Pomidory z Rosji cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Znalazłam opis Katii https://tomatland.ru/catalog/2405
Pozdrawiam Ela
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

:wit To odmiana f1 , nie ustalona ?
Ten opis nie do końca mi pasuje . Owoce w granicach 100 gram .
Sprzedawca , od którego mam nasiona podawał , że około 300 gram .
Tylko trzy gwiazdki . ;:174
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Jest sporo odmian F1 a powtarzają cechy każdego roku np. Corazon. analab trzy i pół gwiazdki to wcale nie jest mało ale te gwiazdki to nie zawsze mają pokrycie z moim gustem. Np. 100 pudov ma tylko trzy gwiazdki a ja bym dała mu nawet cztery bo mi smakuje. Są takie, które są oceniane bardzo wysoko, mocno chwalone przez wschodnich forumowiczów a ja jakoś wolę inne odmiany np. Rozowyj Miod - mam go drugi rok i miodu ( słodyczy ) w nim nie czuję :D
Pozdrawiam Ela
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Owoce mojej katji nie były tak jasne przed dojrzewaniem jak z linka stefki. Dojrzałe wyglądały tak. Pierwsze z krzaka, jedne z większych. Puszczona na żywioł, później miała troche mniejsze owoce, ale ładniejsze.
ObrazekObrazek[Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Opis ze strony sprzedawcy . Odmiana bardzo wczesna , samo kończąca , wielkoowocowa ,
waga do 500 gr. Powstała w Sludjence na Syberii ( Katja Konovna Sviatova ) .
Docentandrzej , na ile gwiazdek zasługuje ten pomidor ?
Stefka , która z tych sakiewek warta uprawy , 100 Pudov , Puzata Chata czy Matriona ?
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

analab Obydwie odmiany są bezproblemowe i smaczne ale mnie bardziej smakowała Puzata Chata no i była bardziej wydajna. A najbardziej wydajny w tym roku przy temperaturach 36 st. w cieniu był Corazon, temu kwiatki nie opadały, wiązał jak szalony mimo, że do foliaka nie dało się wejść. Skali na termometrze brakowało pomimo zacienienia, wszystkie miałam w tym roku pod folią więc co delikatniejsze odmiany straciły 2, 3 a nawet i 4 grona. Odbiły dopiero pod koniec sierpnia. Zresztą Corazon owocuje do dnia dzisiejszego. Od jakiegoś czasu pomidory pod folią przestały mi dojrzewać, przed mroźnymi nocami na początku października oberwałam bielejące i przeniosłam do domu a te mocno zielone zostały na krzakach. Teraz mimo ciepłych nocy 10 st i całkiem ciepłych dni też dojrzewały niezbyt chętnie więc w ubiegłym tygodniu prysnęłam je siarczanem potasu i stał się cud. Dojrzewają na wyścigi i są bardzo dobre w smaku w przeciwieństwie do tych przechowywanych w domu. Czyli na przyszły rok nauczka, że w końcu września lub w październiku na kilka dni przed zerwaniem do przechowania trzeba ostatni raz dać potasu.
Pozdrawiam Ela
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

@stefka
ten Corazona to masz ustaloną odmianę? Szukałem w necie i występuje jako paczkowany F1 z Vilmorina oraz sprzedawany przez hodowców.
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Elu, ten Twój Corazon to z jakiego źródła?
Ja w tym roku posadziłam Corazon F1 z Vilmorinu i bardzo się rozczarowałam, sadzonki miałam w tunelu i w gruncie.
Wszędzie słabo wiązał, owoce były niezbyt wyrośnięte, smak przeciętny.

Pozdrawiam Irena
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

:wit Ja też ochroniłam pomidory przed tymi pierwszymi przymrozkami . Dostały oprysk
jesienny na drewnienie i o dziwo przestały pękać .A może to octan wapnia pomógł ?
Nadchodzących przymrozków już nie przetrwają . ;:174
Zostaje jeszcze Matriona , mało o niej wiem . A może poszukam Matrena ?
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Irenko Corazon F1 mam z Vilmorinu, nasiona z 2009r. a więc stare ale jeszcze kilka mam. Chyba trzy lata temu wydłubałam trochę nasion i wysiałam dla porównania. Niczym się nie różnią od f1.
W tym roku Corazon rośnie w miejscu najgorszym z możliwych bo przy samej folii od strony południowej a więc gotował się najbardziej i nic się nie działo. Rósł wysoko, nie ogławiałam go więc musiałam przywiązać górą do sąsiedniego sznurka. Tak samo było z Puzatą Chatą. Inne wschodnie odmiany owocowały bardzo słabo bo się po prostu kwiatki ugotowały i to nie wina nasion bo sadzonki dałam znajomym i u nich w gruncie krzaki się łamały pod ciężarem owoców. Np. Arbuznyj, Black Krim, Gordost Sybirii, Malachitowa Szkatułka i wiele innych miały u mnie w pełni sezonu po kilka owoców, wystarczało tylko na bieżące jedzenie przy 80 krzakach. Przetwory robiłam dopiero na początku września kiedy pogoda znormalniała.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Gorgost Sibirii bardzo dobrze wiązał w gruncie. A rósłby i owocował chyba bez końca. Korzenie solidne.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

Gorgost Sibirii chyba od trzech lat wysiewam na najwcześniejszy zbiór. W ubiegłym roku miałam po 1 krzaku w gruncie i pod folią i ten w gruncie dojrzał o kilka dni wcześniej. Tylko, że ubiegły rok to był wyjątkowy dla pomidorów już od kwietnia. W tym roku wysiałam jeszcze wcześniej niż w ubiegłym a pomidory zaczęły dojrzewać o dwa tygodnie później.
Pozdrawiam Ela
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory z Rosji cz.2

Post »

:wit Rosyjski Złote Runo uprawiał ktoś ? Ma być bardzo wczesny .
Gorodost Sibirii u mnie wypadła tak średnio wcześnie . Nie mam
jednak pewności , że to był faktycznie ten pomidor . Taki przeciętny ,
nie powtórzę go z tych nasion .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”