Pomidory San Marzano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Jaka jest różnica pomiędzy San Marzano oryginalnym a SM Redorta? Chodzi mi o smak, wygląd zewn. i w przekroju. Włosi uważają, że do pizzy tylko San Marzano, żaden poza nim.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory San Marzano

Post »

SM Redorta pierwszą paczkę z nasionami kupiłam jakieś 10 lat temu. Trudno było wycisnąć z nich chociażby kroplę soku. Nasiona się skończyły, testowałam inne odmiany na gęste sosy. Suchszych i smaczniejszych nie znalazłam. W zeszłym roku kupiłam nowe nasiona i ...dupa. Wodniste, choć nadal smaczne.
Kasia
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Bardzo dziękuję za opinie. Nie będę nabywać Redorta, pozostanę przy oryginalnych nasionach San Marzano.
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Witam, w tym roku moja przygoda z san marzano dopiero się zaczeła ale nie tego się spodziewałem, w sklepie udało mi się dogonić nasionka san marzano 2 bo zależało mi na pomidorkach do gruntu i tu moje pytanie, pomidorki są mało wodniste to jest ok, ale pomimo zbitego miąższu są miękkie, skórka równierz miękka, a smaku tak nie za wiele, to oczywiście jedząc na surowo, plenność dość duża , żadnych chorób, nie mam z czym porównać i stąd moje pytanie, czy tak ma być, czy jest to zależne od ziemi, może od nasion ? Szukałem orginalnych san marzano ale trafiłem tylko na allegro i to nie w torebce tylko oferta z własnej uprawy a sprzedawcom z allegro i nasionkom zawiniętym w gazetę jakoś nie ufam. Jeżeli ktoś uprawia san marzano 2 to proszę o info czy ten pomidorek właśnie taki jest jak opisałem .
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory San Marzano

Post »

San marzano org. - w tym roku mam 1 krzak ale na przyszły będzie tylko on na przetwory w większej ilości. Pomidor bezproblemowy, wydajny, wysoki u mnie do 1 m.
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Uprawiałam San Marzano z oryginalnych sklepowych nasion. Był bardzo plenny, dość wysoki, zdrowy, nienaganny wprost. Tuż obok niego rósł jakiś inny, nie pamiętam odmiany, niski, o równie podłużnych owocach. Tego nieustannie brała SZW, nic z niego nie miałam, ledwie smak poznałam. SM oparł się tej chorobie do końca. Mam go na liście przyszłorocznej uprawy, bo znów muszę się zaopatrzyć w sos do pizzy.

Co do smaku to ten pomidorek nie należy do deserowych, dlatego w sezonie nie połaskocze podniebienia. Ale po sezonie jest w stanie zadowolić nawet wybredne gusty. Należy do tych, który może dłużej poleżeć i wtedy kanapka z takim wybornie smakuje.

San Marzano 2 nie znam.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Uprawialam chyba wszystkie odmiany w stylu Sam Marzeno. żadna odmiana nie zastąpi tego pomidora. No moze Aurija. ale ona ma inne zalety. Mniej więcej 60 % moich pomidorów to San Marzano i.Nie pęka nie fermentuje juz na krzaku, moze poleżeć Sosy z niej to poezja.Suszone San Marzeno to klasyka. Nawet mówi kiedy ja trzeba zebrać, bo po prostu odpada od krzaka. San Marzano 2 miałam trzy lata temu , ale nie powtórzyłam. Jakie ma wady nie pamiętam, ale musiał mieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidory San Marzano

Post »

widzę że muszę poszukać san marzano i nic a'la lub "taki jak" nie zastąpi oryginału :), co prawda to nie sezon na nasionka ale oferty firm są obecne w sieci, czy ktoś może mi polecić własne sprawdzone źródło?
Awatar użytkownika
Bala
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 21 kwie 2019, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory San Marzano

Post »

To też moje pomidory nr 1 do suszenia, sosów. Mam ok 10 krzaków w tunelu. Dzisiaj zebrałem do suszenia. To tylko 6% moich krzaków :D
Zdjęcia sprzed 10 min.



Obrazek

Obrazek

Obrazek
...w życiu nigdy nie wiadomo,czy to oaza,czy fatamorgana...
Awatar użytkownika
atymtym
100p
100p
Posty: 112
Od: 18 sie 2019, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Piękna czerwień pomidorowa ;), suszone w piekarniku czy na słoneczku ?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Ja po kilku latach uprawiania San Marzano - i testach innych odmian uprawiam do suszenia takie odmiany:
Malinowy Paprykowy
Aurija
Bycze Rogi

Polecam zaopatrzyć się w nasiona na alledrogo i spróbować tych odmian. Są przede wszystkim większe od SM, który jednak owoce ma dość małe. Szczególnie z późniejszych gron.
Szczególnie Malinowy Paprykowy - tą odmianę polecam.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Dostałam wczoraj oryginalne suszone pomidorki i paprykę chilli z Sycylii, w smaku poezja ;:oj oczywiście nasionka już wysiałam żeby sprawdzić czy wykiełkują :roll:
Ciekawe czy będzie to typ San Marzano czy Roma.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory San Marzano

Post »

ZbyszekT, zajrzyj na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”