Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Justa-be, już chciałam zwalić winę na odmianę. Pastewne nie były pewno.Przejrzały, tak mogło być bo zerwałam po raz pierwszy jak łodygi zaczynały przysychać, w drugiej połowie sierpnia. A tak czekałam na nie! I celowo posiałam tak dużo, bardzo nam smakowały w ub.latach. Aż przegapiłam!
A jakie odmiany polecacie do gotowania?
Pozdrawiam!
Jagoda
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kukurydza

Post »

Jest jakiś sens zebrać nasiona z kukurydzy cukrowej F1 i je posiać na następny rok? Nasiona kukurydzy cukrowej są drogie a ich jakość słaba. Jeśli uprawiałem tylko jedną odmianę kukurydzy cukrowej to co mi wyrośnie z tych nasion? Jeśli kukurydza cukrowa, która będzie się tylko trochę różniła od tegorocznej to może ma to sens?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kukurydza

Post »

Spróbuj, nie masz nic do stracenia.
Jak tak wysiadam pomidory z Biedronki, zapewne F1, i całkiem przyzwoite jak na własne potrzeby rosną. Owszem, różnią się krzaki miedzy sobą Ale to żadna strata, nawet zaleta.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza

Post »

Warto przygotować rozsadę kukurydzy. Sieję w drugiej poł. kwietnia do doniczki po 2 nasionka. Wysadzam razem z ziemią ,bez naruszania korzonków po 15 maja, jak minie zagrożenie przymrozków. Ja sadzę 20-30 rozsadek/roślinek . Paczka nasion 20g wystarcza mi na 3-4 lata. W następnym roku mam zamiar zrobić dla porównania, część rozsady w pojemniku zbiorczym i rozsadzić.

Kolejna część jest tu :arrow: viewtopic.php?f=42&t=104685
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”