Kapusta pekińska- uprawa, choroby, szkodniki.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Kapusta pekińska- uprawa, choroby, szkodniki.

Post »

Witam!
Jakiś czas temu posiałem kapustę pekińską. Posiadam już małe sadzonki -czy trzeba je pikować tak jak pomidory??? Kiedy posadzić do gruntu?
Mam jeszcze wiele takich pytań -ponieważ pierwszy raz w tym roku zakładam warzywnik;-)
Pozdro
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

To zależy jak blisko siebie rosną. Czy nie będą się zacieniać. Możesz je dać do małych doniczek. Pamiętaj, że przy kapuście pekińskiej ze względu na słaby i trudno regenerujący się system korzeniowy lepiej ją sadzić do gruntu z bryłą ziemi. Myślę, że można ją wysadzić pod koniec marca. Dokładnie nie pamiętam. Sprawdzę na opakowaniu w sobotę i podam. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Najlepsze terminy sadzenia to koniec kwietnia oraz 15-20 lipca na zbiór jesienny.
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Sadzenie

Post »

Sadzenie 15-25 kwietnia. Zbiór przypada na czerwiec. Rośliny sadzi się w rozstawie 40x45 cm. Rozsada powinna mieć 5-6 dobrze wykształconych liści. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

Dzięki!!!!
A powiedzcie mi czy pikować kapustę tak jak pomidory na głębokość pierwszych listków??
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Korzenie

Post »

Tylko sadzimy system korzeniowy. Cała reszta się ładnie podniesie.
Awatar użytkownika
atomek
100p
100p
Posty: 121
Od: 26 lip 2006, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Post »

Kapustę siałam zawsze punktowo po 2-3 nasionka i przerywałam ,bo pikowanie jej nie zdało egzaminu.po prostu mi się nie przyjmowała.
badyl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 mar 2007, o 11:21
Lokalizacja: radomsko

Post »

Sadzonki tej kapusty sa bardzo wrażliwe nalezy ograniczyc przesadzanie do minimum.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

zasadziłam tydzień temu do skrzyneczek,
kapusta ma dopiero po dwa pierwsze kiełkujące listki a termin wsadzenia do gruntu jak piszecie to 15-25 kwietnia - czyli minął

co mam zrobić? poczekać na te 5-6 dobrze wykształconych liści i dopiero wsadzić do ziemi. Czy takie opóźnienie nie zaszkodzi?
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Kapusta pekińska, kiedy do gruntu?

Post »

moje szczepki tak wyglądają,
Obrazek
wie ktoś ile liści musi mieć by ją wysadzić do gruntu? a może już mogę
Awatar użytkownika
Justyna0608
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 mar 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

witam gorąco :) bardzo ładnie i zdrowo wygląda Twoja rozsada kapusty pekińskiej :D moim zdaniem kapusta pekińska to gatunek lubiący ciepłą ziemie i nie lubi przymrozków i lepiej poczekać do 25maja po tej dacie możesz spokojnie wsadzić ją do gruntu :) znaczy tak nam mówili na warzywnictwie że większość roślin warzywnych z rozsady źle znosi tak późne przymrozki i najbezpieczniej będzie je sadzić po 25 maja bo do niej mogą występować przymrozki :? pozdrawiam gorąco :D
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

Justynko bardzo dziękuję za dobrą radę, więc czekam :)

nie taka dobra, bo wzeszły mi prawie wszystkie nasionka [nie myślałam że tak się puszczą]
a teraz mam problem
bo kapusta ma b. wrażliwe korzonki i najlepiej je nie rozdzielać tylko z bryłą do ziemi. A ja w jedną komórkę wsadziłam po 3 nasionka i teraz będę musiała wybrać z 3 szczepek 1 a dwie zniszczyć :(

no nic, przecież to i tak eksperyment..

może ktoś ma jakieś dobre rady i uwagi co do hodowli pekinki? podzielcie się nimi, plisss
;:180
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Droga Ago! Wysadzaj rozsadę najszybciej jak tylko możesz. Fajnie będzie gdyby nie świeciło słońce (pochmurnie i deszczowo). Podlej i jak możesz przykryj włókniną. Nie ze względu na chłody, bo tych raczej kapusta się nie boi ale z obawy przed pchełką. Do uprawy wiosennej nadają się tylko niektóre odmiany, bo roślina ta przy długim dniu wybija w pędy kwiatostanowe. Staraj się jak najmniej uszkodzić korzenie bo kapusta pekińska nie lubi przesadzania.

Lepiej prowadzić doświadczenia z kapustą pekińską uprawiając ją na zbiór jesienny. Można wtedy stosować wysiew bezpośredni do gruntu. Więcej jest odmian do wyboru i praktycznie nie wybija w pędy kwiatostanowe. Nie lubi kwaśnej gleby. Duże ryzyko porażenia kiłą kapuścianą.

Miłego eksperymentowania! Pozdrawiam. Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”