceny nie są wygórowane za takiej jakości nasiona a przede wszystkim - polecam zwrócić uwagę na gramaturę opakowań dużo wyższą niż polskich producentów - nie wychodzi wcale tak drogo. Przy zamówieniu za 30 zł wysyłka gratis. POLECAM!
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Nasiona Franchi

Post »

Zgadzam się z Misią .Moje właśnie przyszły .Obsługa miła ,gramatura nasion pięciokrotnie większa ,ładnie opakowane.Jestem ciekawa co z tego wyrośnie :?: Obrazek
ewondo
100p
100p
Posty: 183
Od: 2 sty 2010, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nasiona Franchi

Post »

Ja również dołączam do zadowolonych z nasion firmy Franchi, które wysiewam od dwóch lat. Miałam różne dynie, cukinie (u idy74 na zdjęciu jest chyba odmiana Striato di Italia - b. plenna), bazylie (polecam sałatową), pomidory, fasolkę, sałaty. Z kwiatków niewiele, tylko cynie. Nie sprawdziły się u mnie pomidor San Marzano i rzodkiewka Ognista Świeca (można ją kupić tez u innych producentów).
Potwierdzam to co pisze MagdaMisia odnośnie gramatury opakowań np. wspomniana przeze mnie bazylia 6g, a w opakowaniu Vilmorinu 1g.
Jeśli ktoś jest z Poznania lub okolic, to w ubiegłym roku można było kupić nasiona tej firmy na targach ogrodniczych Gardenia.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Nasiona Franchi

Post »

Mają też polskie odmiany:
- Art. 3/32 - Anguria, Janosik :)

No i z ich katalogu dopiero dowiedziałam się, że jest scorzonera (pol. skorzonera) i scorzobianka (pol. skorzobianka???) :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ballada
200p
200p
Posty: 232
Od: 6 mar 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trójmiasta

Re: Nasiona Franchi

Post »

Ja też kupowałam u nich nasiona i dla odmiany powiem, że san marzano udały mi się bardzo, pomidorów miałam zatrzęsienie i przeciery wyszły świetne.
pozdrawiam. Ewa

U Ballady
Awatar użytkownika
Ediii
50p
50p
Posty: 55
Od: 12 gru 2007, o 11:03
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Chciałabym kupić nasiona warzyw (kwiatów także) w jakimś dobrym sklepie internetowych. Mam zamiar kupić większą ilość nasion i chciałabym dokonać tego w jednym miejscu. Jeśli ktoś może polecić jakiś fajny, sprawdzony sklep to bardzo proszę.
Pozdrawiam
Ediii
swk92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 sty 2010, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zduny

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Skep internetowy - jaki najlepsz

Post »

Ja kupuję na stronie internetowej firmy PNOS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”