Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Volvosia
100p
100p
Posty: 195
Od: 3 kwie 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna i okolice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Papryka żółta pomidorowa.
Obrazek


Czarna doniczka - papryka żółta pomidorowa drugie sianie, brązowa doniczka 2 odmiany papryki (Mini Bell Yellow oraz Feher czerwona) i kwiatki pośrodku, w butelce fasola jaś (jak podrośnie to przesadzę do tunelu).
Obrazek


Pomidory po pikowaniu i cebula sopelek.
Obrazek

Obrazek

Sopelek z bliska.
Obrazek Obrazek[/quote]


Czy można siać już dynię bezłupinową i arbuz w doniczkach na rozsadę?
Asia
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Arbuzy i dynię raczej po 20 kwietnia
Pozdrawiam, Ewa
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Monia27 pisze: Jeżeli tak poparzyło je słońce to co potem będzie jak trafia już do tunelu??

Twoje pomidorki wyrastały pod lampami i nagła, zbyt duża dawka naturalnego światła mogła im zaszkodzić. To zdarza się też sadzonkom z parapetów. Na razie daj pomidorkom czas, żeby się wzmocniły, a potem stopniowo, jeśli dzień jest słoneczny, a chcesz wystawić na zewnątrz, trzeba cieniować, jak pisała Rzepka. Jeśli masz dostępny, najlepiej południowy parapet, spróbuj tam na razie postawić sadzonki, ale obserwuj, bo szyby też mają różną ochronę przed promieniowaniem. Przed wysadzeniem pomidory się hartuje, zacieniając początkowo. Na parapetach słońce u mnie dotychczas sadzonek nie poparzyło. Dasz radę i Twoje pomidory też ;:333
Monia27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 maja 2019, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Czy ktoś mógłby mi napisać jak stosować ten oprysk Asahi do pomidorków?? Jak go rozcieńczyć, jak pryskac??
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

1 ml (cm?) na litr wody. Raz na dwa tygodnie, następnie zwiększyć odstęp do miesiąca. Nie pryskać w słońcu, opryskać przed wieczorem.

Pozdrawiam klakier.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Klakier, 1 ml to jest 1 milimetr sześcienny? W nawiasach zaznaczyłeś cm sześcienny ?
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Gienia ,chodzi o mililitr:

1ml=1/1000 l
1l=10cm*10cm*10cm=1000cm?

zatem

1ml=1/1000*1000cm?=1cm?

1 cm? = 1 mililitr

Pozdrawiam klakier.
Monia27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 maja 2019, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Dziękuję za odpowiedź :wink:
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Witam, ja rozpoczynam przygodę z pomidorami i innymi warzywami i w związku z tym iż mam mało miejsca w domu a mam tunel foliowy na balkonie a w przyszłym tygodniu maja być nieziemskie temperatury to czy mogę takie pomidorki wstawiać do tego tunelu i na jak długo? Stronę mam południowy zachód ale słońce jest tak od godz 12 ale z przerwami bo zacieniają nam wysokie drzewa. Nie chciałabym ich poparzyć, bo była by to duża strata dla mnie. Wstawiam zdjęcie owego tunelu
Obrazek
A tutaj moje pomidory
Obrazek
Z góry dziękuje za pomoc :D
Pozdrawiam
Dominika
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

DominikaT :wit
Też mam taki foliaczek i południowy balkon i swoje pomidory i papryki wynosiłam na całe dnie do takiego foliaczka. Od kilku dni trzymam w nim tylko rozsadę sałaty, lubczyku i pietruszki naciowej ponieważ na pomidory i paprykę za zimno ;:174
Ale... radzę zacieniać na początku ten foliaczek białą agro bo mimo wszystko jeśli pomidory nie są stopniowo przygotowane na taką dawkę naturalnego światła, może je poparzyć :roll:
U mnie niestety na kilku Dwarfach pojawiły się jaśniejsze przebarwienia od ;:3 mimo iż były przyzwyczajone to ostatnie cieplejsze dni były bezchmurne i dawka słonka okazała się za duża a ja jak na złość nie założyłam agro włókniny ;:223



No i oczywiście wietrz i kontroluj temperaturę bo u mnie w słoneczny dzień temperatura sięgała ponad 37st. w środku ;:224
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Proszę o pomoc, czy jest ktoś w stanie stwierdzić co dolega odmianie pomidora Aurija "fiutek"? Już od liścienia były ciut skręcone, reszta odmian rośnie prawidłowo i tylko z Auriją mam problem mimo identycznej ziemi i warunków co reszta.
Parapet południowy, ziemia do rozsady wymieszana z piaskiem zwykłym, kwarcowym i perlitem, doświetlane od 6 do 20 (obecnie dwa dni przerwy bo pikowane), temperatura w dzień w okolicy 22C w nocy około 17C.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślałem, że to przejdzie i nie wiem czy tak zostawić czy coś z tym zrobić. Reszta odmian to Jantar pomarańczowy, San marzano, Red cherry oraz Coure del ponente które wyglądają zdrowo. Na samym początku wszystkie były fioletowe ale już im to przeszło.
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Beata _1252 dziękuje za poradę, dla mnie wszystkie cenne. Dałam dzisiaj już sobie termometr do tuneliku na balkonie abym wiedziała jaka ram temperatura jest. Dzisiaj jeszcze chłodno ale kozę od jutra będzie trochę cieplej aby już niektóre kwiaty i warzywa hartować :D
Pozdrawiam
Dominika
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Merkor pisze:Proszę o pomoc, czy jest ktoś w stanie stwierdzić co dolega odmianie pomidora Aurija "fiutek"? Już od liścienia były ciut skręcone, reszta odmian rośnie prawidłowo i tylko z Auriją mam problem mimo identycznej ziemi i warunków co reszta.
U mnie jest podobnie z Auriją mini. Z wysianych 8 zostanie chyba jedna sadzonka. Cześć nie wzeszła, część miała podkręcane liścienie i nie chciała ruszyć dalej. To co zostało hołubię bo lubię tą odmianę ale ogólnie jest z nimi kiepsko. A inne odmiany rosną ok.
Pozdrawiam. Sławka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”