Patison

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Patison

Post »

Gagat bardzo smaczny do leczo.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patison

Post »

U mnie w przetworach (w zalewie octowej) sprawdził się Polo.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Patison

Post »

Nie wiem co robię źle, ale od 3 lat nie mogę wykiełkować patisonów. Co roku wsadzam do doniczki na parapecie i nic. W tym roku nic mi nie wyrosło w kwietniu z doniczki, w maju nic z gruntu nie wyrosło. Teraz kiełkuję na waciku, ale kiepsko to widzę :(
Nasiona różnych odmian.
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: Patison

Post »

Patisony najczęściej sieje wprost do gruntu. Spróbuj posiać na różnej głębokości, nie podlewaj zbyt obficie, ale przede wszystkim zmień źródło pozyskiwania nasion. Nie wiem jaką masz ziemię, ale patison jest dosyć tolerancyjny (u mnie urósł nawet w piasku).
"Artificem commendat opus"
Irek_2
200p
200p
Posty: 238
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Patison

Post »

Dynie, cukinie, melony, arbuzy, patisony i kabaczki jak siałem, to w kwietniu do doniczek P9-P11 po 4-6 nasionek do jednej doniczki. Nie trzeba od razu wystawiać na parapet (parapet może być zimny od spodu i od okna). Do kiełkowania nie muszą mieć światła. Jak w pomieszczeniu jest chłodno, to postawić przy źródle ciepła (przy kaloryferze). Niektórzy na forum pisali, że np. stawiali na jakiejś podstawce na kaloryferze. Ja tak nie robię. Zdarza się, że np. na dziesięć doniczek w jednej nic nie wzejdzie. Uwzględniam to ryzyko siejąc więcej doniczek. Np. potrzebuję docelowo dwie cukinie, ale sieję 4 doniczki z cukiniami. Po skiełkowaniu zostawiam jedną roślinkę na jedną doniczkę.
Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Patison

Post »

Chyba chłodne wiosny ostatnich lat nie odpowiadają patisonom, bo w czerwcu jak zrobiło się ciepło to wykiełkował mi 1 patison w gruncie i 3 w doniczkach w tunelu :) Podobnie wyszło mi też z dynią. Wczoraj zobaczyłam, że wyrosła mi kolejna dynia z nasiona, której byle jak rzuciłam obok sadzonki właściwej.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Nie ma wątku o patisonie więc zapytam tu. Mam sadzonki w fazie dużych liścieni, czy zdążą wyrobić się z owocami. Chcę zbierać takie malutkie. I jak ta roślina rośnie - długie pędy jak ogórek, czy lokalnie jak cukinia. Nie uprawiałam jeszcze tego warzywka, dlatego tylko 2 sztuki.

Cukinia już kwitnie, żadnych plam, chorób. Dzisiaj spadł rzęsisty deszcz, działka odżyła.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.4

Post »

Patison kiedy się rozkręci to bardzo plenny . Pamiętam , że czekałam dłużej niż na cukinie ,
ale powinien dać radę .
Mocno się rozrasta . Dokładnie nie pamiętam , ale chyba było więcej pędów . Podobnie do melona .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”