Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Aguss85 pisze:Chyba chodziło o cukry proste (te słodkie)/ cukier złożony (skrobia).

Marconi_exe o tym wie , tylko nie lubi jak się wymądrzam :lol: W tym roku to mój potężny zastrzyk, to musiałem się wszystkiego douczyć
A tą zerwana trzeba trzymać w chłodzie, też wiadomo dlaczego :)
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Dziś wspólnie z synkiem skonsumowaliśmy pierwszą kukurydzę, oczywiście na surowo, bo jak spróbowałam jaka jest, to już nie mogłam się powstrzymać, a jak syn się dorwał, to dla mnie już potem nic nie zostało :D
Smak dzieciństwa :)
Iza
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

No, tego już za wiele! Przedwczoraj znalazłam jedna obgryziona kolbe, wczoraj rano trzy. Nawet upomniałam syna, ze obgryzione wyrzuca się na kompostownik a nie tak o, na grządce. Syn się zarzeka, ze nic nie obgryzal, zerwał tylko trzy kaczany dla sąsiada. A dziś! Popatrzcie! Masakra jakaś!
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Podejrzewamy szopa pracza, kręci się tu w okolicy , mam nadzieje, ze jak skończy z kukurydza , nie zacznie z pomidorami. Siatki i płoty to dla niego pikus ;:oj
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Tu gdzie obecnie pracuje, było wczoraj jeszcze jakieś 50ha kujurydzy cukrowej, było bo wczoraj przyjechał specjalny kombajn, który ją skosił. Jak dowiedziałem, to do mniej jak 50ha nie opłaca im się tego kombajna przywozić. Kukurydza była baaardzo słodka. Znajomy jak się dopadł, to chleba nie jadł, tylko kukurydze. ;:306
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

A obrodziła wyjątkowo w tym roku.
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Chciałam zostawić w tym roku jedną kolbę, żeby wysiać swoje nasiona, ale nie wiem w jakich warunkach mam ja przechować... Wyskubać nasionka i wysuszyć? Może zostawić nasiona w kolbie, ale czy na wiosnę nie będzie mi ich ciężko wyskubać? Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Możesz zostawić w kolbie, wyłuskać się dadzą wysuszone, ale możesz też wyłuskać. Ważne, żeby nie zadusić ich tylko wysuszone trzymać np. w papierowej torbie.
U mnie cały czas pada, kukurydza taka nawodniona, że w smaku jak namoczona, nie wiem czy będę mogła zebrać, bo tak mokre kolby będą się szybko psuły. :? To samo zresztą z innymi warzywami.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Tego roku miałam paskudną kukurydzę. Wysiałam 4 opakowania bo mamy duże zapotrzebowanie, nie pamiętam ani producenta ani nazwy, na pewno nie Gucio. Łodygi z czasem czerwieniały. Ziarno po ugotowaniu gumiaste, niesmaczne. Co mogło być powodem? Za bardzo była dojrzała? Nie chcę w przyszłym roku mieć takiej.
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Natomiast moje kukurydze napadła plaga... myszy. 90% kolb miałam zeżartych lub prawie zeżartych lub nadżartych. Często w prezencie poza zszatkowanymi resztkami znajdowałam bobki mysie. Pierwszy raz coś takiego się zdarzyło. Całych było zaledwie kilkanaście kolb. :evil:
Za to w innym miejscu miałam wysiane kilka nasion kukurydzy z akcji FO. Tych nie dopadły. Kolby ładne, większe niż moje tylko zastanawiam się czy to kukurydza słodka czy na popcorn, bo ziarenka okrągłe jak te "popcornowate".
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

borowa być może jakaś pastewną odmianę miałaś. Albo po prostu przejrzały. Dlatego stały się gumiaste. Ja w zeszłym roku przegapiłam moment zbioru i wiekszość nie nadawała się. Było w tym wątku gdzieś wcześniej o tym.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Justa-be, już chciałam zwalić winę na odmianę. Pastewne nie były pewno.Przejrzały, tak mogło być bo zerwałam po raz pierwszy jak łodygi zaczynały przysychać, w drugiej połowie sierpnia. A tak czekałam na nie! I celowo posiałam tak dużo, bardzo nam smakowały w ub.latach. Aż przegapiłam!
A jakie odmiany polecacie do gotowania?
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kukurydza

Post »

Jest jakiś sens zebrać nasiona z kukurydzy cukrowej F1 i je posiać na następny rok? Nasiona kukurydzy cukrowej są drogie a ich jakość słaba. Jeśli uprawiałem tylko jedną odmianę kukurydzy cukrowej to co mi wyrośnie z tych nasion? Jeśli kukurydza cukrowa, która będzie się tylko trochę różniła od tegorocznej to może ma to sens?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kukurydza

Post »

Spróbuj, nie masz nic do stracenia.
Jak tak wysiadam pomidory z Biedronki, zapewne F1, i całkiem przyzwoite jak na własne potrzeby rosną. Owszem, różnią się krzaki miedzy sobą Ale to żadna strata, nawet zaleta.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”