Ogórek kolczasty - kiwano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 693
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Pizza nie panikuj, daj temu rodzynkowi trochę światła a dojdzie do siebie.Ja dziś swoje rodzynki wysadziłem w pole. Takie lebiody że przy nich Twój to "Pudzian" jest. :tan One się tak wyciągają do słońca jak węże! Co do kiwano- ja się wnerwiłem jokaer w tym roku na dobre, znowu wysadziłem dziś 8 szt.
Ale nie jest źle bo te co mi wiatr połamał na grządce to odrosły jakimś cudem spod ziemi! :tan
Poza tym w międzyczasie posadziłem dwa inne w dobrym miejscu na innej działce.Dziś posadziłem w 3 miejscach w jednym miejscu 4 szt, w drugim 3 szt i w trzeci jednego"złamasa", bo mi się złamał.
Poza tym ok.15-tu rodzynków wysadziłem a mam jeszcze ze 20 w doniczkach.I teraz nie patrzę nawet na kiwano- mają sobie same dać radę! W którymś miejscu na 100% sobie poradzą. Muszę w tym roku się doczekać kiwano. ;:224
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

A to mój bidulek. Wsadziłem go koło stelaża dla trombocino i fasoli gigant, z racji, że myślałem iż nic z niego nie będzie. No musi sobie radzić, by wyjść z gąszczu. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek
Kiwano rośnie w oczach. Tylko te kropeczki mnie niepokoją, ale póki co nie ingeruję. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Bobej, stawiam, że Twoje kiwano podskoczy błyskawicznie, jak tylko wylezie z tego gąszczu. Ale i tak wygląda na to, że jak na "chwasta" przystało - radzi sobie w tych ciężkich warunkach całkiem nieźle. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Twoje to bardzo ładne są. ;:333

Widać że sięga łapką w górę by wyjść z gąszczu czyli chce jednak żyć. :D
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek

Niby rośnie ale jakoś wolno mi się wydaje. Poza tym liczę że w końcu się ładnie położą i pójdą po ziemi bo nie chcę ch na podporach mieć (przyszłościowo może będę miał ich o wiele więcej, dlatego muszą być płasko na ziemi).
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Nie wygląda źle. Ale kiwano to naprawdę lubi się łapać wszystkiego, co znajdzie się w pobliżu. Jak usiadłam obok na krześle, to jedno po jakimś czasie przymierzało się do oplątania mi wąsem wokół włosów. :roll:
Jednak choć jedną tyczkę bym dała, bo będzie się ciągle łapać samo o własne łodygi - nie wiem, czy to grozi jakimiś konsekwencjami dla rośliny. Miejsca pewnie takie idące w górę zajęłoby nawet mniej.
Moim to było za mało tych własnych drabinek i sztachet i... zaczęły sięgać do drabinek rosnącego w wiadrach obok rodzeństwa :;230 Zrobię zdjęcia, jak będę na ogródku.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Plan jest taki że w tym roku testuję tą roślinę jako potencjalnie możliwą do uprawy na większą skalę. Dlatego chcę aby szły po ziemi. Jedna tyczka to i tak będzie za mało z tego co mówisz ;:306
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Obrazek

Tak się trzymają za rączki. :wink:

Obrazek

Liście już mają tak... no, na pół dłoni.

Obrazek

A tak się prezentują w całej okazałości. :) Jestem ciekawa, ile czasu minie, zanim pójdą w kwiatki.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Po 1 primo moje kiwano zaczęły bardzo ładnie rosnąć w ciągu ostatniu paru dni.
Po 2 primo mam pierwsze kwiatki :D Teraz tylko liczyć że sie zapylą (dużo zapylaczy lata więc to raczej nie będzie problem) i że nie odpadną ;:304
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Moje kiwano owszem rośnie ale kwitnąć nie ma zamiaru. Poza tym zauważyłam plamki na liściach :shock:
Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Moje też nie kwitną. :wink: I też mają plamki. Ale łudzę się, że to nic groźnego, bo rosną pięknie i nie zdradzają oznak żadnego osłabienia.

Obrazek

Ich pomysłowość w czepianiu się wszystkiego nie zna granic :lol: Nie mam pojęcia, jak to kiwano się złapało krawędzi liścia, ale szanuję.

Obrazek
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Nadal tylko kwitną.... Kwiatków dużo ale nic poza tym :/
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek kolczasty - kiwano

Post »

Macie jakieś owoce? U mnie jedynie kwiatki na razie i nic poza tym :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”