Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 47  
Autor Wiadomość
Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2007, o 21:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
No to chyba namieszałam! Wyczytałam przed chwilą, że kiwano ma kwiatki niepozorne, żółte.
A ja, ponieważ kiwano coś mi anemicznie kiełkowało, obok wsadziłam jakieś dekoracyjne dynie, i to one chyba kwitną na biało, mają dość duże kwiaty o średnicy około 8 cm. To w takim razie moje kiwano nawet nie kwitnie... ;:98

Alan1980
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2007, o 09:39 
50p
50p

1 szt.
niestety tak-kiwano mają małe niepozorne żółte kwiatuszki bardzo zbliżone do kwiatów naszego pospolitego ogórka. Ale nie ma tego złego.............;-)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Marzanna Taciak
 Tytuł: Ogórek kolczasty.
PostNapisane: 20 sie 2007, o 15:27 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Alan1980 napisał(a):
Czy wie ktoś kiedy powinno zakwitnąć kiwano???
Zasadziłem je pierwszy raz - są w tuneliku z agrowłókniny. Melony i arbuzy mają już kwiaty i zawiązki, a kiwano jeszcze nie-czy to normalne???
pozdrawiam
Posadziłam w tym roku poraz pierwszy kiwano bez tunelu wprost do gruntu.Rozrosło się okrutnie i byłam pewna ,że nie zakwitnie. Kiedy kilka dni temu poszłam do ogrodu żeby je wyrwać okazało się ,że kwitną i mają dość pokażne zawiązki owoców. Zajżyj więc do nich może i u Ciebie zakwiPrzypuszczam ,że zaczęły kwitnąć na początku sierpnia.Pozdrawiam mmt

Alan1980
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2007, o 11:04 
50p
50p

1 szt.
od ok 4 tygodni mam full owoców kiwano- niestety żaden z nich jeszcze nie dojrzał, a dokładnie nie zrobił się pomarańczowy. Ciekawe czy jeszcze dojrzeje czy zrywać niedojrzałe i czekać????????
Pozdr

Marysia
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2007, o 14:55 
100p
100p
Alan1980 napisał(a):
od ok 4 tygodni mam full owoców kiwano- niestety żaden z nich jeszcze nie dojrzał, a dokładnie nie zrobił się pomarańczowy. Ciekawe czy jeszcze dojrzeje czy zrywać niedojrzałe i czekać????????
Pozdr

Ja w tamtym roku zrywałam kiwano chyba w październiku (jakoś przed pierwszymi przymrozkami) i owoce dalej były zielone. Dopiero po jakimś czasie zaczęły nabierać koloru. Trzymałam je na nasłonecznionym parapecie. Taka ich uroda :wink: Kiwano dość długo dojrzewa. Ja pierwsze owoce jadłam chyba w zimie. Myślę, że bez problemu możesz je jeszcze potrzymać na „krzaku” i zerwać pod koniec lata i pozwolić im dojrzeć w domu.
A! Owoce można dłuuugo przechowywać. Moje ostatnie kiwano dotrwało do czerwca tego roku :shock:

Alan1980
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2007, o 20:19 
50p
50p

1 szt.
no to super!!!
Troszkę mnie uspokoiłaś ;-) DZIĘKUJĘ!!!
Zrobię tak jak piszesz, a tak przy okazji -jak tam walory smakowe???
pozdrawiam

Marysia
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2007, o 20:54 
100p
100p
Alan1980 napisał(a):
Zrobię tak jak piszesz, a tak przy okazji -jak tam walory smakowe???
pozdrawiam

