Uprawa melonów cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Johanson
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lip 2020, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Chyba doczekam się melonów:), wydłubane nasiona z tego żółtego ze sklepu i posiane 1 czerwca prosto do doniczki docelowej na zewnątrz i zaczyna już wypuszczać pędy z kwiatami żeńskimi i moje pytanie ile taki owoc po zawiązaniu powinien wisieć na krzaczku i czy zdąży w ogóle być dojrzały czy to późno jak na tego melona jednak? bo po zdjęciach niektórych to już widzę że owoce już spore a u mnie zaczyna dopiero kwitnąć ;:306

Obrazek
Darek26
200p
200p
Posty: 276
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Moje melony rosną dość dobrze, jest dość sporo owoców ładnej wielkości już..

Obrazek
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Moje, odmiana Oliwin.

Obrazek
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

W tym roku melony zdecydowanie lepiej rosną niż w tamtym (przynajmniej krzaki :-)


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam Paweł
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Pierwszy! ;:172 ;:172 ;:172

Seledyn 1,65 kg. Pięknie pachnie i ogonek prawie sam odpadł od owocu. Jutro konsumpcja ;:65

Obrazek
Darek26
200p
200p
Posty: 276
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Melony na początku miały marne krzaczki. Później wystrzeliły i jest już kilkanaście. Tylko znowu nie pamiętam co to za odmiana..
Obrazek

Obrazek

Obrazek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 885
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Szukam slodkich odmian....
Ktos poleci?

Melon o smaku ogórka odpada ;:306

Proszę o poprawną polską pisownię. / jokaer
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Żółty miodowy - wg mnie najsmaczniejszy melon. Tylko musi dojrzeć na krzaku.
Awatar użytkownika
western_salsify
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2019, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Ja uprawiam pierwszy raz melony w tym roku, odmiana Charentais.Mam takie pytanie: Czy zostawić do dojrzewania melony na grządce jak masowo liście usychają z powodu mączniaka rzekomego ?Zastanawiam się czy pędy rośliny pozbawionej liści jeszcze żyją i dostarczają wody do owoców , tak jak w przypadku pomidora ?
Awatar użytkownika
Misiek98
100p
100p
Posty: 105
Od: 6 lip 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Strzyżowskie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

No jak chcesz bardziej wodniste melony, to zawsze przy jedzeniu możesz sobie popijać wodą, jeśli czujesz, że za słodkie są :wink: Nie no, żartuje, nie obrażaj się :) Ja bym zostawił jeśli nie są dojrzałe, a mają jeszcze cokolwiek zielonego, ale jeśli już wszystko w 100% uschnięte, nawet pędy, to niestety trzeba się liczyć z niepowodzeniem uprawy, bo nie dojdą niestety na parapecie jak pomidory.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

western_salsify pisze:Ja uprawiam pierwszy raz melony w tym roku, odmiana Charentais.Mam takie pytanie: Czy zostawić do dojrzewania melony na grządce jak masowo liście usychają z powodu mączniaka rzekomego ?Zastanawiam się czy pędy rośliny pozbawionej liści jeszcze żyją i dostarczają wody do owoców , tak jak w przypadku pomidora ?

Wiele razy miałem ten sam dylemat i niestety z obserwacji wynika, że ginąca roślina nie jest w stanie dostarczyć melonowi cukrów. Sam owoc, owszem, dojrzeje, ale dojrzeje tak samo jakby go zerwać wcześniej i zostawić w domu aby doszedł. Będzie miękki, soczysty, ale mało słodki.
Najbardziej mnie zastanawia jednak co innego - dlaczego owoce zerwane z tego samego krzaka smakują różnie - wszystkie tak samo dojrzałe, ale jeden super smaczny i słodki, a drugi wodnisty :roll: :roll: :roll:

Emir, prawie 3 kg! :shock: :shock: :shock: Mój rekordzista od momentu jak uprawiam tą odmianę ;:170
Obrazek

Zatta, pięknie pchnie. Ciekawe jak będzie smakował. Rok temu jak pamiętam to były dobre melony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kabomba
200p
200p
Posty: 497
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

Western_salsify - sprawdź, czy Twoje melony aby nie dojrzały. Ja się dzisiaj zdziwiłam, bo ja na Charentais już postawiłam krzyżyk, jako iż u mnie szaleje bakteryjna kanciasta plamistość i liście umierały w tempie olimpijskim. Poszłam dzisiaj pokiwać nad nimi głową i odprawić gorzkie żale, bo na czary za późno (wszystkie liście zniszczone, owoce gołe pod chmurką), podniosłam jeden owoc, a z niego dołem poszła melonowa zupa o tak oszałamiającym zapachu, że dostałam zawrotów głowy. Drugi owoc - to samo! Zerwałam pozostałe (tak, zerwałam, mocując się z ogonkami, które za nic nie chciały się oderwać od owoców) i - niespodzianka - są dojrzałe i tak słodkie, że po zjedzeniu jednego moja trzustka prawie dostała zawału. Owoce ważą od 1 do 1,2 kg, nie wiem czy to dużo, czy mało dla tej odmiany, a kiedy były zawiązane to bób raczy wiedzieć, bo w gąszczu liści i tak nic nie było widać.
Naprawdę nic nie wskazywało na to, że są gotowe do zbioru, i szkoda mi tych, które przejrzały i rozpłynęły się po ziemi. Sprawdź więc swoje, może coś zjesz w tym roku :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 3

Post »

To mój drugi melon w tym sezonie . Za bardzo zadowolona nie jestem . Na przyszły
sezon maksymalnie kilka roślin . Smak dobry .


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”