Podlewanie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żółknienie liści w 2 tygodniowych sadzonkach pomidorów

Post »

Przestaw tak jak napisałem i za kilka dni będzie różnica
magdaag
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 kwie 2019, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Zawsze mnie zastanawia ile to obficie? Bo to pojęcie bardzo względne. Jedni piszą, że podlewaja 300ml na krzak inni 7 litrów?! Moje pomidory za niedługo trafia do szklarni, mniejsze odmiany do 15 litrowych a wieksze do 20-25 litrowych doniczek. Więc mam pytanie może głupie, ale pierwszy raz wzięłam się za uprawę warzyw. Jaka ilością wody i jak często powinnam je podlewać podczas upałów? Co jaki czas gnojowka z pokrzyw?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Podlać tyle i tak często, żeby krzaki pomidorów nie więdły. Reszta zależy od gleby, ile może wchłonąć wody. Nie można zalać korzeni, bo przy braku powietrza, roślina zacznie więdnąć mimo, że będzie wilgotno, także przestanie pobierać magnez.
Zaraz po posadzeniu można obficie podlać i czekać, aby korzenie się rozrastały szukając wody.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Ważne aby pojemniki miały otwory na spodzie aby nadmiar wody mógł swobodnie spłynąć.
Ja w zeszłym sezonie podczas upałów podlewałem pomidory we wiadrach dwa razy dziennie po litrze wody.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Moim zdaniem nie dopuszczać do przesuszenia podłoża by rośliny więdły.
W przypadku wysokiej zawartości składników pokarmowych przesuszenie
podłoża może się żle dla roślin skończyć . Przyczyną szw są błędy w nawadnianiu ,
właśnie przesuszanie podłoża .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Na start, czyli po wsadzeniu daje po 1 litrze wody pod roślinę , potem pare dni zero podlewania, dopiero jak ziemia przeschnie. Gdy troszkę podrosną to około 1,5 litra pod krzaczka. A gdy już są spore to wężem z beczki deszczówkę pompujemy po całej grządce nie mocząc liści raz na pare dni, ( 2 x w tygodniu) chodzi nam o to by korzenie się rozrastały szukając wody, ale to wszystko zależy od pogody, gdy jest bardzo słonecznie dajemy trochę więcej wody ale nie podlewamy częściej.

Obrazek
Gdy nie ma deszczu , beczki dopełniamy woda z działkowego wodociągu, do podlewania ogórków woda stoi we wiadrach w szklarence. Te trzeba zdecydowanie częściej podlewać niż pomidory.
Pozdrawiam! Gienia.
magdaag
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 kwie 2019, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

Dziękuję za pomoc, Gienia masz ogórki i pomidory w jednej szklarni? Słyszałam że nie powinny rosnąć za blisko siebie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak często podlewać pomidory w foli.

Post »

:D :D Nie powinny a rosną i tak każdego roku. Wprawdzie pomidory i ogórki mają różne wymagania co do wilgotności ale jakoś to godzimy, awantur nie ma. To są oczywiście ogórki na bieżące spożycie. Do kwaszenia są siane w gruncie i też puszczane na sznurki.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”