Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

U mnie ma normalne . Staram się nasion nie mieszać . :oops:
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

anulab zakładam, że nasiona nie są wymieszane :D bardziej twierdzę, że któryś z przodków tej siewki miał gen na ziemniaczane listki
i się rozszczepiło :) a to dlatego że długość, barwa i wyglą liścieni jest identyczny jak u siewek z liśćmi regularnymi.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Kapustę wysiewam jeszcze raz bo tamta rozsada uratowały się raptem 5 sadzonek a reszta chyba przelana.
Gosia
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Dałem na waciki dziś dynie Hokkaido, Sweet meat, figolistną i ogórki odmian: partner ten idzie do folii,
Caruso też idzie do folii, SV3506CV też do folii oraz Atomic ten ma być niby do gruntu.
Mam spore wątpliwości co do dyni Sweet meat, ponieważ zamawiałem nasiona na naszym portalu aukcyjnym,
zapłaciłem jak za woły dostałem aż 8 nasion niestety, połowa wygląda jak nasiona cukinii, a nie dyni olbrzymiej :roll:
Nasiona Hokkaido wyglądają tak jak powinny. Będą siane również tykwy po raz 3, tym razem juz się wściekłem i pokaleczyłem łupiny paznokciem,
później na dobę do moczenia. W przyszłym tygodniu będę siał arbuzy w niewielkiej ilości ponieważ będzie 5 sztuk,
nie chcę ich zmarnować, a nie umiem jeszcze szczepić, gdyż pierwsza próba zakończyła się fiaskiem, teraz nie wiem czy figolistna wykiełkuje,
podobnie jak tykwa :?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Czy warto teraz wysiać wczesne kapusty, kalafiory i brokuly? Poprzednio wysiane, nie wiem dlaczego, ale padły i zastanawiam się czy lepiej wysiać tetaz czy za miesiąc na jesień, czy wcale.
W temacie, wczoraj wysiałam trochę marchwi, pietruszki i buraczkow.
pozdrawiam Ewa
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Zdaje się, że wczesne kalafiory można sukcesywnie dosiewać co miesiąc, bo te z czerwca są na zbiór jesienny.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Dziękuję Kamilu, w takim razie po Świętach spróbuję coś wysiać.
pozdrawiam Ewa
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Ja dosiewałam kapustę i brokuły i nie wiem co mi wzeszło bo nie odróżniam póki co.
Gosia
Awatar użytkownika
pendrak
100p
100p
Posty: 131
Od: 12 kwie 2020, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. wielkopolskie

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Wysiane już buraki (liściowe i ćwikłowe), rukola, rzodkiewka, bazylia, cebula, pietruszka, marchew, dynia, sałata i cukinia. Dzisiaj jeszcze wysiałam 4 odmiany słoneczników i kukurydze cukrową. Niedługo zabieram się za hartowanie pomidorów.

W tym roku staram się siać zgodnie z kalendarzem księżycowym i termin siewów kwietniowych kończy się jutro.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Tygodniowe wyjazdy na delegacje, przez to tylko szczątkowa opieka kogoś z doskoku i weekendowa moja kontrola ale coś tam jest i coś tam rośnie. :) Jak coś padnie, to płakać nie będe ale jak się uda, to zawsze jakaś kapustka czy kalarepa będzie. :wink:


Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

15 kwietnia dałem do kiełkowania nasiona dyń, ogórków, tykw. Ogórki wzeszły dobrze, dynie, tykwy, melony wcale.... po za jedną figolistną, na której miałem szczepić.
Zirytowany 30 kwietnia dałem kolejne nasiona dyń: Hokkaido, Swet meat tutaj puściło jedno kiełka, ale z nasiona które wygląda jak cukinia nie wiem o co chodzi, melony wykiełkowały łaskawie, arbuzy też ruszyły, nawet ogórek partner, a dynie, tykwy nie :? nasiona są nad kaloryferem, na wacikach mokrych, dodatkowo poddrzewa je słońce, folia jest mega zaparowana.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

W tym roku kiepsko kiełkują dyniowate. Chodzi mi o dynie i cukinie.
Ogórki posiał wprost do guntu
Asia
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 605
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.11

Post »

Co tu tak cicho? Niczego nie siejecie o tej porze roku? :roll:

Posiałam sobie sałaty, ale to chyba już trochę późno (jak mnie ktoś w sałatowym wątku postraszył), więc poleciałam na portal aukcyjny i sobie dokupiłam już takie podrośnięte. Pewnie drogo wyszło powiecie, ale cóż... czas to pieniądz. Nie miałam czasu na sianie, trzeba zapłacić za to, że ktoś go miał. :wink:
Wyłudziłam też trochę sadzonek masłowej od pana na targu. Przez tydzień go molestowałam i w końcu przywiózł mi 20 sadzonek. Podzielę się z mamą.
Te, co teraz wysiewam, będą na później, albo zjem w postaci młodych listków.
Jeszcze muszę sobie rzodkiewek dosiać. Robię rozsady (dzięki anulab :wit ) i (jak ona) utykam, gdzie jest miejsce i to się fajnie sprawdza.

U mnie w tym roku z dyniowatymi nie było problemu (ile posiałam, tyle wzeszło), w przeciwieństwie do zeszłego roku- wtedy wysiałam resztę posiadanych cukiń Tromba D"albenga i ani jedna nie wzeszła. Cukinie okrągłe Citron też- tylko jedna mi wyszła (z kilku posianych), ale to i dobrze, bo moim zdaniem nie warta zachodu. Nawet z ogórkami było marnie i tylko część kiełkowała.
W tym roku Tromby- na 3 posiane, 3 wzeszły i miałam szczęście, bo trafiła mi się też jedna zielona (zazwyczaj są bladożółte). Bardzo dobrze wzeszły też cukinie Bananowy Song F1. Fajne, jestem z nich bardzo zadowolona. Ogórki- tylko pojedyncze nasiona nie wykiełkowały, a nasiona już nie pierwszej świeżości...
Pozdrawiam,Vivien333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”