Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Wiadomość
Jowita37
 Tytuł: Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8
PostNapisane: 15 maja 2020, o 23:34 
100p
100p

0 szt.
Kubaopole, czy dobrze widzę na zdjęciach, że do jednej doniczki posadziłeś nawet 2-3 rośliny? Jeśli tak, to póki czas rozsadź pojedynczo. Nie robiłam zdjęć swoim paprykom w ostatnich latach, wygrzebałam takie z czerwca 2017 r., ale widać jakie już były duże. Dla zobrazowania, rosły w 10l koszach na śmieci ze szwedzkiego marketu meblowego z wywierconymi otworami w dnie.

Thunder mountain longhorn (tą poznaję)
Obrazek

Jakieś jalapeno.
Obrazek

Jakieś habanero.
Obrazek

W tym roku pogoda nie rozpieszcza i moje papryki na pewno nie będą na początku czerwca tej samej wielkości, ale potem nadrobią, a pełnia owocowania to sierpień-wrzesień i będą już naprawdę duże, sporo większe niż te na zdjęciach. Nie będziesz zadowolony z plonów przy więcej niż jednej sadzonce w donicy. Ja w pierwszym roku podejścia do uprawy pomidorów upchałam ich sporo na 1 m2 ;:224 A potem trochę poczytałam i zauważyłam, że mimo znaczącego zmniejszenia liczby krzaków, zbieram więcej pomidorów. Z paprykami jest tak samo.
Zdecydowanie potwierdzam to co pisze mamaAmelka, po przesadzeniu papryki mają chwilę przestoju we wzroście.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

rafmaxxx
PostNapisane: 17 maja 2020, o 11:38 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Jakiej +/- wielkości powinna mieć docelowa doniczka w której będzie rosła moja papryczka? Gdzieś czytałem, że powinna mieć minimum 5 l. Przypomnę, że posiadam papryczkę piri piri.
Czytałem również że po osiągnięciu pewnej wielkości warto uciąć czubek rośliny tak aby zamiast rosnąć w górę zaczęła się rozkrzewiać ( podobno ma powodować to obfitszy plon ), choć czasami nie jest to koniecznie bo nie raz roślinka sama się rozkrzewia. Jak to w końcu z tym jest?

kare
PostNapisane: 20 maja 2020, o 20:32 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
dla piri piri powinna wystarczyć 5l chociaż proponuję przynajmniej tę 7,5l. A co do przycinania to - tak. Ma to za zadanie rozkrzewić roślinę puszczając boczne pędy
(które można kolejny raz przycinać stożki, aby jeszcze bardziej rozkrzewić). Tak jak piszesz, bez przycinania papryka tez się rozkrzewi, ale jest wyższa i mniej stabilna, a poza tym (w moim przypadku) ma mniej odrostów tak więc ja bym ciął. W tym roku pierwszy raz uprawiam chili i miał byc to rok na przetarcie i mam juz pewne obserwacje.

Tak wygląda cayenne przycięte i nie. Oceń sam które ładniejsze.
Obrazek

Kubaopole
PostNapisane: 23 maja 2020, o 19:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Wyrwałem te mniejsze w 1 doniczce zostawiłem 2 rośliny bo już mi się chcę grzebać z tym ale ładnie rosną
Obrazek

Jak myślicie obrywać drugi raz pąki bo zaczynają się robić czy już zostawić?

Falqon
 Tytuł: Carolina Reaper - papryka nie zawiązuję pąków kwiatowych.
PostNapisane: 25 maja 2020, o 20:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Cześć,
w tamtym roku (przełom listopada/października) wysiałem nasiona powyższej papryczki. Wszystkie przebiegało bardzo dobrze, nasiona wykiełkowały dosyć szybko, nie było żadnego problemu ze wzrostem roślin. Gdy miały już około 10cm przesadziłem je do większych, oddzielnych donic. Od tamtej pory wzrost papryk się nie zatrzymał, lecz po takim czasie nadal nie zaczęły wytwarzać pąków kwiatowych. Temperatura cały czas jest kontrolowana, nie spada poniżej 20 stopni, nawożone są według wskazań, regularnie podlewane, pH ziemi takie jakie powinno być. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaka może być tego przyczyna? Za małe doniczki? Zbyt niska temperatura? Proszę o pomoc!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 517 ]  Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 64 gości