Słodkie ziemniaki bataty

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Ja zasadziłam jakiś miesiąc temu batata i ani drgnie. Dzisiaj go wyciągnęłam (nie puścił korzonków), wsadziłam do słoika z wodą i liczę, że może w ten sposób puści. Chciałam porobić z nim kompozycje kwiatowe, ale nie wiem czy coś z tego będzie. Jeśli się nie uda, to pozostanie mi kupno gotowych sadzonek.
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Te ze sklepu słabo rosną i może było za zimno. Postaw na oknie w pełnym słońcu albo pojemnik z ziemią na kaloryferze. Najlepsza temperatura około 30 stopni, na oknie na słońcu jest nawet cieplej
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

P.S. mam tego nawet za dużo, może będę mieć sadzonki na sprzedaż
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Ja przespałem i dopiero dziś zanabyłem dwa batatiszony :D wymyłem w sodzie opłókałem i wstawiłem do pojemników z ziemią kompostową a kiedy wypuszczą hm . aby przyspieszyć proces to jak one wypuszczą już pędy to można wycinać z kartofla takie kwadraciki czy koniecznie trzeba ukorzeniać , bardzo by to ułatwiło jak by szło każdy pęd wyciąć z kawałkiem batata i do doniczki . nie chciałbym tego zepsuć .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Najlepiej ukorzeniać, ukorzeniają się łatwo. Jeżeli bulwa będzie w ziemi, to niektóre pędy wyrosną do góry obok bulwy, takie będą już mieć swoje korzenie.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

ktos123456 pisze:Te ze sklepu słabo rosną i może było za zimno. Postaw na oknie w pełnym słońcu albo pojemnik z ziemią na kaloryferze. Najlepsza temperatura około 30 stopni, na oknie na słońcu jest nawet cieplej
No właśnie moja ze sklepu jest. Po przeczytaniu wątku wymoczylam i zasadziłam. Teraz siedzi w wodzie i czekam. 30 stopni? Nie wiedziałam, że aż taka temperatura jest potrzebna...no cóż, zobaczymy czy coś z tego będzie. Nadwyżki od Ciebie w razie porażki będę miała na uwadze :wink:
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Annau pisze:30 stopni? Nie wiedziałam, że aż taka temperatura jest potrzebna...
Trzeba pamiętać, że to roślina tropikalna. Im więcej słońca i ciepła tym lepiej. No ale z kupnymi to słabo, jeżeli już to na Allegro widziałem oferty z własnej uprawy w Polsce. Takie przemysłowe to jest loteria, zwykle rośnie 1 na 5 i to przeważnie słabo - nie wiem co oni z nimi robią
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

W tamtym roku miałam kupną sadzonkę, która pięknie rosła. Niestety bulwy zgniły mi w piwnicy.
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Przechowywanie to ciężki temat, z moich doświadczeń najlepiej, jak jest dużo wilgotnego, świeżego powietrza, dobra wentylacja - przewiew i temperatura przynajmniej+10

W zamkniętej piwnicy efekt średni
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

ktos123456 pisze:
Annau pisze:30 stopni? Nie wiedziałam, że aż taka temperatura jest potrzebna...
Trzeba pamiętać, że to roślina tropikalna. Im więcej słońca i ciepła tym lepiej. No ale z kupnymi to słabo, jeżeli już to na Allegro widziałem oferty z własnej uprawy w Polsce. Takie przemysłowe to jest loteria, zwykle rośnie 1 na 5 i to przeważnie słabo - nie wiem co oni z nimi robią
Z tą loterią chodzi o słabe kiełkowanie, czy także o późniejszą uprawę? Wykiełkował mi szczęśliwie jeden ze sklepu i miałam nadzieję, że jak już ruszy, to będą z niego jakieś sensowne plony.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
ktos123456
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 cze 2019, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

No nie, chodziło o kiełkowanie. Jeżeli już uda się pozyskać sadzonki, to powinno być ok
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Dwa tygodnie w ciepłym z ziemią i zalane wodą do połowy i zero kiełków ,chyba w ten sezon nie doczekam się .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Słodkie ziemniaki bataty

Post »

Moja 11 dzień siedzi w wodzie. Nawet korzeni nie puściła. Zostawiłam ją jeszcze, ale dochodzę do wniosku, że kupne bulwy ze sklepu się nie nadają, choć niektórym się udało. Nie ma wyjścia trzeba będzie kupić sadzonki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”