Fredek- Pomidory i bazylia Fredkowej

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Też mam żółte pomidory, myślicie, że to ta sama odmiana, bo póki co nie znam odmiany, miałam siewki od znajomego:
Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

wyglądają tak samo :) ale też nie wiem co to za odmiana, Tula ma chyba rację, że to Yellow Pearshaped. Ja po prostu na ryneczku chciałem 2 krzaczki żółte i 2 czerwone ;)

a to moje zbiory z tego tygodnia :)

Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

Sezon pomidorkowy czas kończyć...niestety...
w przyszłym roku znowu posadzę sobie Yellow Pearshaped, były pyszne i piękne w wyglądzie :)
i trzeba będzie poważnie rozejrzeć się za jakimś środkiem na ochronę liści, mając nadzieje ze następne lato będzie bardziej słoneczne
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

nowy sezon czas rozpocząć!! wiosna choć na razie nieśmiało, zawitała do Poznania... w tym roku mój balkonowy ogródek chcę ozdobić również kwiatami, marzy mi się niebiesko-fioletowy z połączeniem bieli zakątek ;)
choć tak naprawdę nie mogę sie najbardziej doczekać pomidorków ;:3
a pierwsze nasionka czekają na wysiew...w tym roku bazylia cynamonowa również będzie nowością
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: pomidory i bazylia

Post »

:wit Czy bazylię też pikuje się każdą siewkę do osobnego pojemnika?
Asia
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: pomidory i bazylia

Post »

Wskazane - ja tak robię. Moja ma już zaczątki drugiego liścia właściwego. Przy trzecim będę robić pikowanie na rozsadę do gruntu.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
fredek
100p
100p
Posty: 187
Od: 4 sie 2009, o 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: pomidory i bazylia

Post »

ja nie pikuję, a wysiewam po kilka ziarenek do jednej doniczki, w której każda roślinka znajdzie sobie miejsce :wink:
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: pomidory i bazylia

Post »

Moja bazylia dopiero wschodzi :D
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: pomidory i bazylia

Post »

Ja do popikowanych pomidorów wkładam po kilka nasionek bazylii i jak podrosną, zostawiam najsilniejszą siewkę. Potem sadzę w szklarni taką sadzonkę "dwa w jednym". Pozdrawiam , Bożenka.
Pozdrawiam , Bożenka.
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: pomidory i bazylia

Post »

fredek pisze:ja nie pikuję, a wysiewam po kilka ziarenek do jednej doniczki, w której każda roślinka znajdzie sobie miejsce :wink:
Wszystko zależy od tego ile ziarenek i jaka doniczka. Ja do swojej doniczki o średnicy 10 cm w górze wysiałem z 15 nasion i mam też piętnaście siewek. Jednak żeby uzyskać rozsadę do gruntu to muszę zrobić pikowanie albo osobno każda roślinka lub odstępy w większym pojemniku minimum 3-5cm.

-- Cz 19 kwi 2012 23:12 --
Rumianka pisze:Ja do popikowanych pomidorów wkładam po kilka nasionek bazylii i jak podrosną, zostawiam najsilniejszą siewkę. Potem sadzę w szklarni taką sadzonkę "dwa w jednym". Pozdrawiam , Bożenka.
Czy tak co roku robisz? Pomidory rosną zdecydowanie szybciej niż bazylia. I po dwóch tygodniach będą ograniczać światło dla bazylii.
Pamiętajcie o ogrodach...
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: pomidory i bazylia

Post »

Bazylia jakoś sobie radzi. Robię tak już od kilku lat i myślę , że bazylia lubi rosnąć w szklarni , między pomidorami. Na początku staram się tak ustawiać kubki z pomidorami, żeby bazylia miała jak najwięcej słońca.
Pozdrawiam , Bożenka.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: pomidory i bazylia

Post »

Podzielę się w Wami moim pomysłem na bazylię - sprawdził się doskonale w ubiegłym roku. Kupuje za 4-5zł kubek z bazylią w markecie. Delikatnie rozdzielam roślinki (to jest dosyć trudne ze względu na podłoże, w którym rosną ale wykonalne) Większe roślinki wsadzam do litrowych wiaderek po twarożkach, mniejsze do półlitrowych kubków, całkiem małe do czegoś jeszcze mniejszego, ziemia "kwiatowa". Rosną pięknie, przyjmują się w 90%. Z jednego kubeczka mam ponad 20 roślinek. Po ok 2 tygodniach od przesadzenia można podjadać już czubki, dzięki temu roślinki ładnie się rozkrzewiają. W połowie maja wsadzam wszystko do gruntu lub do namiotu. Pielęgnacja polega na uszczykiwaniu wierzchołków żeby nie dopuścić do kwitnienia i oczywiście podlewaniu. Rośnie do przymrozków.
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”