Warzywa uprawiane na balkonie, w donicach, kastrach i innych pojemnikach

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Warzywa uprawiane na balkonie, w donicach, kastrach i innych pojemnikach

Post »

:D :D :D Jestem ciekaw czy da sie na ciepłym balkonie w bloku w donicach uprawiać kabaczka, cukinię lub patisona. :?: :?: Chcę eksperymentować w tym roku,kupiłem nasiona.Może kto ma doświadczenie w tej dziedzinie.Oczywiście chodzi mi o 2-3 sadzonki każdej odmiany.Ogólne pojęcie mam. ale na balkonie??? :D :D Poproszę o pomoc....POZDRAWIAM...... :D
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Ale chodzi Ci o mały blokowy balkonik czy może o coś "większego"?
Patisona i kabaczków nie uprawiałem ale z cukinią mam pewne doświadczenie i raczej trudno by było jej rosnąć na balkonie... Potrzebuje ona raczej silnego nasłonecznienia(co np na blokowych balkonach jest trudne do osiągnięcia), dużo ziemi(w Twoim przypadku dużej donicy, najlepiej prostokątnej) i wiele miejsca. Jeśli balkon byłby wysoko to trudno byłoby o zapylaczy (możesz spróbować z samozapylaniem pędzelkiem ale nie zawsze to wychodzi).
Podsumowując, jeśli jest to mały balkon raczej trudno by Ci było coś wyhodować, jeśli byłby to jakiś większy balkon z dostępem do światłą i zabezpieczeniem przed przeciagami, masz szansę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Lepiej zrezygnuj z uprawy tych roślin na balkonie.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Kabaczek,cukinia i inne

Post »

:D :D :D Balkon jest na parterze od strony południowo-zachodniej o wym.4,5 m.długi ,1.4 szeroki.Od południa do 18.00 bez przerwy słońce.Na lato wystawiam kaktusy i 2 razy w sezonie kwitną. :idea:
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Post »

W dużej donicy dwa nasiona kabaczka to powino sie udać wychodować , nie zajmuje dużo miejsca w porównaniu z innymi dyniowatymi ale dla mnie to troszkę by było szkoda balkonu lepiej inne rośliny bardziej efektowne np truskawki, pomidorki czy kiwano .
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Kabaczek,cukinia i inne

Post »

hafciarz pisze:W dużej donicy dwa nasiona kabaczka to powino się udać wychodować , nie zajmuje dużo miejsca w porównaniu z innymi dyniowatymi ale dla mnie to troszkę by było szkoda balkonu lepiej inne rośliny bardziej efektowne np truskawki, pomidorki czy kiwano .
Pozdrawiam
Marcin


:D :D Masz rację, ja mam na balkonie około 15 gatunków różnych kwiatów w tym ok.10 bylin od tego sezonu.
Kabaczkami i innymi chciałem poeksperymentować.Mam także prawdziwy ogród kwiatowy ale z drugiej strony miasta. :roll: :roll:
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re

Post »

:roll: :roll: Posadziłem na balkonie kabaczka i wydał dwa owoce oczywiście po ręcznym zapyleniu.
Oczywiści w ogrodzie też posadziłem kabaczka,cukinię patisona i zebrałem po trzy owoce a rosną następne,bez
ręcznego zapylania.

Wniosek
;kabaczek z balkonu jest mniejszy i trzeba się natrudzić za czym wyrośnie. :idea: :idea: :lol:
janek
-----------------------
_Ewcik_
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 sie 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

.. Groch na balkonie? ...

Post »

Witam serdecznie :wit


mój mąż jest wielkim amatorem groszku zielonego, takiego do łuskania, ale nigdy nie możemy jakoś wtrafić się w porę jego sprzedaży i zawsze okazuje się, że już za późno, nad czym małż ubolewa. No i tak się zastanawiam (bo nie mamy ani działki, ani ogrodu)-czy jest możliwe, by posadzić taki groch na balkonie :?: proszę o wszelkie możliwe wskazówki, jak , gdzie, kiedy, w czym itd ;:224
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: .. Groch na balkonie? ...

Post »

wszystko jest możliwe ale taki groch jest pnący i zajmuje dożo miejsca tak jak pnącze i winorośl więc jest to nierealne
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: .. Groch na balkonie? ...

Post »

wiaro, nierealne? jak fasolę można wysiać to i groch też, a w porównaniu do fasoli do zajmuje mniej miejsca w górę, a więcej na boki. Przyda się jakaś siatka i można siać :)
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: .. Groch na balkonie? ...

Post »

Ja jestem po takim eksperymencie. Wysiałam groszek w skrzynce balkonowej (niestety za gęsto - tak to jest, jak się ma mało miejsca, a chce się mieć dużo). Kiedy wykiełkował, wsadziłam mu tyczki bambusowe - błąd. Były chyba za śliskie. Nie skorzystał z nich i płożył się po podłodze. Urósł nawet dość duży, ale nie doczekałam kwiatów, bo na balkon wparowały mi przędziorki i padł.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
_Ewcik_
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 sie 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: .. Groch na balkonie? ...

Post »

ojj, jakoś mnie to nie nastraja optymistycznie :roll: nie wiem zatem, czy podjąć się siewu groszku na balkonie :? kiedy w ogóle powinno się to zrobić :?:
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: .. Groch na balkonie? ...

Post »

Nie mogę znaleźć opakowania z nasion, ale chyba sieje się wiosną. A to, co napisałam nie jest aż tak pesymistyczne. Po prostu trzeba poszukać czegoś innego, niż tyczki bambusowe. Cała reszta (czyli przędziorki) po prostu zdarzyła się u mnie - miałam zaatakowany cały balkon, a nie tylko groszek :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”