Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Ale uważajcie, bo mi w wejściu na jej zdjęcie weszło zagrożenie wirusem...!!! Mój system to wykrył, ale ostrożnie...
Mój system też wykrył zagrożeniem wirusem ;:202 od razu wyszedłem z tej strony. :evil:
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Miałam brukiew kilka lat temu, siałam ją dwa razy. Nie robiłam rozsady, nasiona od razu poszły do gleby. Rosła szybko i bez problemu, miała duże zgrubienia. Tylko - nie smakowała mi. Z tego co pamiętam, była biała, nie żółta w środku. Nasiona kupione w zwykłym ogrodniczym, firmy nie pamiętam. W takim razie, skoro twierdzisz jani131313, że środek musi być żółty, to spróbuję jeszcze raz w tym roku. Pamiętam, że bardzo byłam zadowolona z tego, że to taka niekłopotliwa roślina.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Moja brukiew była w środku też żółta.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
jani131313
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 lis 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Ania D. pisze:Miałam brukiew kilka lat temu, siałam ją dwa razy. Nie robiłam rozsady, nasiona od razu poszły do gleby. Rosła szybko i bez problemu, miała duże zgrubienia. Tylko - nie smakowała mi. Z tego co pamiętam, była biała, nie żółta w środku. Nasiona kupione w zwykłym ogrodniczym, firmy nie pamiętam. W takim razie, skoro twierdzisz jani131313, że środek musi być żółty, to spróbuję jeszcze raz w tym roku. Pamiętam, że bardzo byłam zadowolona z tego, że to taka niekłopotliwa roślina.

Koniecznie szukajcie ŻÓŁTEJ...!!! a po góralsku - żółtego korpiela... :)) Ta biała jest pastewna, dla krów i świń...:))) Z przeproszeniem...!!! :)))
Chciałabym kupić w tym podanym sklepie internetowym, ale boję się tego wirusa... Poradźcie co robić...??? :( Pozdrowionka...
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Jeżeli masz dobrego antywirusa nic nie powinno się stać. Zachować należy większe środki bezpieczeństwa i nie instalować dodatkowych rzeczy które są podejrzane gdyż nie każda rzecz rozpoznana na stronie musi być "niebezpiecznym wirusem" ;).Ewentualnie szukać innego sklepu z inną odmianą nieco jeżeli nie zależy Ci na tej konkretnie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Mają teraz nową stronę http://www.worldsementi.pl
jani131313
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 lis 2012, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

aria pisze:Mają teraz nową stronę http://www.worldsementi.pl
Dzięki Wam za wszystkie rady... W tym sklepie rzeczywiście są jadalne korpiele... ;:138 A no spróbujemy... Sieje się wprost do gruntu. maj - czerwiec, zbiera na jesieni... Jak mi wyjdą i pierwsze ugotuję, to napiszę, czy dobre... ;:131 Obyśmy tylko jesieni doczekali... W dobrym zdrowiu...!!! I tego wszystkim i sobie życzę w Nowym Roku...!!! ;:215 :wit
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Ja jadłem smażoną brukiew z patelni smakuje trochę jak głąb kapusty (przepis wziąłem z netu) .
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Najlepsza brukiew to plaster upieczony wprost na starym piecu :) - smakuje wtedy naprawdę wyśmienicie ;:138
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Jak się znajdzie fajny przepis na brukiew to będzie smaczna tylko że ludziom się ona źle kojarzy z bieda,głodem,wojną.
Brukiew to wdzięczne warzywo mało wymagające,szybko rośnie,daje duże plony. Warto dać brukwi szanse.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Ja dodaję brukwi do ziemniaczanego piure, do gulaszu,do zupy jarzynowej a dzieci lubią chrupać plastry na surowo.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Ja próbowałem takich plastrów na surowo i średnio mi smakowały ale smażona na patelni i doprawiona już mi smakowała. Ja swoje brukwie wysiałem do gruntu w połowie kwietnia wyrwałem je w październiku. Dwie brukwie wykopałem i przechowałem w szklarni pod stołami. Na początku kwietnia wysadziłem je i w maju już mi ładnie kwitły na żółto i przyjmie pachniały.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

aria pisze:Ja dodaję brukwi do ziemniaczanego piure...
Rozumiem że gotujesz ją razem z ziemniakami ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”