Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Mnie zawsze mąż gani za uprawę na dwa pędy. Robię to jednak nadal, ponieważ mam dużo odmian i jeśli posadzę obok siebie pomidorki azotożerne z tymi, które azotu potrzebują nieco mniej, to muszą te jedne iść na dwa pędy by ich nie przeazotować.
Myślę, że najwięcej traci się jednak na nieumiejętnym nawożeniu. Albo sprawi że pomidory są głodne, maja małe owoce lub zrzucają kwiat, albo rosną zbyt potężne krzaki a owoców brak bo uruchamia się wzrost wegetatywny.

W tym roku staram się podejść do pomidorków jak najlepiej. Jeszcze są na parapecie. W dzień ogrzewa je słoneczko a wieczorem mają chłodniej, bo nie pozwalam rozkręcić grzejników ;:306 Mąż się buntuje bo chciał by żeby było cieplutko ale na razie nie ma mowy by cos się zmieniło :D :D :D To pierwsza zmiana jaką wprowadziłam. Na razie roślinki rosną ładnie. Będę je pikować po niedzieli. I teraz najważniejsza rzecz. Moje pomidorki mają zawsze kłopot z nawożeniem po zawiązaniu pierwszych gron. Muszę tak dać granulowanego obornika, żeby starczył im na dłużej i :D i w odpowiednim czasie zasilać bo od dawna niestety mam tak, że praca, dom i dzieci sprawiają że zapominam o tym a potem już są duże braki.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Moje sieweczki z pomidora czekoladoergo mozliwe, że była to Sweet Marmande cieszy mnie to, że bardzo podobne do siebie może uda się, że odmiana będzie ustalona. We wtorek stuknie im 21 dni i trzeba je przepikować ;) Liść regularny wydaje się być.
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

:wit Przyznam się , że wszystkie swoje pomidory traktuję jednakowo , no prawie
jednakowo . Przychodzi czas , że wszystkie dostają dodatkowo potas i wapń ,
ewentualnie jeszcze bor . Mam specjalny nawóz na wybarwianie .
Czym uzupełniacie wapń i od jakiej fazy ?
maciej39
100p
100p
Posty: 181
Od: 31 mar 2016, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Pochwalę się. W tym roku pierwszy raz rozsada doświetlana, choć z uwagi na północne okno w sumie naświetlana :)
4x świetlówka roślinna T5 typu fluora.
Krzaki rosną wspaniale, modelowa rozsada. Naświetlanie 14 godzin.
Dostałem w prezencie sadzonkę która była hodowana na południowym oknie. Niestety zaczyna łapać chlorozę.
Zastanawiam się czy spowodowało ją zmiana warunków świetlnych, może wcześniejsze przewodnienie? ( A ostrzegałem)
Co robić? Nie podlewać, czekać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Hmmm - a kiedy wysiewałeś , pytam bo moja rozsada wysiana 29 lutego bez doświetlania wygląda zdecydowanie lepiej :roll:
maciej39 pisze:Dostałem w prezencie sadzonkę która była hodowana na południowym oknie. Niestety zaczyna łapać chlorozę.
Zastanawiam się czy spowodowało ją zmiana warunków świetlnych, może wcześniejsze przewodnienie? ( A ostrzegałem)
Co robić? Nie podlewać, czekać?
Według mnie to żadna chloroza tylko zagłodzenie - zacząć dokarmiać .
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1379
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

No zgadzam się w 100% - rozsada wygląda "tak sobie", przy tej objętości doniczek może być głodna, to doświetlenie chyba nic nie dało albo inne czynniki jak temperatura zaważyły.
Pozdrawiam,
Tomek
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Moje pomidory

Obrazek

Obecnie sa w doniczkach p8, w poniedzialek powędrują do p9, a jak beda dlugo zimne noce to przetrzymam je w p11 -1l

Dzis dokarmie je florovitem do peralgonii NPK 4-6-8
Piotr
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

W jakiej ilości planujesz je dokarmić i czy nie za wcześnie?

A to moje pomidory, tak się zastanawiam co zrobic z moim parapetem by tu jeszcze arbuzy wcisnąć.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Przecież rozsad nie zaczyna się nawozić gdy uzyskają odpowiednią wielkość/ilość liści ale nawożenie dostosowujemy do tego czy rozsada tego wymaga, czy zjadła to co miała w glebie.

Jeden uprawia w ziemi z zawartością nawozu 0.6 inny z 1.2 to wiadomo, że inaczej będą rozpoczynać dokarmianie. Pomijam tu już fakt jałowego podłoża, przelania itd.

Trzeba obserwowac swoje sadzonki, czy nie bledną, jaśnieją czubki itd. :uszy
darek90_16
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 mar 2019, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk-Pszczyna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

TO moje pomidory chyba są jakieś inne bo są po prostu fajne, ciemne, Grube łodygi, bez chorób , na niektórych juz zalązki kwiatów. NO i nie są wyciągnięte. Siane 27-28 lutego.Zdecydowanie polecam doniczki wysokie, ja mam kufle plastikowe i pikowanie siewek troche później a nie takich malutkich, po całej długości pojemnika korzenie. Okno południowe, przy kolejnej fali ciepła pójdą do tunelu na tydzień hartowania.
Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Moje zaczynają kwitnąć. :D

Obrazek

Obrazek
maciej39
100p
100p
Posty: 181
Od: 31 mar 2016, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Nie zgadzam się, że moja rozsada jest kiepska. Może zdjęcia niewyraźne, dołączam dzisiejsze. Wysiałem w połowie marca, rozsada ma około miesiąc.
Sadzonki są krępe, zielone, mają po 4 duże liście właściwe.
Zdjęcie poniżej.
Nie wiem tylko jak pogodzić konieczność nawożenia z wilgotnością. Sadzonki podlewałem bardzo rzadko by rozwijały korzenie, od czasu zasiania podlałem je może z 4 razy.
Obecnie mimo że były podlane 4 dni temu, niektóre mają mokro nadal. W pomieszczeniu było ok 15 stopni, teraz jest ok 20.
Nawożę Florovitem do pomidorów i papryki w płynie 3ml. Można dawać więcej? No i co nawozić mimo tego że mają wilgotną glebę?
Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

:wit Maciej39 , masz bardzo ładną rozsadę .
Za często nie podlewaj , z głodu nie padną .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”