Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
gienia1230
 Tytuł: Re: Wszystko o pomidorach cz. 16
PostNapisane: 9 lip 2020, o 16:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Na pewno nie acrobat, na ten środek jest za późno. Jeśli już to Signum (piraklostrobina i systemiczny). Dobry powinien być jeszcze Cabrio Duo (dimetomorf i piraklostrobina) ale to zamiast Signum. Nie jeden po drugim, w obydwóch jest ten sam składnik.

Ekomi
PostNapisane: 9 lip 2020, o 19:23 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Dzięki! Mam już Signum i idę pryskać bo znów rundka po szklarni i kolejne liście... zaraza rośnie w oczach, nie mam już wiele do stracenia.... Czy do Signum też dodać mocznik 5g/litr?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Mirek19
PostNapisane: 9 lip 2020, o 19:51 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Ekomi napisał(a):
Dzięki! Mam już Signum i idę pryskać bo znów rundka po szklarni i kolejne liście... zaraza rośnie w oczach, nie mam już wiele do stracenia.... Czy do Signum też dodać mocznik 5g/litr?

Tak, można dodać ;:333

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

ekopom
PostNapisane: 9 lip 2020, o 20:05 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ja bym nie dawał, bo pH mocznika to 9,5 więc bym nie ryzykował, bo można osłabić działanie środka, gdyż raczej w większości roztwory wskazane są o odczynie kwaśnym. W zasadowym szybko się rozkładają. Polecam, np. florovit uniwersalny.

ekopom
PostNapisane: 9 lip 2020, o 21:27 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Oglądając tutaj zdjęcia zwróciłem uwagę na plamy po opryskach, dlaczego tak mocno je traktujecie tymi środkami, przecież liście muszą oddychać. Można w tunelu robić to łagodniej, a nawet wcale, tak jak u mnie nie zwracając uwagi na jakieś przebarwienia liści drobnych niedoborów:
ObrazekObrazek

Mirek19
PostNapisane: 9 lip 2020, o 21:31 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
ekopom napisał(a):
Ja bym nie dawał, bo pH mocznika to 9,5 więc bym nie ryzykował, bo można osłabić działanie środka, gdyż raczej w większości roztwory wskazane są o odczynie kwaśnym.

Wręcz odwrotnie ;:14

Większość środków ochrony roślin należy stosować w mniejszych zalecanych dawkach tam, gdzie można jednocześnie stosować roztwór mocznika, ponieważ w połączeniu z mocznikiem działają one silniej;
Mocznik stosowany dolistnie wykazuje najmniejsze właściwości parzące, dlatego jego stosowanie do oprysków jest szczególnie polecane.
Oprócz zasilenia dolistnego pomidorów, zwiększa on skuteczność fungicydów dlatego, że powoduje zwiększenie przepuszczalności preparatów grzybobójczych przez wierzchnią warstwę komórek liści.

;:304

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 23 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości