Kawon (arbuz) - część 12

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

SiMoNa pisze:Gdzie lepiej posadzić arbuzy, na grządce czy w szklarni wśród pomidorów?
Nie radzę sadzić między pomidorami, chyba że masz tam bardzo dużo miejsca między rzędami. Wielu z nas sadzi do gruntu, bez osłon i arbuzy dobrze rosną. W szklarni mają lepsze warunki na starcie, można posadzić wcześniej i doczekać się wcześniejszego owocu. Jednak później wysadzone do ogrodu, wcale nie są takie delikatne na warunki pogodowe jak czasami czytam w różnych publikacjach. Przez kilka lat ich uprawiam i traktuję tak samo jak inne dyniowate np. ogórki czy cukinie.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

BobejGS pisze:Linia nie wytrzyma ciśnienia pompki zanurzeniowej.
Zalezy jaka pompka
Trzeba sprawdzic parametry sa takie co leci jak krew z nosa a i takie co podnasza ładnych pare metrów
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Tak czy inaczej pompa odpada według mnie już lepiej wepnij w kran mniejsze ciśnienie ale jak nie długa linia to da radę inaczej będzie jak linia będzie miała kilkanaście metrów to wtedy będzie sytuacja, że na początku będzie ok a im dalej tym słabsze kroplowanie. Najlepszy hydrofor i linia ale to koszt ja właśnie biorę się za robotę takiego czegoś bo chcę również pod tą linie podpiąć tuje i zrobić tylko zawór co i kiedy ma podlewać :D plany są zapał jest zobaczymy co z wykonaniem bo czasu jak na lekarstwo :(
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Bez przesady z tym spadkiem wydajności linii kroplującej na długości kilkunastu metrów. Mam linie 20 metrową i nie ma żadnej utraty wydajności na końcu. Linie bez kompensacji ciśnienia można stosować do dł. ok. 50 m., chyba, że idealnie równa wydajność jest dla nas kluczowa.
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Na ciśnieniu z kranu tak masz 20m bez utraty ?? Bo ja na 15m na ciśnieniu z kranu już na końcu widzę różnicę w wydajności ;/
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
Jackob29
50p
50p
Posty: 71
Od: 31 sie 2020, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Mam możliwość podpięcia do wody bezpośrednio z sieci bez reduktora ciśnienia, sprawdzę jak to będzie się sprawdzać bo moja linia będzie miała z 90m.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Sa linie z kompensacja cisnienia i bez
Ja na wazywniku podpinalem linie 200m z dwóch stron czyli od podlaczenia 100m najdalszy kroplownik wszystko ok
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

arek9025 a robiłeś próbę przelewową czy tak na oko mówisz ?? Jak to podpiąłeś z jednego kranu dwa wyjścia i obieg "zamknięty" ??

Z kompensacją linię to możesz użyć tylko przy hydroforze bo inaczej nic z tego nie będzie natomiast bez kompensacji to sytuacje są jak mówię im dalej tym gorzej.
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Ja mialem to podpięte pod pompe głebinowa 100l na min o ile dobrze pamietam.
Nie mierzylem ile leci
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

No właśnie pod pompę to co innego :wink: po pompą to będzie na pewno lepiej szło bo średnio pompa podaje spore ciśnienie i jest w stanie wypchać wodę na 30m w górę więc ciśnienie wody na 100m w poziomie nadal będzie wysokie dlatego szło ok ale i tak uważam, że to ryzyko bo to zbyt dużo ciśnienie na linie.
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
bandziorek27
50p
50p
Posty: 66
Od: 7 sty 2020, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Kto z was posadził juz arbuzy do gruntu, jeśli tak to jak sobie radzą?. U mnie do końca maja paskudna pogoda, w granicach 15-18 stopni, wciąż deszcze, juz sie zastanawiam czy jest w ogóle sens wysadzać arbuzy.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Ja wysadzilem juz tydzień temu 15szt i szczeze mówiąc zaluje bo nie mam na podmianke żyja ale stoja w miejscu.
Tunelowe mają sie lepiej ale rewelacji też nie ma coś liscie żułkną i jakies takie szpiczaste sie zrobiły.
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 12

Post »

Ja też tydzień temu wysadziłem tyle że nie zahartowane i to był błąd bo poskręcało je i oklaply im liscie te na dole a górne właśnie jakoś się wyostrzyły jakoś tak dziwnie ale podlałem gnojówką z pokrzyw i widzę że lekko odżyły więc może przeżyją, tylko ta pogoda w nocy ma być 5-6 stopni jeszcze więc zobaczę ale ja je testuje bo połowę trzymam w domu jeszcze i hartuje już i te mają już kwiatki i to nawet żeńskie więc czekam tydzień jeszcze na pogodę i pewnie jak rok temu w czerwcu do gruntu dopiero
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”