Papryka do gruntu. Część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

ullak Dziękuję ;:167 . A ja tak sobie myślałam, że hurtownicy sadzą wczesne odmiany, żeby zyskać na czasie. Ale tak naprawdę to nie mam pojęcia :wink: . Kiedyś w ten sposób posiałam Palermo(podłużne owoce) i była taka jak oryginał a nawet smaczniejsza. No to zostawię -będzie wiadomo na zaś. Jedna już pokazała łepek,a to czwarty dzień od posiania.
Obrazek
Siedzą w szklanym pojemniczku na przetwornicy c.o. Ciepełko im służy. Która pokaże łepek to przełożę do doniczki i na słoneczny parapet idzie. ;:3
Obrazek
Obrazek
Wszystko opisuję. Plasterki odklejam i te same ponownie przyklejam na większych doniczkach gdy rozsadki wymagają przesadzenia.
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Papryka Ramiro (czerwona podłużna) wysiana 21.02 z własnych nasion. Widać jak nasiona z biegiem czasu tracą zdolność do kiełkowania.

Z lewej strony nasiona zeszłoroczne, wschody po tygodniu, po 10 dniach już kilka centymetrów, z prawej nasiona z 2019r. na razie zero wschodów.

Obrazek
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Moje, różne odmiany zarówno słodkie jak i ostre, posiane 8dni temu nawet łepka nie wychyliły jeszcze :(
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

U mnie od kilku dni wschodzą "wydłubańce" ze sklepowej papryki - ale tylko żółte. Inne nasiona chyba przeleżały zbyt długo, bo nie widać wschodów. W jednej z doniczek znalazłam nieoczekiwane samosiejki, już je wysadziłam, przeżyło 6 z 7. Lubię niespodzianki. ;:215 A takie papryki zazwyczaj bardzo dobrze i zdrowo mi rosły.
Z odmianowych z zakupu wysiewałam dotychczas jedynie czerwoną ozdobną z Polanu (ostra) - też dobrze rosła i nie tak oblegana przez ślimaki. Bardzo dekoracyjne, mocno rozgałęzione krzaczki obsypane mnóstwem czerwonych dzwoneczków. W tym roku jej nie mam.
Pozdrawiam, Ilona
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Ilono ''Wydłubańce'' ;:215 -super określenie, dodaję do słownika :).
Moje rozwinęły liścienie.
Obrazek
andrzej1967
50p
50p
Posty: 64
Od: 23 cze 2020, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Pomocy! Na rozsadzie mojej papryki pojawily sie dziwne czarne kropki. Stalo sie to okolo 4-6 dni po pikowaniu do wiekszych doniczek i zmianie miejsca. Wie ktos co to moze byc i jak sie tego pozbyc?

Obrazek

Obrazek
Darek26
200p
200p
Posty: 276
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Jakiej wielkości musi być papryka żeby można było najlepiej ja zasadzić? Chodzi o ilość liści czy wysokość też ma znaczenie? Ta na zdjęciu ma 10 liści i 10 cm. Wiem ze jeszcze miesiąc do sadzenia papryki ale z ciekawości pytam, nie jest za mała taka sadzonka?
Obrazek
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Dla mnie ważne by papryka nie kwitła gdy będę wsadzał do ziemi, po 4 latach uprawy zauważyłem że takie dają największy plon niż te które mają już kwiaty. Do tego nie wysiewam za wcześnie by później nie martwić się, wzrost rośliny nie ma znaczenia często sadzonki miały i 5cm i nadrabialy już w gruncie szybkim wzrostem.
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 296
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

andrzej1967 Zdjęcia niewyraźne, ale przypuszczam, że to mogą być mszyce. Jeśli niedużo tej papryki, może delikatnie zmyj listki od spodu mokrą gąbeczką. I na spokojnie poszukaj preparatu od mszyc, bo papryka im bardzo smakuje, i będą kolejne. Ewentualnie spróbowałabym zrobić lekki napar z tymianku (przyprawy), przecedzić i taką herbatką kilkakrotnie opryskać roślinki.
Anna
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Tydzień po pikowaniu papryka z przeznaczeniem do gruntu.


Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Kamil95k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2022, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i nowicjuszem w uprawie warzyw. Mam do wysadzenia około 20 arów King Artur'a , planuje wysadzać do gruntu 16 maja. Czym polecacie nawozić ta papryke? Jakiś zabieg polecacie zrobić przed wysadzeniem ? Na jesień poszło wapno , i jakiś tydzień temu bontar . Może coś z Kristola ?
Jestem początkującym i proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Nie odpowiem merytorycznie, ale pozwolę sobie skomentować.
Inwestujesz tysiące złotych, w coś na czym się najwidoczniej nie znasz skoro zadajesz tego typy pytania tutaj.
Co Cię skłoniło do takiej inwestycji w ciemno, bez przygotowania?
Kamil95k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2022, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

wujeksam pisze:Nie odpowiem merytorycznie, ale pozwolę sobie skomentować.
Inwestujesz tysiące złotych, w coś na czym się najwidoczniej nie znasz skoro zadajesz tego typy pytania tutaj.
Co Cię skłoniło do takiej inwestycji w ciemno, bez przygotowania?
Obecna sytuacja w kraju, kawałek ziemi i trochę wolnej kasy .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”