Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Haha 'faza fioletowa' :heja
Już przechodzilam przez nią ale faktycznie po linkach, które podałam możnaby ją zdiagnozować.
Bardziej mam fazę rodzynkowo -miechunkowo- jarmużową i chce miec wszystko co w tym zakresie matka natura oferuje :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Matka natura zwykle oferuje "zielone" .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

3emfipa zajrzyj do sklepu Ogrody Maryli , mam od nich nasiona kapusty syberyjskiej , u mnie na
grządce wygląda bardzo podobnie jak ten jarmuż z tego linku . Ta kapusta podobno zimuje w gruncie i ma
jeszcze inne zalety .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

3emfipa, można bez problemu zamówić z Rareseeds, wysyłka do PL kosztuje 20% całego zamówienia, a minimalne zamówienie chyba 5 czy 7 dolarów, nie pamiętam już. Płatność PayPalem lub kartą kredytową. Nasiona są dostarczane teraz przez Pocztę Polską, kiedyś dostarczali kurierem, realizacja zamówienia trwa ok 2-3 tygodnie.
Dają gratisy :)
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Amanita rozumiem, że zamawiałas coś od nich. Czy nasiona są dobrej jakości, świeże (kiełkują bez problemów)? Mają fajną ofertę, chętnie bym coś od nich zamówiła, tylko po tym roku już jestem nieco przewrażliwiona na punkcie "jakości" nasion.

W tym roku zamawiałam tu: https://denieuwetuin.be . Mają trochę ciekawych nasion, wszystko bio, no i jakość świetna.Na pewno będę u nich robiła zamówienie tej zimy, niestety wysyłają tylko do Belgii i Holandii, ale jakby ktoś coś chciał, to pomogę.
Iza
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Tak, zamawiałam i to wiele razy. Zawsze byłam z nasion zadowolona, kiełkowalność bardzo dobra, duża ilość nasion w paczkach, nawet jak piszą na opakowaniu, że jest 25 szt. nasion, to przeważnie jest ich o kilka szt. więcej :)
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Trzeba uważać na przesyłki z USA. Internetowy znajomy wysłał mi paczuszkę odmiany Pusta Kolox, w ubiegłym sezonie. I ani jedno nasionko nie wykiełkowało. Jak się okazało przeswietlają niektóre przesyłki promieniami mi x-ray. I wtedy nasionka nadają się już do wyrzucenia.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Nie jest tak żle. :wink: Mam ogrom nasion zza granicy, USA też sporo i kiełkowały normalnie. :)
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Czyli mój list był akurat ten co któryś :;230
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Basia2207 pisze: Wskazane przez Ciebie inne warzywa, mają jedną cechę wspólną: to fioletowe odmiany popularnych warzyw: jarmuż, miechunka itd. Podejrzewam, że masz fazę fioletową. Każdy ogrodnik jakoś tak przez nią musi (?) przejść, a to kalafior, a to fasolka kusi i nęci obietnicą raju ogrodnika zdaje się być. Praktyka z tymi warzywami jest taka (przynajmniej u mnie), że żadna to rewelacja, ot kolor inny, smakują identycznie, uprawia się podobnie. Niektóre nawet są wkurzające albowiem spodziewasz się, że warzywa zachowują kolor w obróbce, a tu wielka figa z makiem bo fasolka robi się zielona a kalafior brudno szary ;:306 i po ptokach czyli po fiolecie.
Jeśli mówisz ogólnie o wszystkich fioletowych warzywach to niekoniecznie. Ja np zdecydowałam się na bazylię fioletową, bo jest dla mnie w smaku bez porównania z zieloną. Nie jadam jej jakoś wiele, bo u mnie te warzywka pełnią też funkcję ozdobną,ale bym nie wróciła do zielonej. Fioletowa jest lepsza jak dlamnie, twardsza, bardziej aromatyczna. Nawet jeśli bywa tak, że z nasion fioletowej wyrasta zielona ;)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Foxowa masz rację :D Fioletowe czy różowe ziemniaki zachowują kolor po obróbce termicznej i mają dużo lepszy smak od białych. Do tego krzaczki i kwiaty są bardzo ozdobne ;:108
Kolorowe warzywa mają więcej antyoksydantów i są po prostu zdrowsze, kolorowe jarmuże, boćwina, kapusty, cebula są piękne i warto je sadzić nawet wśród kwiatów.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Dobre, najlepiej w miarę dorodne sadzonki Budlei w różnych kolorach/odmianach - macie jakieś polecone sklepy wysyłkowe?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Post »

Dowiedziałam się, że PNOS jest w trakcie zatowarowania i pod koniec przyszłego tygodnia już mają mieć wszystko.
Na tą chwilę już jest ogórek Hermes Skierniewicki F1 5g, na którego czekałam. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”