hmmm… zależy co kto lubi. Mnie osobiście smakuje, ale większość osób, które próbowały była dość sceptycznie nastawiona :? Nie jest słodki, ma lekko bananowo- kwaskowy smak- idealny na upały. Wyjada się go jak kiwi.
Na pewno kiwano z własnego ogrodu jest o niebo lepsze od tych które sprzedają w naszych supermarketach. Ja nie mogąc doczekać się własnych kupiłam jedno (1 owoc- ok. 10zł :evil: ) i było OCHYDNE- cierpkie i kwaśne, w ogóle niedojrzałe- fuj, fuj, fuj! Po prostu zrywają malutkie i niedojrzałe owoce (moje kiwano było ok. 3 razy większe niż te w sklepach).
Jak komuś nie smakuję to może zrobić sobie z niego dekoracje. Ja miałam kilka sztuk w paterze i nikt nie mógł przyjść obok nich obojętnie.
A! Najlepiej owoce układać tak, aby nie pokaleczyły się nawzajem kolcami. Sok kiwano po zaschnięciu nabiera krwistego koloru i taki pokaleczony owoc wygląda wstrętnie.

Pozdrawiam
M.

alicja1
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2007, o 13:57 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Jeśli chodzi o pytanie odnośnie zakupu kiwano to polecam nasiona Firmy Toraf. Wykiełkowały prawie w 100%. I w innych sklepach kosztują w granicach 2 zł. Ten wcześniej wspomniany sklep ogrodniczy ma naprawdę duże narzuty!?

maryann
 Tytuł: Czy zielone kiwano jest jadalne?
PostNapisane: 27 wrz 2007, o 13:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dojrzałe sprzedawane są w supermarketach. Mają smak dojrzałego ogórka- tzw kanara. Ale atrakcja...!
A zielone? Wychodowałem z nasion; smakują jak surowy ogórek, ale czy nie zawierają jakichś szkodliwych substancji?

flowers
 Tytuł:
PostNapisane: 27 wrz 2007, o 14:37 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
"Atlas owoców egzotycznych" Bernd Nowak, Bettina Schultz

" Ogórek afrykański, ogórek kiwano cucumis metuliferus

.....W odróżnieniu od ogórka siewnego ogórek afrykański spożywa się w stanie dojrzałym."

Niestety autorzy nie wyjaśniają dlaczego.

Pozdrawiam :)

uki94
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 15:38 
200p
200p
Witam W tym roku mam zamiar wychodować ogórki we foli jak to się robi czy może kupuje się sadzonki?

filip11
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 16:02 
200p
200p

0 szt.
Kiwano sadzi się z nasion. Akurat teraz jest odpowiedni moment na ich wysianie. Po czym na początku czerwca wsadzamy ogórki do gruntu.

ida74
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2008, o 21:37 
---

1 szt.
JA SWOJE KIWANO WSADZIŁAM JUŻ DO FOLII,A SIAŁAM DWA TYGODNIE TEMU .A CZY MOŻE ONO ROSNAC Z POMIDORAMI bo PIERWSZY RAZ JE UPRAWIAM

mommy_b
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 08:05 
200p
200p
ja w tym roku także wysiałam kiwano. Wpierw w kwietniu do doniczek, ale niestety nic nie wykiełkowało, kompletna porażka. A że zostawiłam kilka nasionek w torebce to je wysiałam tak dla sprawdzenia w ogrodzie (a dokładniej w szpinaku) jakieś dwa tygodnie temu. I jak wczoraj wyrywałam szpinak ku mojemu zaskoczeniu te kilka nasionek co zostało wykiełkowało. i sobie rosną. Zobaczymy co dalej z nimi będzie. Zastanawiam się dlaczego mi tamte nie wykiełkowały , może akurat trafiłam na te trefne, ale żeby wszystkie? Stały na południowym parapecie, ziemia dobra i nie miały i za mokro i nie za sucho, no cóż zdarza się. Te w gruncie się z lekka przesuszyły i proszę paru się udało wyjść z ziemi.

Pozdrawiam Beata

Szymonambar222
 Tytuł: Ogórek afrykanski
PostNapisane: 31 gru 2008, o 09:53 
500p
500p
uprawia ktoś z was ogórka afrykańskiego ??

mirzan
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2008, o 11:50 
---

0 szt.
Czy masz na myśli kiwano?

Szymonambar222
 Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2008, o 12:35 
500p
500p
tak to jest kiwano
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 786 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 47  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości