Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

W Auchan sadzonki stewi są po 2.99zl. Na czytniku jest jako rośliny pnace.
Pozdrawiam
Daro---
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Nasiona warzyw z rareseeds.com

Post »

Witajcie forumowicze!

Noszę się z zamiarem kupna kilku rodzajów nasion ze strony rareseeds.com, ale zastanawiam się, czy przesyłka nie przepada na granicy.
Ktoś z Was zamawia(ł) z tej strony?
Jeśli tak to przy okazji poproszę o informację na temat jakości nasionek :-)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Tomatillo purple miałem osobiście z AWN ,nawiasem mówiąc żadna rewelacja a takie powykręcane , kolorowe sałaty też widziałem na fotkach na naszym forum. Pewnie poza wyglądem nic nowego do kuchni nie wnoszą.
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Można sprawdzić ofertę nasion na Amazonie, ale europejskim: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy... Nie wszystkie firmy wysyłają do Polski (jeśli ktoś ma tam konto i sprawdza ofertę jako zalogowany, od razu wyświetla się informacja, że nic z tego). Ja przez Amazon.de, gdzie czasem kupuję inne rzeczy, sprowadziłam sobie także trochę różnych nasion. I koszty wysyłki wcale nie były wysokie, gdyż torebeczki z nasionami zostały włożone do jednej koperty i potraktowane jak list. Trzeba tylko uważać, żeby nie zamawiać dziesięciu rodzajów nasion u pięciu różnych dostawców, bo wtedy wiadomo - pięć przesyłek i koszty rosną :D
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Haha 'faza fioletowa' :heja
Już przechodzilam przez nią ale faktycznie po linkach, które podałam możnaby ją zdiagnozować.
Bardziej mam fazę rodzynkowo -miechunkowo- jarmużową i chce miec wszystko co w tym zakresie matka natura oferuje :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Matka natura zwykle oferuje "zielone" .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

3emfipa zajrzyj do sklepu Ogrody Maryli , mam od nich nasiona kapusty syberyjskiej , u mnie na
grządce wygląda bardzo podobnie jak ten jarmuż z tego linku . Ta kapusta podobno zimuje w gruncie i ma
jeszcze inne zalety .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

3emfipa, można bez problemu zamówić z Rareseeds, wysyłka do PL kosztuje 20% całego zamówienia, a minimalne zamówienie chyba 5 czy 7 dolarów, nie pamiętam już. Płatność PayPalem lub kartą kredytową. Nasiona są dostarczane teraz przez Pocztę Polską, kiedyś dostarczali kurierem, realizacja zamówienia trwa ok 2-3 tygodnie.
Dają gratisy :)
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Amanita rozumiem, że zamawiałas coś od nich. Czy nasiona są dobrej jakości, świeże (kiełkują bez problemów)? Mają fajną ofertę, chętnie bym coś od nich zamówiła, tylko po tym roku już jestem nieco przewrażliwiona na punkcie "jakości" nasion.

W tym roku zamawiałam tu: https://denieuwetuin.be . Mają trochę ciekawych nasion, wszystko bio, no i jakość świetna.Na pewno będę u nich robiła zamówienie tej zimy, niestety wysyłają tylko do Belgii i Holandii, ale jakby ktoś coś chciał, to pomogę.
Iza
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Tak, zamawiałam i to wiele razy. Zawsze byłam z nasion zadowolona, kiełkowalność bardzo dobra, duża ilość nasion w paczkach, nawet jak piszą na opakowaniu, że jest 25 szt. nasion, to przeważnie jest ich o kilka szt. więcej :)
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Trzeba uważać na przesyłki z USA. Internetowy znajomy wysłał mi paczuszkę odmiany Pusta Kolox, w ubiegłym sezonie. I ani jedno nasionko nie wykiełkowało. Jak się okazało przeswietlają niektóre przesyłki promieniami mi x-ray. I wtedy nasionka nadają się już do wyrzucenia.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nie jest tak żle. :wink: Mam ogrom nasion zza granicy, USA też sporo i kiełkowały normalnie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”