Bób cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Bób cz.4

Post »

A ja w tym roku robię rozsadę tylko w szklarni. Właśnie w weekend posadziłam do doniczek 7x7 cm. W ubiegłym roku robiłam w szklarni i w domu i ta ze szklarni była zdecydowanie lepsza. Ta domowa powyciągała się, mimo że dostała dobrą, jasną miejscówkę i była trochę doświetlana. Sadzę w szklarni tylko jeden rządek, bo właśnie jak sadziłam po drugiej stronie, to mi za bardzo zacieniał.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.4

Post »

Bób właśnie kiełkuje ale pod lampą w domu będzie mu za ciepło a w tunelu może jeszcze podmarznąć. Do piątku na pewno zostanie w domu.
Obrazek
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Bób cz.4

Post »

Ja swój chyba na czas kiełkowania też przeniosę do domu, ale później, jak nie będzie przymrozków, to wyniosę znów do szklarni. W ubiegłym roku narobiłam sobie kłopotu z tą wyciągniętą rozsadą. Jakieś patyczki, cuda trzeba było zrobić, bo akurat zrobiło się mroźno i musiał siedzieć w domu.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Bób cz.4

Post »

Mój po wyjściu z ziemi wylądował pod tunelem
Niech się przyzwyczaja do zimna :D

Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

przemek1136 To ten bób co namoczyłeś 16.02. już wczoraj powschodził?
arek9025 A u Ciebie jaką odmianę posiałeś i po ilu dniach pokazał łepki?
Ja posieję w czwartek, pierwszy raz na rozsadę w domu. Jutro postaram się kupić wczesny Bizon, Fabiola lub Witkiem Manita, o ile są dostępne w małych paczkach w sklepie. Zobaczę co tam będzie do wyboru. Nie zwracałam uwagi dotychczas na odmianę ;:131 .
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Bób cz.4

Post »

Ja namoczyłem w poniedziałek 15go
I co który puścił kiełek to do doniczki.
Pierwsze zielone czubki wyszły wczoraj, dziś kolejne i tak pewnie codziennie będę wynosił po parę doniczek
Odmiana nieznana z własnych nasion robie tak już ładnych pare lat.
Rok temu testowałem nowe odmiany ale mi nie pasowały znalazłem 3letnie nasiona i wracam do tego co mi smakuje :D
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Właśnie w necie sprawdzałam i jestem zaskoczona jak dużo odmian bobu jest do wyboru. Zawsze kupowałam w pobliskim małym sklepie ogrodniczym i był tylko jeden Windsor Biały ;:306 .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.4

Post »

Obrazek
W warunkach domowych bób kiełkuje dosyć szybko natomiast w tunelu będzie kiełkował o wiele wolniej. Tak, ten bób powędrował do namaczania 16 II a dzisiaj tak wygląda (1 dzień pod lampą WLS).
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Arek i Przemek -Dziękuję. Czyli mogę liczyć ok. tygodnia i bób będzie wzeszły w domowym ciepełku. Widzę, że macie po jednym nasionku w doniczce. Jak siałam bezpośrednio do gruntu to zawsze wrzucam po 3 nasionka co 20 cm. Sieję jeden rząd, więc ma swobodę na boki . I tak też myślałam zrobić rozsadę po 3 do doniczki o poj. 1l.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Bób cz.4

Post »

Ja zawsze dawałem 2 do doniczki ale tylko żeby ograniczyć ilość miejsca teraz nie musiałem się ograniczać
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.4

Post »

Mógłby Ktoś pokazać jak wygląda korzeń takiej kilkudniowej rozsady (po wzejściu). Siejąc bezpośrednio do gruntu nigdy się nie zastanawiałam co tam się dzieje pod ziemią. Bób zamoczyłam i zastanawiam się jeszcze nad doborem wielkości doniczek. Mam pomysłów bez liku :wink: .
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Bób cz.4

Post »

przemek1136 pisze:Rambos to zdecydowanie polska odmiana hodowli Spójnia Nochowo. Co do uprawy bobu w tunelu to ja jednak z takiego sposobu uprawy zrezygnowałem bo bób plonuje znacznie słabiej niż w gruncie. Zamiast bobu w tunelu mam fasolkę szparagową na wczesny zbiór a później jesienne pomidory.
Tak, nasiona Rambosa (i znajomość tej odmiany) zawdzięczam właśnie Spójni Nochowo. Świetna hodowla, ma atrakcyjne odmiany warzyw. Nikt oprócz nich tego bobu nie hoduje, sądziłam, że to autorski produkt. Dopóki nie poszłam do centrali nasiennej, która wówczas z nimi nie współpracowała, na moje pytanie o Rambosa usłyszałam "nie mamy nasion holenderskich" ;:174

Ale jakoś do wiedzy niektórych forumowiczów mam większe zaufanie, więc szczerze cieszę się, że to odmiana stworzona w mojej ulubionej polskiej hodowli ;:215
Pozdrawiam, Ilona
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Bób cz.4

Post »

Telimenko, korzenia Ci nie pokażę, bo moje dopiero od soboty w doniczkach. Ale sadzę do doniczek 7x7 cm po 2 nasiona. Teraz mam wielodoniczkę o średnicy 7 cm i też dałam po 2 nasiona. To jest akurat, bo jak trzeba będzie dłużej potrzymać w doniczkach, to nie będzie za mocno przesychało, a jak się ukorzeni, to wypełni całą doniczkę i dobrze się wysadza, bo jest ładna bryła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”