Folia ogrodnicza na chwasty.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Truskawki na agrotkaninie która ma już 8 lat wyglądają tak Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

na mój mały foliaczek koszt ma drugorzędne znaczenie, tylko czy przez agrowłókninę czarną to nie jest lepsza wymiana powietrza dla podłoża będzie?
Ania
skytech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 lis 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Witam
Pierwszy rok robię plantację na agrotkaninie.
Czym można przysypać agrotkaninę żeby chronić ją przed słońcem ??
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Agrotkanina jest trwalsza, i u mnie lepiej się sprawdza niż włóknina :D
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
sylwiath77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2012, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Dobry rok minął, ale i tak się odezwę w temacie włókniny w marchewce i innych. Od paru lat natychmiast po wysianiu marchwi (pietruszki, rzodkiewek, kapustnych, fasoli i wielu innych) rozkładam miedzy rzędami przycięte na wymiar paski czarnej włókniny i zostawiam tylko po parę cm wolnego. Obciążam kamieniami, a na cały zagonek daję białą włókninę w większym kawałku. Białą usuwam jak zaczyna przeszkadzać roślinom, bo robią się za wysokie albo jak trzeba je przesadzać. Czarne paski zostawiam aż do zbiorów, wyrywam tylko chwasty i robię przerywkę jak potrzeba. Jak na czas wyrwę pierwsze chwasty z malutkich warzyw, to potem niemal ich nie ma, moje roślinki porosną wielkie i chwaściory zwyczajnie nie mają gdzie żyć. Łapię tylko pojedyncze. Mam piaszczystą, łatwo wysychającą ziemię i paski pozwalają dłużej zatrzymać wilgoć. Bez nich szybko robi mi się pustynia, tylko wiatr kurz przegania. Zresztą, mam wielki warzywniak i bez tego chyba mieszkałabym w ogródku.
Po sezonie ściągam paski, otrzepuję z ziemi i po wyschnięciu zwijam w ruloniki i do skrzynek. Dobrej jakości włóknina, nieco grubsza wytrzyma do kilku sezonów.
Z początku nie używałam ich pod fasolą, bo lubi mieć spulchnianą ziemię. Ale dodatkowy etat zmusił mnie do spróbowania rok temu i było ok., zbiory jak zawsze. Czyli i fasolce pasuje. Polecam zapracowanym, bo czemu sobie nie ułatwiać życia?
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Folia jako ochrona przed chwastami

Post »

Witam, posiadam plantację świerka srebrnego. Do tej pory z chwastami walczyłem mechanicznie, t.j glebogryzarka w międzyrzędziach i motyka w rządkach. Chciałbym wyścielić rządki czarna folią po to, aby wyeliminować motykę, a międzyrzędzia robić dalej glebogryzarką. Czy ktoś stosował coś podobnego? Wszelkie rady i wskazówki mile widziane. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Świerk srebrny- folia jako ochrona przed chwastami

Post »

Plantatorzy warzyw tak robią całe pola wykładają czarną matą i tylko tam gdzie ma być warzywo wypalają otwór.
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Re: Świerk srebrny- folia jako ochrona przed chwastami

Post »

ja wyścielibym folią pasy o szerokości np 0,45cm i w tym pasie wysadzone byłyby drzewka, tylko powiedzcie co z nawadnianiem wtedy?? skoro teren nad bryłą korzeniową byłby pod folią.
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk srebrny- folia jako ochrona przed chwastami

Post »

Można dać matę ściółkującą (agrotkanina) - jest z foliowych pasków przeplatanych prostopadle do siebie, przepuszcza wodę wystarczająco, a jednocześnie blokuje światło i jest na tyle "ciasna" że niewiele rzeczy jest zdolne na niej wykiełkować i przecisnąć korzonek do gleby. Tylko jest pewien problem - wystawiona na działanie UV już po kilku latach zaczyna się targać.
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Re: Świerk srebrny- folia jako ochrona przed chwastami

Post »

Tylko, że koszt o wiele większy tej agrotkaniny niestety..
Enioo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 paź 2021, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Folia biodegradowalna pod warzywa

Post »

Witam wszystkich serdecznie :)
Mam pytanie odnośnie foli biodegradowalnej. Mam zamiar założyć małe poletko z ogórkami, papryka i pomidorami
w gruncie, z uwagi że nie bardzo chce mi się plewić pomyślałem o sadzeniu w folii tylko tu pytanie jak z podlewaniem? Z tego co rozumiem ta folia wody nie przepuszcza a chciałem zastosować zraszacze podłączone do pompy elektrycznej w studni. Czy przez otwór który jest w foli dla rośliny i miedzyrzedzia bez folii, wejdzie dostateczna ilość wody? :roll:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8630
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Enioo , a gdzie można kupić tę folię w ilościach dla działkowców .
Zainteresowałam się nią , ale znalazłam tylko hurtowe ilości .
A może zamiast zraszaczy nawadnianie kropelkowe będzie lepsza ?
Enioo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 paź 2021, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Folia ogrodnicza na chwasty.

Post »

Na allegro za 50 metrów 85 zł. Nawadnianie kropelkowe myślałem ale do tego potrzebny chyba hydrofor bo gdy bym podpiął pod zwykła pompę głębinowa to chyba będzie za duże ciśnienie? No i takie nawadnianie kropelkowe musi chodzic cały czas a też chodzi o prąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”