Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Dzisiaj już powyrywałem nadmiar bo zauważyłem że te rosnące pojedynczo są większe.
Pewnie jak mają ciasno to jest gorsze nasłonecznienie,przewiew i z tej wilgoci biorą się choroby.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Tak aktualnie wygląda moja brukiew,nie wiem czemu ale 5-7 sztuk mi uschło ale to mało na trzy rządki o długości 7m i już w te miejsca wysiałem kolejne nasiona.
Zastanawiam się czy powinienem jej zraszać liście bo w internecie piszą że lubi wilgotne powietrze ale boję się że od tego dostanie jakiejś zarazy.
Wcześniej zauważyłem że na kilku brukwiach między ziemią a zieloną częścią rośliny jest taki biały centymetrowy korzonek,pozasypywałem je żeby były zakryte.Na jakiejś stronie rolniczej pisało że to jest wada uprawy brukwi z siewu że trzeba potem obsypywać te korzonki.

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

Po raz pierwszy uprawiam brukiew, nie mam problemów oprócz jednego, jest dużo na niej mączlika i do tego chyba na korzyść mnóstwo biedronek. Ciekawe, czy biedronki też zjadają mączliki?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Korpiel,karpiel czyli brukiew.

Post »

U mnie były śladowe ilości mączlika ale kapusta była nim cała obsypana,pewnie jakby nie miały wyboru to atakowałyby brukiew.
Problem był ze śmietką bo załatwiła mi 5-7 brukwi a kapusty,rzepy,pora i selera w ogóle nie ruszyła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”