Zielone ogórki gruntowe,do kiszenia

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
jacekgrab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 lip 2013, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zielone ogórki gruntowe,do kiszenia

Post »

dziś rano zobaczyłem coś dziwnego, otóż zakupiłem ogórki gruntowe, leżały dzień i troszkę były "zwiędnięte" chciałem żeby stały się bardziej jędrne i włożyłem je na noc do zimnej wody, rano w wanience z ogórkami nie zobaczyłem ogórków lecz dużą ilość piany i niemiły zapach, pierwszy raz się z tym spotkałem, po nocy w wodzie zaczęły już fermentować? czy jest jakas inna przyczyna?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Przyczyna jest to :

http://www.anex-wielichowo.pl/upload/fo ... wa_zak.jpg

lub jej podobne wynalazki .
Istnieje jeszcze inny nawóz :roll: którym wzbogacają ogórki i inne warzywa oczywiście na handel , bo dla siebie to nie :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
jacekgrab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 lip 2013, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

no właśnie tak się domyślałem że może to przez jakieś nawozy, bo już nie raz tak robiłem i nie było takich efektów, ale to chyba tak nie powinno działać ? czy ten rolnik źle ten nawóz zastosował ?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Kupowanie ogórków od obcych sprzedawców to totolotek i wygrana ( czyt. dobre ogórki ) takie samo prawdopodobieństwo jak miliony na koncie :lol:
Ogórków nie wolno sypać azotowymi, w ogóle żadnymi nawozami NPK oraz z wychodków, szamb i innych zbiorników odpadków tyż nie.
Ogórek to ma do siebie, że jak i ziemniak rośnie najlepiej na gnoju powiem tak odtwarcie :lol:
Ziemniaka posypiesz saletrą czy saletrzakiem tydzież innym to wielki, że na taczkę jeden wystarczy, ale po ugotowaniu jak postoją to czarne , czarne jak nosy u górników. a jak i jeszcze przesadzi to i wcześniej poznasz, bo w środku podczas skrobania czarny , gnije i smród.
Nie ma gnoju jest kompost .Mam ogórki w słoiku co mają parę lat i jak otworzysz to ogóry twarde i nie takie pizdryki jak ze sklepu :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Kupiłam raz na targowisku, bo chciałam zrobić je jednorazowo i z głowy. Zielone, piękne i wielkość w sam raz na marynowanie.Porażka, nigdy więcej ;:oj .Miękkie i niedobre, zjadła je w końcu jakaś brać do kiełbaski na festynie.Swoje dalej więc robię etapami w miarę dojrzewania i zawsze są twarde i chrupiące.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Bo kupione ogórki mają wiele drugich żyć , nie sprzeda w jeden dzień , namoczy i jedzie z nimi w drugi dzień , i tak mają zawsze ładny wygląd. Nie ma szacunku dla drugiej osoby , tylko zysk się liczy.........
Bożena
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

No to ja błąd popełniłam, bo podlałam jakiś czas temu moje ogórki gnojówką z pokrzywy.
Wczoraj zerwałam ogórki i zdziwiłam się, że woda w misce, w której płukałam ogórki
wygląda jakby lekko spieniona. :( Dałam je do słoika, żeby ukisić. To teraz nie wiem,
czy coś z nich będzie? :?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Nie powinno się nic stać, chyba że lałaś często i bez opamiętania.
Ja ogórkom nie daję gnojówek, jakoś mi to nie pasuje by je potem jeść....
Kiedyś jak kupowałam to kupowałam po trochę i u różnych sprzedawców, zawsze trafiały się jakieś dobre.
Innym sposobem jest moczenie ogórków w .... wannie. :)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Raz tylko podlałam, ale może stężenie było za duże, bo widzę, że na dodatek liście pomidorów są pozwijane, a to
podobno też jest oznaką zbyt dużej ilości azotu. Ech... ciągle się człowiek uczy.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Ogórki ukiszone i są ok. :D Ale w przyszłym roku już będę ostrożniejsza.
Pozdrawiam serdecznie
androx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 cze 2015, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschodnie Podlasie

Re: ogórki gruntowe zapieniły wode

Post »

Cyt.:"Ogórków nie wolno sypać azotowymi, w ogóle żadnymi nawozami NPK ..."

- Tu się nie zgodzę! Można, a nawet trzeba, bo ogórki rosną ciągle. Ale należy zachować umiar. A najlepiej podlewać (azot) rozcieńczoną gnojówką (może być z trawy i chwastów) na przemian z podlewaniem popiołem drzewnym (ma wszystko oprócz azotu, najwięcej ma potasu).
Jeśli brak azotu - ogórki mają "ostre nosy", jeśli brak potasu - mają kształt gruszki. Jeśli już do tego dojdzie i dopiero wtedy podlejemy czym trzeba - ogórki normalny kształt odzyskają po 7-14 dniach dopiero.
Nadmiar azotu faktycznie jest bardzo niepożądany przy kwaszeniu!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”