Wszystko o pomidorach cz. 17

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

:wit O widzisz ,też oglądałeś ten sam filmik, albo to byłeś Ty :wink: 8-)
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Byłem tylko widzem :D

I dodam do poprzedniej informacji to, że obliczenia były dla 8kg owoców na krzak - tak to zapamiętałem.
pozdrawiam,
Tomek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Czy ten filmik był ogrodnika? Jeśli tak, to też go widziałam. I całe szczęście, bo najpierw cieszyłam się, że będę miała dużo pomidorów :;230 Niektóre grona dowaliły jakieś 20 kwiatków i jeszcze chciały dokładać na końcach następne :shock:
Tylko ciekawe czemu? Tam pan mówił, że musiały się dorwać do jakiejś większej dawki nawozu, ale moje dostały zaledwie połowę zalecanej przez producenta dawki i to tylko raz...
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5858
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

:wit Szczerze to nie pamiętam. Zapamięlałam tylko ,albo rzuciło mi się w uszy, że regulował grona Chudziakowej Sakiewki , a to jest pomidor od dziewczyny z naszego forum nick Chudziak. ;:167
uprawiałam ją tylko raz ,albo dwa .U mnie ta sakiewka nie dawała takiego popisu, muszę jeszcze raz spróbować ;:173
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

pozdrawiam,
Tomek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

O tak, to ten filmik.
U mnie najwięcej takich rozbudowanych gron jest na Red Pear.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Zrobiłem analizę gleby, mógłby rzucić ktoś okiem ? Nawożone gnojówka z pokrzyw, kristalonem zielonym, pomarańczowym. Pomidory kolejny rok z rzędu słabo owocują. Na pierwszym gronie są pomidory, na kolejnych kwiaty zasychają. Na liściach lekkie niedobory magnezu. :(


Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Wszystko jest w porządku z nawożeniem, może w przyszłym tygodniu zasilić saletrą potasową. Problem tkwi w warunkach pogodowych , przecież mocno grzeje.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2427
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Pelasia pisze:Zapamięlałam tylko ,albo rzuciło mi się w uszy, że regulował grona Chudziakowej Sakiewki , a to jest pomidor od dziewczyny z naszego forum nick Chudziak. ;:167
No to muszę koniecznie obejrzeć :D bo rzeczywiście tak onegdaj nazwałam odmianę której nasiona wysłałam na akcję wymiany .
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

ekopom pisze:Wszystko jest w porządku z nawożeniem, może w przyszłym tygodniu zasilić saletrą potasową. Problem tkwi w warunkach pogodowych , przecież mocno grzeje.

Dziękuje za odpowiedź. W poprzednich latach też myślałem, że to upały. W tym roku początek czerwca był raczej chłodny, a i tak kwiaty zasychały. Ja już nawet z wibratorem do zapylania chodzę codziennie i dotykam kwiatków. Pyłek się obsypuje, a kwiatki później i tak zasychają.

Tak się zastanawiam, czy ta plamka w tym kwiatku powinna być ? Znalazłem takie coś w dwóch kwiatach.

Obrazek
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2104
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Podłączam się do pytania. U mnie tak samo wygląda większość kwiatów, zarówno w tunelu, jak i gruncie.
Również, mimo zapylenia zasychają i działo się tak jeszcze przed upałami, więc to nie tu szukam przyczyny.
Zaczynam już podejrzewać, że winien jest betokson, ponieważ po oprysku takich kwiatów pojawiło się więcej...
Pozdrawiam, Jacek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2851
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Po wizycie trzmieli na kwiatach zostają charakterystyczne ślady. Druga sprawa możliwe, że szara pleśń zmasakrowała pierwsze grona ze względu na zimny i wilgotny maj. Możliwe też że za dużo azotu i pomidory wiążą liście.
Albo dana odmiana tak ma. K36 kozuli zawiązuje pomidory mimo tragicznych upałów, a moja selekcja czekoladowego pomidora ze sklepu nie chce wiązać zbytnio w każdych warunkach.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
wampir_wawelski
100p
100p
Posty: 197
Od: 31 gru 2008, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Cześć.
Mam 20 krzaków pomidorów, już mają wysokość około 170cm i rosną super. Piękne łodygi, pomidory prowadzone na 1 głównym pędzie, wilki obcinam.
Kwiaty są, owoce się zawiązują już od miesiąca i ... tyle, są małe pomidory, nie ma właściwie przyrostu na stan jaki powinien być oczekiwany. Moja znajoma ma krzaki z tej samej rozsady i ma owoce takie, że już będę niedługo zmieniać kolor (bawolce serca czy malinowy).
Pytanie, co robię źle? nawiezione jest wszystkim czy można, jedynie co to może być taka sytuacja, że wszystko idzie w "liście?" nie obcinam ich, są krzaki konkretne, powinienem zrobić coś tutaj aby owoce coś ruszyły?
Dzięki
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”