Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

No i trzeba się szykować na walkę z grzybami w tunelu. Jak się ma pecha to trudno. Znowu przeszły burze i ciężkie ulewy. Jak do tej pory miałem sucho w tunelu, tak wczoraj dosłownie przepłynął przez niego potok. Nic wcześniejsze okopanie nie dało. Tunel otwarty na full, ale pozbyć się takiej ilości wody, będzie ciężko. Dzisiaj rano pomidory dosłownie oblepione rosą.
Marcin
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

anulab są jakieś już różnice we wzroście po takim nawożeniu?
Dziś robiłem test i podlałem pomidory i resztę warzyw w tunelach wodą z dodatkiem gnojówki z pokrzyw. w stosunku 10:1 .
Zastanawiam się jakie będą efekty, jeden już zaszedł bo czuć tunele na odległość.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Odnośnie gnojówki z pokrzyw - warto obejrzeć
https://www.youtube.com/watch?v=AMBCzT2 ... dniknewstv
pozdrawiam,
Tomek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Bardzo dobrze, ze wstawiłeś ten link o gnojowce. Niektórym to normalnie odbija na tym punkcie. Nie dość, ze to żadna rewelacja, to jeszcze nieumiejętnie stosując można doprowadzić do zatruć, siebie i innych.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Ja przyznam się , stosuję gnojówki . Dodam , że nie jestem jakoś wielką zwolenniczką , ale przyzwyczajenie
takie mam . Nastawiam skrzyp , pokrzywę i co mi w ręce wpadnie . Przed podlewaniem dodaję bakterie
probiotyczne dla roślin .
Na filmy tego Pana trafiłam już wcześniej i zaniechałam oglądania . ;:131
Ostatnio zaciekawił mnie film na temat skuteczności podlewania , linka nie wstawię bo to film reklamowy .
Kamil , nie chcę niczego reklamować , ale chyba warto . Mam pomidorka , wczesnego , prawie bez wad z tą
jedną , że przy upałach ma zieloną piętkę . Chciałam o niego powalczyć i jest poprawa .
Wybarwia się ładnie i smakuje dobrze .
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Nie powiem, że było warto oglądać filmik. "Doświadczenie" od czapy. Wiadomo, że pokrzywa (nie wiadomo zresztą jak była robiona gnojówka przez gostka) nie ma tyle npk co nawóz mineralny, ale wnosi do gleby poza składnikami odżywczymi dodatkową wartość, aktywuje żyjące w niej bakterie i mikroorganizmy (których w cienkim torfie z marketu nie można się spodziewać). Poza tym uodparnia roślinę, wzmacnia, ale to wszystko dzieje się w glebie, a nie w doniczce z torfem. Ktoś chciał uzyskać darmowe klikbajty bez podstawowej wiedzy ogrodniczej.
Sensowmym porównaniem byłoby, gdyby wszystkie rośliny rosły w ziemi (i nie doniczkach).
pozdrawiam Ewa
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Przyznam się szczerze, że lubię oglądać tamten kanał, nawet oglądałem kila razy ten film o gnojówce, facet ciekawie opowiada, ale chciałem dopytać wieloletnich praktyków o tą gnojówkę. Duży tunel założony jest na tak zwanej nowiźnie, czyli przekopanym na zimę trawniku. 2 z 3 rzędów pomidorów w owym tunelu powoli zaczynają się rozkręcać ze wzrostem, wiążą rosną, natomiast jeden rząd prawie w miejscu stoi, mało pomidorów wiążą, liście dość małe, wilki nieliczne trochę przyczerwienione liście. Więc miałem nadzieję że ta gnojówka zadziała jak stymulator i pomidory ruszą z sensowym wzrostem, ogólnie to z nawozami jakimikolwiek wolę delikatnie, gdyż przenawoziłem w 2020
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Skoro zatrzymały się , to ja bym im dała coś na popędzenie , z magnezem , fosforem i
cynkiem .
A to pomidorki , o których pisałąm , że miały problem z wybarwianiem . W rzeczywistości
są pomarańczowe , zdjęcie nie oddaje w pełni koloru .
Obrazek
Aliwar
200p
200p
Posty: 281
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Aniu jaka to odmiana ? Piękne duże pysznie wyglądają ;:138
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Alu , to odmiana Honey and Sugar inaczej Medovo saharnyj . Owoce ma dobre poza tymi wadami ,
o których wcześniej pisałam .
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

poskręcane liście pomidorów

Post »

Witam, czy poskręcane liście u pomidorów to oznaka przenawożenia ? chociaż poskręcane są również i te gdzie nie dawałem obornika w ogóle, tylko kompost.
Tak jeszcze myślę, ostatnio pryskałem dyniowate i pomidory w gruncie Curzate, zostało mi trochę i przy okazji opryskałem w szklarni.
Obrazek
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

SUBSTRAL Nawóz Magiczna Siła do Pomidorów czy to się stosuję np 1 łyżeczka na 10 l wody raz na tydzień ? czy przy każdym podlewaniu mam stosować czyli codziennie bo podlewam pomidory codziennie ?
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Poskręcane liście mogą być i od azotu.
Generalnie nie ma uniwersalnego nawozu i z uniwersalnym przepisem ile dawać. Zależy czy są niedobory, jak duże, czy tylko profilaktyczna fertygacja. Tak samo inny skład potrzebny kiedy masa zielona przyrasta szybko a inny jak owoce rosną.
A magia gnojowek to lepiej to tonować bo niczym zaraza się rozrasta po internecie. Trzeba pamiętać, że to głównie Azot więc tylko do pewnej fazy wzrostu ma sens a później będzie szkodzić. W gratisie bakterie gnilne w ogromnej ilości i nimi też można roślinom zaszkodzić.
Na pewno nie wolno lac po częściach roślin, które zamierzamy zjeść.
Pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”