Ogórek - polecane odmiany cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Ja hermesa przez kilka lat siałam w tunelu.Był wczesny,miał przewagę kwiatów żeńskich,plenny,nie robiłam z niego przetworów.Na przetwory wolę jaśniejsze ogórki.Teraz miejsce hermesa zajęły odmiany partenokarpiczne,bardziej odpowiednie do uprawy tunelowej.U mnie taki gruby i krótki rósł polecany krak,może to też była wina nasion.Teraz staram się kupować profesjonalne nasiona,wychodzi drożej,ale jakość lepsza.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Nie wiem, czy ta wczesność Hermesa nie jest przereklamowana, mam w tym roku odmiany Hermes i Krak, Hermes mimo, że posadzony trzy tygodnie wcześniej, zaczął o wiele póżniej owocować niż Krak w uprawie pionowej, ponadto o wiele słabiej owocuje, na pewno Krak zostanie na przyszły sezon.

Pozdrawiam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Rzepka z kraka jesteś zadowolona ? U mnie był krótki i szybko robił się gruby,nie nadawał się na korniszony.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Jestem z niego bardzo zadowolona, mimo, że ogórki z Kraka zbieram ponad miesiąc, ma jeszcze bardzo dużo kwiatów i młodych zawiązków, mam skalę porównawczą, bo obydwie odmiany posadziłam osobno.
Poletko z Hermesem będę likwidować w przyszłym tygodniu, z Kraka na pewno zbiorę jeszcze sporo owoców.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

U mnie niestety sezon ogórkowy już muszę zakończyć ze względu na pogodę i choróbska (efekty urlopu poza domem).

Jednak obecny rok utwierdził mnie w przekonaniu, że za rok wysiewam praktycznie tylko Octopusa.
Z przyzwyczajenia teściów było obecnie kilka krzaków Śremskiego i testowo Hermes, ale nawet nie zbliżyły się ilością i jakością plonu do Octopusa.
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

U mnie Octopus wcale się nie sprawdził, miałam go w ubiegłym roku, nawet nakupiłam na zapas nasionek, bo był bardzo chwalony na Forum.
W przyszłym roku oprócz Kraka, który zostaje jako pewniak, chciałabym wypróbować Juliana.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Pierwszy raz w uprawie u mnie odmiana Bara sprawdziła się bardzo dobrze.Pomimo że od pewnego czasu ma już objawy mączniaka i susza daje się im okropnie we znaki,a nie podlewam bo nie mam takiej możliwości jeszcze wiążą i dorastają owoce.Oto wczorajszy zbiór. ;:333
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Z jakiego areału był ten zbiór?
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Jakieś 15 na 4 metry.Ogólnie Bara wydała duży plon z takiej powierzchni i byłem z niej zadowolony także jeśli chodzi o smak jak i teraz w słoikach dobrze się przechowuje.W przyszłym roku będzie na pewno. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Witku, czy Bara jest dostępny w małych opakowaniach?
Ja na pewno w przyszłym sezonie wysieję Kraka, ale nie wiem jaką drugą odmianę wysiać, bo z Hermesa raczej zrezygnuję.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

To raczej ogórek dla plantatorów.
Może Witek przy zakupie Bary, odsprzedałby nam trochę nasion :wink:
Lubię ogórki ze skórką z jasnymi smugami, a Bara widzę takie posiada.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Dziewczyny ja kupowałem w dużym 100g.opakowaniu i gdzieś w styczniu będę robił większe zakupy nasienne to też takie duże a może i większe kupię bo w przyszłym roku planuję ogórka wysiać więcej. ;:333 Z wysłaniem Wam nasion nie widzę żadnego problemu. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

U mnie też już wiele odmian było testowanych. Izyd, Soplica, Octopus, Cezar i jeszcze kilka. I W tym roku zdecydowałam się m.in na Kraka. Wypadł najlepiej ze wszystkich testowanych.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”