Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

U mnie wykluczone najbliższe pola są jakieś 2 km ode mnie.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Patitek285
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lis 2016, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Kukurydza pękająca Typu Flint FAO 250
Obrazek
(Logo strony Agrofoto jest dodawane automatycznie po wrzuceniu zdjęcia na tą stronę)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

patasko pisze:gienia1230, troszkę Ci się tam zmutowała nie powiem :roll:
Hmm, zastanawiam się jakim sposobem? Najbliżsi sasiedzi ogródków nie maja ale dalsi to i owszem. Właśnie w lokalnej gazetce jest artykuł, że tutejszy klub ogródkowiczów zdobył jakaś nagrodę ( chyba powiatowa). No i zdjęcie, same starsze panie i dwa polskie nazwiska a jakże!!!! Oni kukurydzę na pewno w ogródkach maja. Tutaj jest taki zwyczaj; jeśli ktoś ma nadwyżki z ogródka, wystawia warzywa w skrzynkach na stoliku przy drodze, obok waga i skarbonka, no i cennik , np 1 funt pomidorów - 1 $, jajka sa w kulerze, w wytłaczankach -tuzin za 3 $. Tak kupuję jajka u sasiada, a w życiu go nie widziałam, od szosy do jego domu jest jakieś 150 metrów. Następnym razem zwracam pusta wytłaczankę.
Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce!!!! W ciagu paru godzin zniknęłoby wszystko, razem ze stolikiem ;:oj Sorry za OT. :D :D
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Patitek285 fajna ta kolorowa czuprynka :wink:

gienia1230 podobają mi się takie zwyczaje ;:333 A jeśli chodzi o to, jak by to wyglądało u nas w kraju, to chyba też nie do końca tak jest, jak się obawiasz, u mnie sąsiedzi wystawiają przed dom ziemniaki, dynie, jajka, jeden sąsiad też pomidory i buraki i chyba nic nie ginie, bo co roku tak stoją. Co prawda nie można się samemu obsłużyć, tylko zadzwonić i poczekac na sąsiadkę, ale jednak nikt tego specjalnie nie dogląda, a o plony się nie martwi :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

U mnie do zbiorów minimum 2 tygodnie, ale wyrosła rewelacyjnie, aż jestem zaskoczony.
Gienia u mnie na wsi to jeszcze jest taki zwyczaj, że jak chcesz np aronię czy jakieś pestkowe czy np pyrki, buraki, to jak chcesz kupić to musisz sobie sam narwać/wykopać :D
Patitek285
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lis 2016, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Nadszedł czas na zbiory. Sweet Teasty F1. W następnym roku spróbuję innej odmiany. Słodkie kolby z masełkiem i solą w sam raz, ale po prostu wolę bardziej żółte kukurydze.

Obrazek

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Nie zerwałeś za wcześnie? Jest bardzo słodka w smaku? Moja siana później, więc zbiory będą później i na szczęście upały się skończyły. Jedną zerwałem i testuję w taki sposób, że (poza kolorem włosów) przełamuję na pół i sprawdzam jak pojedyncze ziarno odchodzi od kaczanu i czy na surowo jest słodkie i niewodniste
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Nie. Jest dojrzała, a ziarna łatwo się wyjmuje paznokciem.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Zobaczę jaki kolor będzie miałamoja, bo teraz jest jasna jak Twoja, i duuużo jej brakuje do dobrego smaku.
Z tego co wiem, to wysoka temperatura bardzo spowalnia produkcję cukrów w ziarnach
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Na pewno jak jeszcze potrzymam na krzakach to się mocniej wybarwi ale nie będę za bardzo ryzykował bo jeszcze się mączysta zrobi.
Zastanawia mnie na zdjęciach to, że na każdej kolbie jest też odrobina kwiatu męskiego na samym szczycie. Czy ta kukurydza jest jakość zmutowana?

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Supersłodkie można trochę potrzymać w gruncie, wszystko zależy od temperatury, jak niska/normalna to powinna prawidłowo dojść, czyli dużo cukru i trochę skrobi.

To nie cecha odmianowa, zdarza się. Nie miałeś kłopotu z sadzonkami typu jakiś grzyb? Tu jest o tym trochę https://www.agry.purdue.edu/ext/corn/ne ... lEars.html
Ja tego u swoich nie zaobserwowałem, może to też anomalia pogodowe, ale u mnie skrajnych upałów nie było.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Skrobia to są cukry. Z grzybem żadnych problemów nie mam. Krzaki zdrowe ciemnozielone. Rosną na glebie pierwszy raz uprawianej i bardzo obficie nawożonej obornikiem końskim.

Widocznie to co pokazałem na zdjęciu to cecha odmiany, a mi się to nie podoba i za rok będzie inna odmiana.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”