Cebula szalotka, perłowa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5836
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Ja lubię cebulę :oops: jem ja często(oczywiście gdy nie ide do pracy :lol: )
Kupiona przeze mnie szalotka na pewno jest delikatniejsza, bardziej krucha i na pewno słodsza od normalnej cebuli.
Fakt,myślałam,że będzie mniej piekąca,ale nie można mieć wszystkiego...prawda? :tan
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

W ubiegłym roku kupiłam w supermarkecie 3 rodzaje szalotki. Część zjadłam, a po kilka przeznaczyłam do posadzenia. Była tam między innymi ta długa - bananowa. Niestety, żadna z nich nawet nie wykiełkowała. Siedziały w ziemi i siedziały i żadnego kiełka. Dziwne. W końcu zgniły.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

W marketach jest masa towarów z importu . Detalicznie już były opisywane historie np. z chińskimi czosnkami , co to kiełkować nie chciały ... Ta szalotka o której pisze jest miejscowa , i jak mówie już w niektorych siatkach jest i mały szczypior , i małe kiełki . Nie dopuszczam więc myśli , aby po wysadzeniu wiosną do gruntu nie ruszyły do wzrostu :wink:
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Ja wcale nie mówię, że Twoja taka będzie :) Mam nadzieję, że nie, bo chcę się wybrać do Polomarketu we Wrocławiu i też jej poszukać. Może jest ktoś z Wrocławia, z okolic Budziszyńskiej? I mógłby rzucić okiem czy te szalotki tam są? Bo ode mnie to prawdziwa wyprawa :(
Te szalotki o których pisałam były hiszpańskie.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Poszłam dzisiaj jeszcze raz do Polo. Właśnie wystawiano skrzynki z szalotką. To się nazywa mieć szczęście! Kupiłam 2 opakowania, bo ta dymka jest duża, więc jest mniej sztuk niż przy normalnej. Wydaje mi się, że jest trochę niedosuszona, ale powiesiłam przy ciepławym grzejniku i spokojnie doczeka wiosny. Mam teraz 2 gatunki - tę i "bananową".
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
fizol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 sty 2011, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Mam kilka kilogramów cebuli kartoflanki. Od wielu lat uprawiam ją tak jak zwyczajną cebulę, nie ma z nią żadnych problemów. Co do smaku - na pewno nie jest to szalotka - jest równie ostra co zwyczajna. Chętnie wymienię się na inne gatunki cebul rzadko spotykanych
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Szalotka ani kartoflanka to nie są jakieś bardzo rzadko występujące gatunki cebuli :wink: , na pewno jest ich mniej ,ale jak sie dobrze poszuka to zawsze sie znajdzie ... A w razie gdybyś nie znalazł , to daj cynk , chętnie Ci wyślę . Dziś uzupełniłem stan posiadania o kilka paczek szalotki 8-)
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Wymienić nie mam na co (obecnie posiadam kilka sztuk szalotki toto, o ile się przechowała i nasionka (również toto) :roll: ), ale jeśli ktoś by chciał odsprzedać szalotkę bądź kartoflankę czy perłową, to chętnie odkupię.
pozdrawiam Ewa
fizol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 sty 2011, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Frant, zgadzam się z Tobą, że szalotka i kartoflanka to żadna rewelacja - jeśli się dobrze poszuka to można znaleźć. Jedną kupujemy w supermarkecie drugą na rynku. Sam poszukuję przede wszystkim cebuli piętrowej a perłową również nie pogardziłbym. Mieszkam w takim zad..., że jedyny sposób na uzyskanie ciekawych odmian to internet
Ewikk77 o sprzedaży nie ma mowy. Mogę przesłać pakiet za free [tzn. po cenie przesyłki]. Przepraszam, żona podpowiada, że żeby dobrze rodziło kosztować musi. Ustalam więc cenę na 1gr
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Fizol, ja też poszukuję cebuli piętrowej, niestety bezskutecznie. Potrzebuję takich dawniej uprawianych roślin (to moje marzenie, żeby zgromadzić ich kolekcję). Jeśli byś miał też i dla mnie troszkę kartoflanki to byłabym wdzięczna, pokryję wszystkie koszty.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5836
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Ja również reflektowała bym na cebule kartoflankę,chętnie pokryje wszelkie koszty,ewentualnie dołożę siateczkę szalotki :)
Awatar użytkownika
i_graszka49
50p
50p
Posty: 60
Od: 24 wrz 2008, o 12:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

Cebule piętrową miał Mirzan.
pozdrawiam zimowo
Grażka
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dymka cebuli szalotki, perłowej, kartoflanki-gdzie dostać?

Post »

W ofercie florexpolu są nasiona szalotki odm Zebrune
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”