Ogórek - polecane odmiany cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1899
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Przez 3 dni nie wybierałam ogórków. Teraz przez 3 dni będę przerabiać. ;:oj
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam takie plony. Rewelacyjne odmiany,
zwłaszcza Monisia sypie ogórkami.

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Witam serdecznie poszukuje odmiany Moniusia, Atlantisa i Allianza, Atomic Czy może ma ktoś z was ma i może odstąpić? Byłabym wdzięczna nie mogę nigdzie dostać. Pozdrawiam miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Ja mam jeszcze trochę zapasu Allianza i Atlantisa, mogę się podzielić. Zostały mi też nasionka ogórka Solon, Horizon i Liberty.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Ja po porażce w tam tym sezonie z ogórkami (po 2-3 ogórki na krzaku) testowałem 10 odmian polskich typowych z ogrodniczego) chyba zrezygnuje z ich uprawy nie mam już siły i chęci je uprawiać. ;:223
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

U mnie polskie, polecane przez wiele osób, się nei sprawdzają. W zeszłym roku uprawiałam "dziwadła" i pierwszy raz miałam nadmiar ogórków. W tym roku jeszcze kolejne dokupiłam haha
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Sylwester88 pisze: 5 sty 2023, o 14:23 Ja po porażce w tam tym sezonie z ogórkami (po 2-3 ogórki na krzaku) testowałem 10 odmian polskich typowych z ogrodniczego) chyba zrezygnuje z ich uprawy nie mam już siły i chęci je uprawiać. ;:223
Nie zrażaj się. Poszukaj przyczyn złego plonowania i sprawdzonych odmian. Trzy lata temu, zachwalany wszędzie Allianz, u mnie okazał się porażką, ale nie dałam za wygraną. Zmieniłam miejsce siania/sadzenia i od dwóch sezonów nie narzekam na plonowanie. Prowadzimy ogórki pionowo na siatce.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Jakie są według was najlepsze ogórki gruntowe do kiszenia z jasnych odmian ?. Odpada Śremski bo po 2 tygodniach jest po zbiorach i Atomic bo tam nie ma co zbierać. Chodzi mi o takie z wyglądu i smaku jak Śremski czy Atomic ale żeby dawały plon.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

3lata temu miałem odmianę która z krzaka dała około 35szt i był pi ziemi prowadzone, niestety nie pamiętam odmiany i od 2lat uprawa to porażka i próbowałem rok temu po siatce właśnie i po 2-3 ogórki na krzaku jeszcze gorzej niż dwa lata temu po ziemi, wtedy było z 5 z krzaka. Więc nigdy więcej po siatce żadnych ogórków. Dostałem do testów jakieś dwie odmiany ale z dystansem podchodzę do nich i czy warto marnowac czas i miejsce na uprawę.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

To ja tak mam z polskimi odmianami, niezależnie jak prowadzone, gdzie posadzone, czy siane do gruntu czy z rozsad to po 3-5 owoców na krzak... Jedne to cała grządka, żółto od kwiatów a owoców? 2 sztuki :D
2022 miałam:
Ogórek Beth Alpha
Ogórek Levina Ibrido F1
Ogórek Lungo Verde Degli Ortolani
Ogórek Piccolo di Parigi
Posadzone z rozsad (na próbę niewielka ilość w dwóch miejscach - obie na płasko), zbierałam od czerwca do października (te dłuższe - pokonały kilka razty mączniaka, raz z opryskami, a drugi bez). Krótkie były w dużej ilości i wcześniej - jednak tak do końca sierpnia tylko. Co kilka dni pełne wiaderko, czyli bardzo duży plon jak na ilość krzaków (mam sporo w słoikach, dużo zjedzonych i rozdanych). Miałam też polecane polskie odmiany - zebrałam kilka sztuk, a o wiele więcej krzaków...
W tym roku dokupiłam jeszcze kolejne z Franchi. Zobaczymy jak będzie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Alyaa pisze: 5 sty 2023, o 17:06 To ja tak mam z polskimi odmianami, niezależnie jak prowadzone, gdzie posadzone, czy siane do gruntu czy z rozsad to po 3-5 owoców na krzak... Jedne to cała grządka, żółto od kwiatów a owoców? 2
Sylwester, Alyaa, powodów może być kilka. I nie ma nic do tego sposób prowadzenia, na plask czy w pionie. Może być żółto od kwiatów a owoców co kot napłakał . Rozumiem, ze potraficie rozróżnić kwiat męski od żeńskiego. Pamiętacie czy były zawiazki? A jeśli były jak wyglądały i co się z nimi stało? Uschły? Spleśniały? Jeśli nie to:
-Trafiliście na odmiany z przewaga kwiatów męskich, wtedy żebyscie na głowie stawali owoców będzie kilka zaledwie.
- żeńskich kwiatów jest sporo ale nie zostały zapylone. Niektórzy przykrywają w czasie kwitnienia włóknina , blokują dostęp owadom. Ogórki są przecież owadopylne. Lepiej w takiej sytuacji siać partenokarpiczne.
- duży wpływ ma również pogoda, podłoże, warunki.
Jeśli będziecie kupować nasiona , to trzeba szukać odmian z przewaga kwiatów żeńskich, lub partenokarpne.
No i co jest bardzo ważne, ogórki są bardzo żarłoczne, musza mieć co jeść i pic,
Pozdrawiam! Gienia.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Kolego my doskonale wiemy że z kwiata męskiego owocu nie będzie. Pytanie jest jaka odmiana będzie miała głównie kwiaty żeńskie bo w opisach odmian to każda ma przewagę kwiatów żeńskich, a później się okazuje jak w Atomic że niezgodnie z opisem jest pełno kwiatów męskich a owocu co kot napłakał. Dlatego się też pytam o doświadczenia innych czy ktoś poleci plenną jasną odmianę o faktycznej a nie tylko w opisie na torebce przewadze kwiatów żeńskich. Ogórek partenokarpiczny nie nadaje się do kiszenia. Zakisiłem na próbę 2 takie odmiany to musiałem wyrzucić takie "smaczne".
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

Uprawiam ogród od lat. U mnie polskie odmiany nie dają rady i nic tego nie zmieni. Ziemia gliniasta, dużo wilgoci, mgły - mączniak szybko zaatakuje. Do tego jak jest ciepło to taka "patelnia". Odmian już miałam wiele, rózne firmy nasienne. Ziemię dowoziłam itd. Z tego samego powodu mam problem z marchewką czy pietruszką (korzeń w glinie słabo rośnie, więc tylko te małe okrągłe zostają). Te z Franchi kupiłam, bo fajnie wyglądały i to był strzał w dziesiątkę. A nie cudowałam z nimi. Zobaczymy jak będzie w tym roku.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Ogórek - polecane odmiany cz.2

Post »

U mnie w lato też straszna susza u patelnia, włoskich odmian akurat nie miałem, może je bym wypróbował 🤔
Miałem też gruzina który nie był lepszy niż polskie zwykle odmiany.
Ogórek nie jest dla mnie ważnym warzywem więc nie szkoda mi go ani nie potrzebuje 100 krzaków w sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”