Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Z tego co czytam na wszystkich forach, ludzie maja w tym roku problem z podłożem.
Siewki marnieją na potęgę i to nawet nie nowicjuszy.
Pewnie majstrowi się sypnęło o łopatę za dużo nawozów.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Panowie od tych innych pomidorów przez zbiorem robią tzw. Flush`a czyli przelewają kilkukrotnie ziemię dużą ilością wody aby wypłukać nadmiar wszelkich nawozów. Tylko to przychodzi mi do głowy aby wypłukać te dodatkową łopatę nawozów.
Emejcz
50p
50p
Posty: 77
Od: 22 cze 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź/Wolbórz

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

W tym roku pierwszy raz coś sobie przygotowałem. Nasion nie suszyłem luzem tylko zostawiłem sobie jedna suszoną chilli razem z nasionami na zimę.
Rośnie jak szalone na parapetach, tylko pogoda nie nadaje się do wysadzania....


Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczki chili

Post »

pydzin pisze:Posadziłem w korytku papryczki chilli, zaczęły ładnie rosnąć i jednego dnia przestały i zaczęły więdnąć. Poproszę o poradę co robić?
Obrazek
Albo padają od nadmiernego podlania, albo ich czym dokarmiłeś za wcześnie i ''się spalają''. Wyciągnij te co jeszcze zdrowe z całym korzonkiem i przesadź do świeżej ziemi.
whitedame pisze:Z tego co czytam na wszystkich forach, ludzie maja w tym roku problem z podłożem.
Siewki marnieją na potęgę i to nawet nie nowicjuszy.
Pewnie majstrowi się sypnęło o łopatę za dużo nawozów.
Ja raczej widzę przyczynę w nagminnym przelewaniu rozsady. Słońca mało, chłodno i podłoże wolno się osusza. A wielu tego nie bierze pod uwagę tylko podlewa z przyzwyczajenia bez faktycznej potrzeby. Nadmiar wody się kumuluje i korzenie przestają oddychać (zaczynają gnić), w wyniku tego rozsady padają. Sama się na tym sparzyłam, ale szybko się zorientowałam i rozsadę uratowałam. Zaliczyłam przesadzanie ogórków na parapecie oraz kapustnych w szklarni właśnie z powodu zastoju wody w dolnej partii doniczek.
PaprykarzNowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 kwie 2021, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kielkujące papryki a woda

Post »

Witam, zacząłem zabawę z paprykami jalapeno, habanero, cayenne, carolina reaper, zasadzone jakiś tydzień temu już niektóre zaczynają kiełkować. Wychodzą już z ziemi, ale liście są jeszcze schowane. Podlewam je codziennie dwa razy rano wieczorem po 3 spryskania i jak widać taka dawka wody jest ok, bo rosną :D Natomiast teraz mam wyjazd 3 dniowy i zastanawiam się, czy 3 dni wytrzymają takie małe kiełki bez wody, czy też lepiej zabrać je ze sobą. Proszę o poradę, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co widzicie na zdjęciach? W sensie jakiś objaw czegoś.

Bo dobrałam z internetu 3 papryki ostre odmian które mnie zakręciły i w dzień straciły mi kilka lisci. Żólkną i odpadają. Niebardzo wiem jak je ratować. Czy je nawieźć czy raczej na razie nie ( podobno były nawożone) tylko zasadzić w grunt i się wyprostują.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

U mnie też od czasu do czasu zauważam żółkniejący liść, ale u mnie to tyczy się liści z dolnego piętra. Czasem też jakiś mi się trafi jak by zdeformowany, obgryziony etc. Ja je po prostu obrywam i tyle, bez raczej większej szkody dla roślinki.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Tak wyglądają aktualnie moje papryczki :) Kolejno: Cayenne Long Slim, Piramida, Vinnie Pukh Hot i Syberian House. Martwią mnie aktualnie te niskie temperatury, często poniżej 15 stopni, a w nocy nawet poniżej 10. Do tej pory tylko raz je wystawiłem na balkon w celu zahartowania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Ktoś wie co jest na tym liściu mojej papryczki? Od kiedy wzeszła to liście od spodu wyglądają jakby pokryte solą. Nic tam nie łazi, nie żre, nie wylęga się, nie można tego zmyć, zetrzeć bo jest to jakby w liściu. Liście się skręcają, nie schną i generalnie roślina żyje i kwitnie teraz, ale dziwi mnie ta wysypka

Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Wiem, to oedema zaburzenia w gospodarce wodnej.
Było już o tym tysiące razy.
Wpisz sobie w wyszukiwarkę tutaj albo w google bo przyczyn może być wiele.
:wit
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

ok, dzięki.
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Coś z ta papryczką chyba jest nie tak. Zmieniłem jej ziemię bo ona od początku zachowywała się dziwnie. Po zmianie ziemi te liści poskręcały się jeszcze bardziej i zaczęły usychac. Ciekawe ze dotyczy to głównie młodych liści. Te stare jakoś dają rade. Nie wiem czy tu z nawożeniem jeszcze dodatkowo nie zagrało. Zwykła workowa ziemia ze sklepu mogła dolać jeszcze paliwa do ognia choć liscie nie żółkną. Po prostu staja się twarde, pergaminowe i zasychają od zewnątrz
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Możesz pokazać zdjęcie tych liści, które usychają?
Ja swoje papryczki najpierw trzymałem w specjalnej ziemi do siewu i pikowania, a potem jak je przesadzałem w miejsce stałe to użyłem ziemi kronen bio do warzyw i ziół. To jest ziemia z dodatkiem już nawozu organicznego bio pochodzenia roślinnego. Ale użyłem jeszcze dodatkowo takiego nawozu granulowanego agrecol do warzyw i rozsad ( wymieszany z wierzchnią warstwy ziemi ). On podobno działa do 3 miesięcy. Papryczki mi ładnie rosną cały czas, wypuszczają dużo nowych liści. Rok temu sam używałem zwykłej sklepowej uniwersalnej ziemi i jedyny problem jaki miałem z papryczkami to były mszyce, ale to nie był problem spowodowany jakością ziemi czy nawożeniem.
Jak pisałem, wrzuć zdjęcie tych młodych usychających liści, a może ktoś coś będzie w stanie pomóc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”