Cebula szalotka, perłowa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Aisyrk witam w klubie nabitych w "bananowe szalotki".... :lol:
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

To nie są szalotki? Na skrzynce było napisane jak dla analfabety dużymi, drukowanymi literami! Opis w Googlach zgadza się. To są dorosłe osobniki, a nie dymka, z której one mogą wyrosnąć. Jestem już zupełnie skołowana.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Ale ta dymka, jest już równocześnie dorosłą cebulką w przypadku właśnie szalotki, popatrz tu http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2668

może to po prostu inna odmiana?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Aisyrk pisze:To nie są szalotki? Na skrzynce było napisane jak dla analfabety dużymi, drukowanymi literami! Opis w Googlach zgadza się. To są dorosłe osobniki, a nie dymka, z której one mogą wyrosnąć. Jestem już zupełnie skołowana.
Mysle ,ze powinnas spróbowac posadzić tą cabule i zobacysz co z tego będzie...
Ja też chcę je kupić, ale musze dojechać do Legnicy, bo u mnie w moim miasteczku nie maw supermarketach tej cebuli. Na razie zasypało mnie ze hej, boje sie gdziekolwiek ruszać :roll: ,poczekam az odkopią drogi i pojade i kupie.
Chociaż pare wsadze , bo chce je miec, ponieważ smakuje mi bardzo ta cebula.
Też sie zgadazm z Adrianem ze szalotka ma łagodny smak ,jest słodka i mięsista...
Skoro pisze ze szlotka to szalotka.
A przekonamy sie jak wsadzimy ją do ziemi ... :wit
Pozdrawaim szalotkowo
Joanna :heja
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Joasiu, z nazewnictwem w warzywniakach bywa różnie. Ta cebula, może rzeczywiście szalotka, może nie - jest smaczna i będę ją kupować. Gdyby udało się wyhodować swoją, to byłoby jeszcze lepiej. Spróbuję, przecież to niekosztowny eksperyment.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Aisyrk pisze:Joasiu, z nazewnictwem w warzywniakach bywa różnie. Ta cebula, może rzeczywiście szalotka, może nie - jest smaczna i będę ją kupować. Gdyby udało się wyhodować swoją, to byłoby jeszcze lepiej. Spróbuję, przecież to niekosztowny eksperyment.
Dokładnie...warto eksperymentować... bo tylko wtedy sie do czegoś dochodzi :tan
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

leniawka pisze:zwykłej małej szalotki to nie można było długo trafić, jak ktoś gdzieś trafi w marketach to dajcie znać ;:180
;:138 . Jest ! Dziś wykryłem znaczne ilości szalotki w sieci sklepów Polo-market . Cebulki są pakowane po 0,5 kg nylonowe siatki, 2.99zł. ładnie opisane z nazwiskiem producenta -rolnika z pobliskiej miejscowości :wink: . Drogą kupna wszedłem w posiadanie jednej takiej siatki ,.. na razie 8-) . Szalotka wygląda dokladnie jak na zdjęciu Adriana na poprzedniej stronie , największe 4-5 szt jest wielkości kurzego jaja , reszta jest drobniejsza , tak 2-3 krotnie . Sporo cebulek ma charakterystyczne pogrubienia z boku , tam pewnie jest przyrośnięta druga cebulka . Ogólnie sprawia dobre wrażenie , a pamiętać trzeba że rok no nie był za dobry dla cebulowych ... Aha , niektór paczki byly z cebulami już z zielonym szczypiorem 2-5cm , a na piętce widoczne malutkie kiełki korzonków : świadczy to że nie była raczej Fazerem traktowana , i będzie po wysadzeniu dobrze i szybko rosnąć . Troche wrażenie psuje sporo zielonego koloru spod łuski , świadczy to o możliwym przeazotowaniu , albo o opóźnionym zbiorze... a ostatnio Magda Gessler tlomaczyła ,że tak wyrasta cebula na ziemiach zimnych i mokrych , przez co ma sporo goryczy , itd ... No sie zobaczy jak tam smakuje , po degustacji uzupełnie post :wit
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

No to biegne do Polo-marketu :wit ;:138
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

No to Frant gratulacje :tan
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

No powiodło mi sie , wróży to dobry rok :wink: . Co do szalotki to w wyniku dalszych oględzin zauważyłem ,że sucha łuska w zasadzie nie rożni sie na poszczególnych cebulkach , ale pod spodem już tak ... Jedne ( raczej te większe ) są koloru ciemnego , fioletowego ; natomiast pozostałe mają tylko lekki odcień miąższu . Przypuszczam więc ,że są w paczkach dwie odmiany pomieszane ! Oczywiście nic mi to nie szkodzi , nawet lepiej , bo zobaczy sie jak będą rosly po wysadzeniu ... Kilka sztuk wkroiłem właśnie do smażonego królika , talarki rozpadly sie po godzinie duszenia i śladu nie ma ... Na surowo jakoś nie moge sie przełamać , może później ... Jeszcze jedno : w czasie krojenia widać wyraźnie że oprócz drugiej wykształconej cebulki , rdzeń składa sie z kilku mniejszych rdzeni ( to pewnie zaczątki nowych odrostków ) . Tak więc : szalotka , jak nic !
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Frant, super, że się udało, u mnie żadnego polomarketu w okolicy nie ma, ale ponownie kupiłam w tym roku nasionka szalotki toto (już chyba pisałam, że to chyba jedyna ogólnodostępna szalotka :wink: )
pozdrawiam Ewa
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Frant,dziękuje za cynk :wink:
byłam,kupiłam i to jest właśnie szalotka. ;:138 .. nawet była w siatce cebula zrośnięta z drugą cebulą,w osobnych łuskach.
W smaku jest łagodniejsza i słodsza od normalnej cebuli.
Jutro kupię następną siatkę,powieszę koło kaloryfera i posadzę ją w marcu :D
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Pelasia , no to super że udało Ci sie zakupić , bo obawiałem sie że markety mogą być zaopatrzone tylko lokalne , a tu aż 300km :shock: ! Obowiązkowo trzeba porobić zapasy , bo nie wiadomo ile jej tam mają , tym bardziej że na etykiecie jest data paczkowania 22 paź. Ja wrzuce ją do zimnej piwnicy , wydaje sie być dobrze dosuszona , jakaś taka cięzka -jak kamyki :wink: . Jak jednak przypuszczałem : zbytnio lagodna nie jest , właśnie wypróbowałem , jedną małą cebulke musiałem rozłożyć po posiekaniu na dwie kromki chleba .. Powiem tak : jest przyjemnie ostra , ale nie gorzka ! Jest OK 8-) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”