Dziwne warzywa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ondine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 kwie 2015, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwne warzywa

Post »

Okra robi się coraz bardziej popularna. Jestem jej bardzo ciekawa. Występuje w moim ulubionym daniu - gulaszu gumbo (seler naciowy, papryka cebula plus mięso albo owoce morza). Zagęszczone jest własnie okrą. Muszę w końcu ją zdobyć. Czy jest trudna w uprawie?
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwne warzywa

Post »

http://www.infouprawa.pl/m-o/okra

Tu macie o okrze, są też inne dziwne warzywa na tej stronie.

Ja myślałem, żeby w tym roku sobie spróbować uprawy okry, ale ta maź mnie zniechęca. Chciałem ciecierzycę uprawiać, ale ona podobno potrzebuje np. tunelu a boję się że mi ukradną... No to jak można je nazwać dziwnymi mam rodzynek brazylijski, miechunkę pomidorową, mysi melon. Pepino kusiło mnie, ale jestem mało doświadczony i pewnie by mi się nie udało. Też interesująco wygląda luffa, ale nie mam gdzie tego dać. No ale może komuś się przyda, że takie coś jest, poczyta sobie i posieje. Do tego musztardowiec mi się podoba, chyba się na niego skuszę.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Dziwne warzywa

Post »

Ja właśnie pałaszuję już część moich dziwaków. I tak mizuna jest u mnie pierwszy i ostatni raz, bo w smaku jak rozwodniona kapusta, za to musztardowiec będzie już na stałe. I co ciekawe, na stałe będzie odmiana o żółtych liściach "Golden Streak", a nie o fioletowych "Ruby Streak". Żółta dużo lepsza w smaku, intensywniej musztardowa i pikantniejsza od tej drugiej. Świetne do sałatek, albo same z vinegrette. Jak przechodzę koło miejsca, gdzie rośnie, to muszę skubnąć choć jeden liść, bez mycia - prosto do ust. :wink:

Lada dzień do gruntu pójdzie malabar, okra i fasolnik, choć wiem, że ten ostatni to raczej do szklarni, no ale zaryzykuję.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dziwne warzywa

Post »

Fasolnik chiński miałem w odkrytym gruncie i rósł oraz owocował bezproblemowo. :uszy
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Dziwne warzywa

Post »

O, to dobrze wiedzieć, bo się naczytałem i nasłuchałem, że tylko do szklarni. :)
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwne warzywa

Post »

Ja wysiałam ogórki Poona Kheera i już mi powschodziły, ale czy one smaczne są i jadalne to nie wiem?
Kiwano wzeszło z dosiewu, a okra wzeszła pięknie co do jednego nasionka. Jak dziwolągi podrosną zamieszczę fotki.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8634
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Dziwne warzywa

Post »

Zamierzam właśnie wysiać rukiew wodną i nie wiem czy można wprost do gruntu czy robić rozsadę ?
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dziwne warzywa

Post »

Balykan pisze:Lada dzień do gruntu pójdzie malabar, okra i fasolnik, choć wiem, że ten ostatni to raczej do szklarni, no ale zaryzykuję.
Miałem w tunelu i w gruncie. Ten w tunelu rósł ładniej ale ten w gruncie też całkiem nieźle i miał sporo strąków. Przestałem jednak sadzić bo nam nie smakował.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwne warzywa

Post »

ela151 pisze:Ja wysiałam ogórki Poona Kheera i już mi powschodziły, ale czy one smaczne są i jadalne to nie wiem?
Elu, i jak ten ogórek Ci wyszedł? Smaczny? Warto? Mam jego nasiona, ale nie posiałam w tym roku :(
darrek7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 27 paź 2015, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Apios americana

Post »

Czy wie ktoś coś o roślinie -Apios americana ?
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Dziwne warzywa

Post »

Dwa pytania konkretne. 1. Ktoś siał balsamkę? Jakie efekty? Bardzo ciepłolubna? I co ze smakiem? Jedni piszą że fajna, inni że gorzka jak zaraza. 2. Rukiew wodna. Piszecie że smak zbliżony do rzeżuchy. Czy i zapach taki paskudny?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwne warzywa

Post »

Balsamka,gorzka,niejadalna. Rukiew,szkoda miejsca.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Dziwne warzywa

Post »

Miejsca mam aż za dużo. Chodzi mi o zapach. Bo właśnie zapach odstręcza mnie od rzeżuchy. ;:219
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”