Marchew- wszystko o odmianach i uprawie.Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marchew

Post »

Moja metoda siania marchwi.
Stare grabie do trawy,rozstaw zębów ok.3cm.
Wbijam w glebę na żądaną głębokość,wrzucam w otwory po 1 ziarnku.
Po wzejściu przerywam co drugą,odpada kłopot z gęstością.
Tak samo z pietruszką.
Rzodkiewka podobnie,tylko bez przerywki.
Sieje po 3 rządki marchwi(9mb),pietruszki2rządki(6mb),rzodkiewka(tutaj różnie bywa)
Przy takim areale mogę sobie pozwolic na trochę ekstrawagancji.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Marchew

Post »

Pamiętam,że moi rodzice też wysiewali nasionka marchwii z piaskiem.Ja staram się rzadko siać,a jak wzejdzie za gęsto to delikatnie przerywam i już.W końcu to warunki działkowe lub przydomowego ogrodu,nikt nie sieje marchwii tyle,żeby nie dało rady przerwać.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Marchew

Post »

Ja, od zeszłego roku, sieję marchewki tak, żeby ich nie przerywać. Po prostu wyznaczam rządek i sieję. W tym roku będę używał metra i siał co mniej więcej 5 cm :wink:

A po prostu sieję rzadko, ponieważ nie cierpię w ogóle przerywać roślin. Z rzodkiewką i burakami robię podobnie :)
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Marchew

Post »

slowianka75D jak napisałaś o tym areale to od razu przypomniał mi się kogiel-mogiel :;230 Ale do rzeczy, dlaczego moja marchew rosła słabo i miała małe korzenie, a za to posiana za nią pietruszka i rosła bardzo dobrze i była duża, choć trochę za gęsto posiana? Tak samo rzodkiew było super, zaś sąsiad obok miał zupełnie na odwrót rzodkiew i pietruchę małą a ogromną marchew.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Wczesna marchew i inne

Post »

Miałem w tym roku odpuścić sobie wczesną marchew ale jednak posieję 3 rządki współrzędnie z cebulą (słodką albo z siedmiolatką ale na bielone pędy). We wtorek wybiorę się do Lublina i zakupię jakąś wczesną odmianę. Dzięki temu, że parę osób wyraziło ochotę na wspólny zakup kupię aż 2 odmiany. Na razie wypisałem sobie nazwy kilku odmian ale czy będzie w czym wybierać zobaczę na miejscu. W grę wchodzą Baltimore, Bilbo, Jerada, Laguna, Napoli, Nominator, Tempo i Tora(wszystkie odmiany są odmianami heterozyjnymi). Mam jeszcze przeterminowane nasiona Prima-jeżeli będą kiełkować na kiełkowniku to też trafią na grządkę. Drugi rzut wysieję pod koniec czerwca. Smak wczesnej marchwi w czerwcu i październiku jest rewelacyjny.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6641
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Wczesna marchew i inne

Post »

Nasiona marchwi kupione. Ostatecznie kupiłem Baltimore F1 (1,80-2,00mm) firmy Bejo oraz Laguna F1(1,60-1,80) firmy Nunhems. Teraz pozostaje już tylko poczekać do połowy marca i można wysiewać.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Marchew

Post »

Jakie odmiany będziecie siać w tym roku?
Pozdrawiam Paweł
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Marchew

Post »

Ja będę w tym roku siał marchewkę tylko wczesną, na początku marca i pod koniec czerwca odmiany : Baltimore F1 oraz Laguna F1 ;)
:D
Kamil :)
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Marchew

Post »

A ja tak jak w roku ubiegłym (byłam bardzo zadowolona z marchewki) - wczesna Amsterdam, średniowczesna Nantejska i późna Koral. I wszystkie otoczkowane. W zeszłym roku miałam tylko Koral otoczkowaną i różnica była warta ceny. Brak konieczności przerywania i wyrównane wielkości marchewki. W tym roku tak długo szukałam aż znalazłam wszystkie otoczkowane. A wysiewam w trzech terminach mniej więcej co dwa - trzy tygodnie, zaczynając od początku marca.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Marchew

Post »

A czy Koral rośnie duża? Czy raczej nie?
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Marchew

Post »

Koral średnia 15-20 cm - bardzo wyrównana wielkość. Ja byłam nieco zachłanna (i nie byłam jeszcze przekonana do otoczkowanych) i trochę za gęsto je posiałam ale i tak dały radę.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Marchew

Post »

Kupiłem dzisiaj Flakkese (tak jak w zeszłym roku)i dodatkowo Koral oraz jako wczesną Amsterdamską.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Marchew

Post »

W ubiegłym roku posiałam dwie odmiany marchwi. Jedna super, druga łykowata. Niestety pierworodny powyciągał fiszki i nie wiem która była niesmaczna :? W tym roku wysieję po trochu 4 odmian.
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”