Kawon (arbuz) - część 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Asahi u mnie potrzebował tygodnia na wykiełkowanie, więc daj mu jeszcze trochę czasu.
Pozdrawiam, Jacek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Coś dziwnego dzieje się z Asahi od ubiegłego roku. Wcześniej kiełkowały w 100% na zawołanie, po dwóch dniach. W ubiegłym roku zdarzały się paczki, że nie wzeszło z nich nic. W tym roku lepiej ale nie super - 80% dopiero po 3 dniach.
Nie ma to jak własne nasiona - na próbę wysiałem własne nasiona Bingo i Producera z 2018 roku - wzeszły w 100%
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 333
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

U mnie Wolica ma 30%, a Asahi na razie 0... Tykwy z Franchi też kiepsko. Kiełkuję w pojemniku na routerze. Jest źle.
mario77
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lip 2015, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

U mnie tykwa z Plantico w ubiegłym roku kiełkowała 3 tygodnie w ciepłej łazience. Już miałem ją wyrzucić, a wzeszło 100%. Musiałem szczepić inną metodą niż planowałem. Na szczeście nastawiałem się na szczepienie z nakłuwaniem podkładki (met. chińska?) tykwa była wysiana trochę wcześniej i możliwe było jeszcze szczepienie metodą na jeden liścień.
W tym roku robiłem już próbę kiełkowania w marcu, mądry Polak po szkodzie :wink: .
A propos metod szczepienia, obserwowaliście może jakieś różnice w wigorze rośliny w trakcie sezonu przy różnych metodach szczepienia? Chodzi mi o łączenie wiązek przewodzących:
https://youtu.be/DSX64foPTS0?t=327
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Asahi kiepsko w tym roku.
Za to wszystkie nasiona własne z odmian nie f1 zero problemu nawet te 2letnie.
Awatar użytkownika
Misiek98
100p
100p
Posty: 105
Od: 6 lip 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Strzyżowskie

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

A siał ktoś może Asahi z własnych nasion? Wiem, że Asahi to F1, ale nasiona mi się skończyły, a jedyny nasz dystrybutor nie miał chwilowo i wysiałem ze swoich, które zebrałem na wszelki wypadek. Spodziewać się przynajmniej, że będą dość podobne do oryginału? :)
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

A u mnie leży z kilogram nasion tykwy co wydłubałem 2-3 lata temu z moich owoców. Rok temu w testowych kiełkowaniach osiągnęły wynik 100% po 3 do 5 dni.
Może zacznę robić konkurencję Plantico czy innym Legutkom ;:306

Własnych nasion Asahi mam też kilka woreczków, ale nigdy ich nie próbowałem jak obrodzą w polu - jakoś wolę nie ryzykować.
Awatar użytkownika
Jackob29
50p
50p
Posty: 71
Od: 31 sie 2020, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Ja w tym roku próbuje wysiać, trochę Asahi mi zostało z poprzedniego roku oryginalnych, i dorzuciłem kilka nasion wyjętych z owoców, i zobaczymy co wyrośnie.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Ja w tym roku wysiałem wszystko jako mix :wink:
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Tak nasiona Ashai trochę podupadły ;/ w końcu mi wykiełkowały ale też jakieś 70% pozostałe bez problemu po 2-3 dniach. Ja obiecałem sobie rok temu, że będę też szczepił ale zużycie poukładało się inaczej i znowu nie dam rady ;/ tak samo jak z doświetlaniem niestety plany się pozmieniały z dnia na dzień i również muszę to odpuścić ale mam nadzieję, że będzie dobrze mimo wszystko.
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
caps89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 3 wrz 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Moje nasiona Asahi z allegro praktycznie 100% kiełkowalność. I bardzo szybko wschodzą. Jestem pozytywnie zaskoczony, jedynie martwi mnie brak słońca i wyciąganie się.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

W tym roku ostro spóźniony ale też nie było do końca jasne czy poletko będzie gotowe i tym samym gdzie wysadzić arbuzy ale się udało posprzątać właścicielowi lasu obok drzewa po nawałnicy i tym samym arbuzy będą i w tym roku. :)

Troszke mnie nastraszyliście z tym Asahi miyako i wyłożyłem do kiełkowania dwie paczki, a tu skiełkowało praktycznie 100% nasion i trochę ich musiałem wyrzucić. Z odmian będzie standardowo Złoto wolicy i Rosario, dojdzie Asahi właśnie i Crispeed.

Co do ilości to jeszcze nie wiem, bo póki co wczoraj powędrowały pierwsze do ziemi ale już nie mam aż takiego parcia na nie, więc co będzie to będzie, a co nie będzie to będą w tym miejscu ogórki. ;:224

Dzis musze w ziemie dać Rosario jeszcze i czekamy na wschody. W weekend majowy może rozłoże już agro, bo po co mają chwasty rosnąć na poletku, a niedawno było tależowane przez kuzyna po orce.
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Czy jest sens bawić się w uprawę arbuzów w donicach? Jeśli tak, to jakiej pojemności powinna być taka donica i czy coś ciąć, formować itd? Mam takie fajne ciepłe miejsce przy południowej ścianie, ale nie wiem czy donica wykarmi takiego żarłoka.
Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”