Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

O widzisz Beatko, nie wiedziałam,że są dwie wersje Budenowki. Włąściwie to zależy mi przede wszystkim na smaku, a że sadzę kolory każdy osobno (4 grupy) to stąd moje dociekanie.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Długie były moje poszukiwania,ale w końcu udało mi się zdobyć nasiona.
Z opisu producenta wynika że ma być to odmiana o niepowtarzalnym wyśmienitym smaku.
Pożyjemy,zobaczymy w sezonie jak je dopieści letnie ;:3 i moja uprawa.Oczekuję od niej wiele skoro jedno nasion kosztuje 3,50pln.Owoce kosztowałem w okresie jesienno-zimowym i jak na tą porę roku gdzie w zasadzie większość nie ma smaku pomidora ona miała w sobie to coś.
Zdjęcia są przed degustacją.

Rosamunda (sakiewka malinowa)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Faworyt
Czy będziesz wysiewać oryginalne nasiona czy z tych owoców?
Ja będę siał oryginały cassarosa (owoce podobne do monterosy ale odmiana ma być łatwiejsza w uprawie, owoce bez głąba, bez pustych przestrzeni w środku i o bardzo dobrym smaku) . Nasiona tej odmiany dopiero pojawiły się na rynku. Cena za nasiono też jest wysoka.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Będą F1 i F2.Przyglądam się od jakiegoś czasu odmianie Cassarosa i zastanawia mnie czy to tylko lustrzane odbicie Monterosy,czy ma jakieś dodatkowe walory bo u Monterosy nie bardzo jest już co poprawić.
Co masz na myśli pisząc łatwiejsza w uprawie? Monterosa nie cierpi na puste przestrzenie i głąbiastość.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Każda z tych odmian jest innego producenta. A łatwiejsza w uprawie to pisze w opisie cassarosa
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Kto na ten sezon nabył nasiona pomidora Orlinyj kliuw na ostatniej AWN ? Przysłane było 5 opakowań po 5 nasionek, szczęśliwym trafem załapałam się na nie. Bardzo proszę, niech się odezwie ktoś z pozostałej czwórki i powie jak mu rosną orle dzioby. Najlepiej by było żeby darczyńca się odezwał, ale nie widuję go na naszych forach. U mnie ten pomidorek jest toczka w toczkę podobny do Orlinoje sierdce, które posadziłam tuż obok, żeby było łatwo je porównać. Nasiona obydwu odmian mam z różnych żródeł, nie pomieszałam i nie pomyliłam nic. Owoce są piękne, duże serducha, jednemu już bieleje zieleń, będzie łapał kolorek.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Zapowiada się a właściwie mogę to już na tą chwilę stwierdzić że od razu w pierwszym roku uprawy Rosamunda stała się numerem jeden wśród odmian malinowych-sakiewkowych u mnie.Zarówno smak a szczególnie ilość zawiązanych gron i w większości dużych owoców na gronach bije na głowę inne odmiany w tym segmencie które uprawiam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Owoce na 5 i 6 gronie.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Malinowa sakiewka ;:oj Cudo, pierwszy raz taką widzę. Część moich malinowych odmian.
Rosyjski Cudo Ziemi. Ogromne owoce dalej rosną.
Obrazek
Tommimaru mucho. W gruncie i w foliaku. Silne krzaki. Wiążą bardzo dobrze. Owoce na każdym gronie bardzo wyrównane, tej samej wielkości.
Obrazek
Obrazek
Monterosa. foliak i grunt. Owoce różnią się kolorem.
Obrazek
Obrazek
Malinowy rodeo
Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

W Polsce Andrzej Rosamunda to dopiero nowość i to nielicznie uprawiana w gospodarstwach szklarniowych.Sporo czasu i zachodu zajęło mi zdobycie nasion,ale upartość i pasja poznania była silniejsza. ;:306 Tommimaru Muchoo ma bardzo silny system korzeni,stąd i ładnie wiąże a owoce są kształtne i jest ich sporo na każdym gronie.Do dobrego smaku a głównie aby nie miały zielonej piętki przy szypułce potrzebują trochę więcej potasu od tworzenia trzeciego grona i wszystko będzie OK. ;:108 Monterosa z kolei tak potasożerna nie jest i nie ma z tym problemu.I też smakowo jak dla mnie bez zarzutu.Jeszcze żeby tylko chciała coś zawiązać powyżej 4 grona.Ale nie wszystko można mieć wraz.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

;:7
Puk, puk...
Odkurzam wątek...

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Wątek o najbardziej smacznych pomidorach umarł, trzeba go wznowić ;:304
Ja ciągle poszukuje tych naj malinowych rok temu miałem ich mało w uprawie.
Nazbierało mi 19 odmian malinowych NN i wszystkie je wysieje się okaże czy coś warte są. Do tego wybiorę ze 20 ustalonych odmian i malinowych starczy ma 2023.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

Mi marzy się zdobycie chociaż kilkunastu nasion Tomimaru Muchoo F1 - w ofercie cały czas opakowania po 500 sztuk nasion i mniejszych na razie nie widać.
Pozdrawiam,
Tomek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidory Malinowe - odmiany polecane i nie polecane

Post »

massur a nie patrzyłeś przypadkiem do arkusza AWN, może ktoś wysłał trochę podczyszczonego pokoleniowo?
Ja sobie wydłubałem ze sklepowego i mam F2, który grzecznie siedzi sobie w kolekcji.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”