Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Witam wszystkich zerknijcie na fotki.
Jaka moze byc przyczyna zwinietych dolnych lisci?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Za ciepło z czasie dnia.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Czyli nie tragedia... tak myślę bo wiedzy nie mam :D


Rozumiem że liści nie usuwać bo z tydz temu naokoło 10 krzakach usunąłem, bałem się jakiejś zarazy ale one i tak dotykaly ziemi więc tamtych liści nie żałuję.
Poradz czy te zostawić czy uciąć.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Wielu by chciały mieć w takiej kondycji pomidory. Dopóki liście są zielone, to asymilują i są potrzebne.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1413
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

A jak z wentylacją w tunelu/szklarni? Na przestrzał otwarta? Bo ta czarna mata to też niezły grzejnik...
Pozdrawiam,
Tomek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Przyznam że wietrzenie jest czy też było słabe.
To mój pierwszy w życiu tunel jeszcze nie mam pospawanych wszystkich okienek na szczytach.
A i otworzyć wszystkiego się boję bo mam straszny wygwizdów na polu. Tunel 15x7. 70 pomidorów 40 papryk trochę ogórków i docelowo rząd arbuzów.
Zbieram doświadczenia i uczę się Dzięki Wam.
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Telimenka pisze:Właśne sprawdziłam termometry. W cieniu 8 st. W szklarni 15st. W nocy było dziś bez przymrozku (aż +4 :wink: ). Moje parapetowce nadal bez szans na hartowanie. Do szklarni mam daleko i po schodach z domu. Zanim doniosę te długosze, to mi ich witr wytarga (bardzo zimny wieje). Do gruntu jest bezpiecznie jak temp. w nocy nie spada poniżęj 12-10st. A w pokoju z pomidorami mam ogrzewanie zakręcone i jest 18 st. dzisiaj na parapecie.
Telimenka to masakra ogólnie, widzę że zapowiadają jakieś 7 dni temperaturki w nocy poniżej 10 stopni. Nie ma szans żebym je zakopał przed Niedzielą
=============
Płeć: Męszczyzna
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1413
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

arek9025 - pomidor nie lubi tropikalnego klimatu, nie za duża wilgotność plus temperatura maks 30 stopni, powyżej już tylko gorzej będzie. Popraw wentylację i może pomyśl o jaśniejszej macie, ja też dawałem czarną ale w tym roku zrezygnowałem właśnie przez temperatury jakie się pojawiają w słoneczny dzień. Mam linie kroplujące to powierzchnia "zmoczona" nie jest za duża więc i dużych oszczędności wody nie będzie dzięki włókninie.
Pozdrawiam,
Tomek
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Z ta włóknina to miało być tak żeby zielsko nie rosło.
Też mam linię ale jeszcze nie podlewalem z pompy tylko wiaderko i woda z beczki żeby cieplejsza była.
Jak pisałem uczę się dopiero.
W ciągu miesiąca z papu dostaly raz płynny bio humus, raz yaramila complex, wywar z pokrzywy.
Dawkowanie naprawdę skromne bo wychodzę z założenia że jak będzie brakować to dam A jak przesadze to trudno będzie wypłukać.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1413
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Przerabiałem przenawożenie więc faktycznie uważaj, kompostem i obornikiem mi się to udało. Ale głodne też nie mogą być bo smak poleci, zrobiłem sobie "mieszalnik" - solidny kanister 20l z dwoma przyłączami wody, otwieram i dosypuje kristalon w odmierzonej dawce, w środku to się miesza i leci dalej do linii nawadniającej. Efekt petarda, odmiany wcześniej traktowane jako przerobowe nabrały smaku, że aż szkoda suszyć. Precyzyjne nawożenie robi robotę. Uważaj też na pH gleby, wapienna woda ze studni potrafi je za bardzo podnieść, ja dodaję do "mieszalnika" kwas cytrynowy mimo, że woda z sieci. Plus taki, że z wapnia z wody powstaje cytrynian wapnia - łatwo przyswajalna forma tego pierwiastka.
Pozdrawiam,
Tomek
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Mam dwie odmiany samokończących pomidorów Katie i Pink Passion. Jak prowadzić katie na żywioł czy na pędy. Internety piszą, że w samokończoncych wilków się nie obrywa, ale wole zapytać bardziej doświadczone grono :wink:
Co do Pink Passion, to sprawa jest jasna.
Piotr
martinello
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 28 maja 2019, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

rolnik90 pisze:Mam dwie odmiany samokończących pomidorów Katie i Pink Passion. Jak prowadzić katie na żywioł czy na pędy. Internety piszą, że w samokończoncych wilków się nie obrywa, ale wole zapytać bardziej doświadczone grono :wink:
Co do Pink Passion, to sprawa jest jasna.
Ja w ubiegłym roku prowadziłem Katię na żywioł i miałem super efekty. Wprawdzie mocno się rozrosła, ale nie wpłynęło to na wielkość i liczbę pomidorów - było ich bardzo dużo, ważyły po ok. 300 g. Mój najlepszy krzak w ubiegłym roku. W tym rozsadzie coś dolega, o czym za chwilę. Pozdrawiam

-- 26 maja 2020, o 16:13 --

Prośba o pomoc. Dwa dni po wysadzeniu na miejsce docelowe (donica 30 l) na Katii dosłownie z godziny na godzinę pojawiło się coś takiego. Wiele środkowych liści tak wygląda, część uschła. Trochę wygląda, jakby ją przypaliło, ale przecież jest miłe, lekkie słoneczko. O co może chodzić i jak sobie z tym poradzić? Dzięki z góry za każdą radę.


Obrazek

Obrazek
Siulon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 9 maja 2018, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Witam.
Potrzebuje porady. Czy to jest niedobór magnezu? Czy czegoś innego im brakuje.?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”