Kalarepa - uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Kalarepa - uprawa

Post »

kto sieje kalarepę ? jak ją uprawiacie ? . założyłem tan temat bo się chciałem dowiedziec jak uprawiacie kalarepę , jakie odmiany siejecie itp.
Awatar użytkownika
Liriope
200p
200p
Posty: 212
Od: 30 wrz 2008, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Odmiana Titan, bo rośnie duża 3-5 kg i nie drewnieje.
Pozdrawiam.
Ola
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Kalarepa

Post »

Witam serdecznie :P

Jestem nowym użytkownikiem tego fotum, ale od 2 m-cy uważnie śledze tu wszystko co mnie interesuje, heheehe, a robi się tego coraz więcej :roll:

Mam od ponad pół roku działeczkę (w ROD), było dużo porządkowania i nauki chwastów, a w tym roku biorę się za warzywnictwo pod folią i pod chmurką :lol:

Dziś wysiałam moje pierwsze w życiu rozsady i m.in jest też kalarepa - odmiana to Wiedeńska Biała.

Wszelkie info dotyczące produkcji wyczytałam tu :
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2197

http://podszarotka.republika.pl/index1. ... zsady.html

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna ... a0398.html

Pozdrawiam :wit
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ile dni od wysiewu(w tunelu) nasion kalarepy(np.wczesnej) minie do zbiorów?
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ok 40- 60 dni ja mam
Gosia-kolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 wrz 2006, o 11:49

Post »

Mam pytanie związane z obrywaniem liści. Słyszałam że jak się obrywa boczne liście to kalarepa rośnie większa. Moje kalarepy na działce mają duże liście a kalarepa jest wielkości orzecha włoskiego. Pierwszy raz mam na działce tą roślinę, proszę o rade.
Ogród żyje
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Daj jej jeszcze czas. Mojej kalarepy nie mogę nawet do orzecha laskowego porównać, ale spojnie, jak co roku czekam, bo ona sobie urośnie na 100%. Nie wiem czy obrywanie liści pomaga, ja obrywam liście ale to dlatego, że robię z nich pyszną zupkę. Jednak z danej rośliny w trakcie całego okresu wegetacyjnego nie zrywam ich więcej niż ze 3 sztuki, tak mniej więcej oczywiście bo tego nie liczę. Zawsze uważałam kalarepę za mało wybredne warzywko. Nic z nią nie robię, ba, nawet o niej prawie zapominam a rośnie jak szalona. I tak co roku.
marcela
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 maja 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: na północ od Krakowa

Post »

Mnie najbardziej smakuje na surowo, więc wyrywam je gdy nie sa zbyt duże(piłeczka tenisowa). Moim zdaniem, wtedy są najsmaczniejsze. Nie są kłopotliwe w uprawie, skoro taka amatorka jak ja, poradziła sobie z tym, ale trzeba wykazać się cierpliwością, gdy wydaje się, że nic a nic nie rosną. Potem to nadrabiają bardzo szybko.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Kilka z moich fioletowych kalarepek ma już rozmiar piłeczki pingpongowej ;) ale za to białe Tytany jeszcze nie tworzą w ogóle zgrubienia :(
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

One tworzą gdzieś tak w sierpniu!

Kalarepa Tytan jest to odmiana późna, nadająca się nawet na przechowanie (tego to nie sprawdzałam). Potrafi urosnąć duża jak główka kapusty i nie musisz się śpieszyć ze zbiorem, bo nigdy nie drewnieje.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Rozmawiałam z mamą - rzeczywiście była dość późno - jej największa jaka urosła w tamtym roku ważyła ponad kilogram - a na opakowaniu jest napisane 3-5 kg :)
fiorella 100
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 cze 2009, o 16:14
Lokalizacja: TYMBARK

Post »

Moje kalarepki są małe średnica od 5 do 10 cm. Takie zrywam bo starsze drewnieją i są niesmaczne. Mama czasem miewała większe - nie wiem dlaczego moje są małe - może to brak wody - choć nie jestem przekonana, bo opady w tym roku dość obfite.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

jak to ? zdrewnieje ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”