Ziemniaki- wszystko o uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Juzef
50p
50p
Posty: 73
Od: 15 kwie 2007, o 10:59
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tak jak napisałem w swoim poście powyżej, na przykład. Akurat taki oprysk trafiłem i po jednokrotnym oprysku to, co schło, po deszczu dodatkowo padło, ale nie całe i zaczęły krzaki odbijać nowymi pędami, więc powinno być dobrze. Pierwszy raz cokolwiek w sprawie zarazy robiłem, nie wiem czy sie uda, ale pierwsze efekty widać.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

smoczun pisze:Czy da się je uratować? Jakim preparatem opryskać?
http://www.piorin.gov.pl/sygn/php/rpowiat.php?kod=LOBR tu masz podane zalecane preparaty. Otwórz "Zaraza ziemniaka - Komunikat aktywny"
Pozdrawiam Andrzej.
smoczun
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 cze 2008, o 23:41

Post »

Bardzo dziękuję, jutro idę na zakupy i pryskam.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Ziemniaki

Post »

smoczun pisze:Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem poczatkującym ogrodnikiem i mam problem z ziemniakami. Co moze im dolegac?
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedz.
Alternarioza ziemniaka - zaczyna się wcześniej niż zaraza, na ziemniakach uprawianych na lekkich glebach
Oprysk preparatem zawierającym mankozeb lub chlorotanil działa rownież ochronnie przed zarazą ziemniaka

http://www.wrp.pl/gazeta/35/str08.pdf%20-
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Ziemniaki,kartofle,bulwy,pyry

Post »

Witam...kto mi poradzi jak na 1,5 ha polu po raz pierwszy przygotować i wysadzić-wysiać...kartofelki wczesne jakieś i kapustkę późną na kiszoną...ile nawieźć obornikiem i kiedy podkiełkować a kiedy wysadzać...bardzo prosze o pomoc...wiem że obornik pod ziemniaczki powinien być zarzuvony na jesień ale pole mam od teraz przed zimą je zaorałem i zabronowałem od paru lat stało odłogiem gleba nie za lekka nie za ciężka żyzna...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ale to jest forum OGRODNICZE, a nie ROLNICZE :shock:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

a...tytuł działu: uprawy warzywnicze...chyba że się pomyliłem i w tym dziale dowiem się jak przyrządzić schabowy
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

hallo...Panie i Panowie...pomóżcie :p
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chyba musisz zacząć od kupienia dzwonka.W moim mieście raz w tygodniu,ulice
objeżdża bagażówka z ziemniakami,chodzi chłopina z dzwonkiem,dzwoni pod domem
i ziemniaki po piętrach ludziom roznosi.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

niedobry, 1,5 ha to kawał pola, masz do tego sprzęt? (rozrzutnik obornika, sadzarkę, obsypniki itd?)
Najlepszym przedplonem jest zboże, potem podorywka, dwukrotne bronowanie, usunięcie chwastów (perzu), następnie obornik ( około 40 ton/ ha), głęboka orka na zimę . Wiosną kultywator, bronowanie, redliny,sadzenie- ręcznie nie dasz rady -sadzarka konieczna. Łomatko, roboty po łokcie.
Zresztą zerknij do internetu, wszystko znajdziesz.
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Post »

...tak tak sprzęt jest w tym roku jeszcze z dobrodziejstwa pobliskich gospodarzy bo ja nowo upieczony rolnik ale na przyszły rok sześcdziesiątka pług i brona itd..obornik własny tzn hehe zwierzyny. a co sadzisz o facelii jako przedplonie??? bo inne pole zasiane dla pszczółek bedzie to i to moge dziabnąć...chociaż zboże byłoby rownie poprawne politycznie pod kątem gospodarskim.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

niedobry pisze:a co sadzisz o facelii jako przedplonie???
Poproszę o wyjaśnienie, a raczej sprecyzowanie, co autor ma na myśli :lol:
- a co sadzisz po facelii jako przedplonie???
- a co sądzisz o facelii jako przedplonie???
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

:lol: dobre! Nalewko ! Niedobry, nie jestem rolnikiem ( i nigdy nie chciałam być) tylko córką rolnika , chcesz się dokształcić w tym zakresie to popytaj sąsiadów rolników i poczytaj w internecie. Dawniej w każdym urzędzie gminy pracował agronom i doradzał a teraz to pewnie tam jest tylko doradca unijny d/s dopłat. :lol:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”