Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
babqa
 Tytuł: Re: Dynia - pytania o nasiona
PostNapisane: 14 sty 2018, o 00:50 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Hejka. W zeszłym roku posiałam dynię. Wyrosły mi tylko dwa owoce. Nie wiedziałam, że do zebrania nasion, zeby utrzymac dane cechy potrzeba sztucznie zapylić. Czy dynia może wziąć cechy np od ogórka, który obok rósł? Albo słonecznika? Czy tylko od swojego gatunku, czyli innej dyni? Chcę posiać nasiona, które mam od tych dyń, ale nie wiem teraz, co wyrośnie. Bo co moze wyrosnąć? Dynia w innym kolorze? Dzięki za odp.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Marconi_exe
 Tytuł: Re: Dynia - pytania o nasiona
PostNapisane: 14 sty 2018, o 01:10 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Jeżeli nie miałaś na działce innej odmiany dyni z tego samego gatunku to z tych nasion wyrośnie to samo. Chyba że ktoś z bliskich sąsiadów uprawiał też dynie. Najlepiej zapylać kontrolując ten proces

viewtopic.php?f=42&t=96083&hilit=kontrolowane+zapylenie

Dynia może odziedziczyć inne geny tylko z dyni tego samego gatunku ale innej odmiany. Uprawiając po jednej sztuce dyni z gatunków c. pepo, c. moschata, c. maxima otrzymasz nasiona które powtórzą cechy z owocu z którego je wyjęłaś.

Dynia nie krzyżuje się z ogórkiem czy też ze słonecznikiem. Robią to ludzie w laboratoriach próbując poprawić Boga!

Temat zamykam, bo się dubluje z nowszymi wątkami/ jokaer.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 16 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: aleczka, AnnGo, BobejGS, FreGo, Goshia, Lexus456, Maciek_J, majmaj, Papcio, Rubia, Tykus, ukasz i 123 gości