Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Diagnoza choroby roślin papryki

Post »

:wit
Nie ma powodów do zmartwień ... ;:333
Papryki tak mają
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Mógłby ktoś mi pomóc w takiej kwestii. Moje chilli mają dopiero 5tyg. Skróciłem je właśnie o jedno pięterko i widzę że zaczęły już puszczać pędy z naroży łodygi i liści. Nie wiem jak to dalej prowadzić? Rosną mi 4 nowe liscie/pędy. Na ile pędów prowadzi się chilli? Zostawiac ten każdy nowy pęd i go skracać czy przerzedzać od razu i zostawić 2 nowe pędy i na nich hodować nowe 'odnóża'. Pomidory prowadziłem na 2-3 pędy zwykle i urywałem wilki a przy papryczkach to nie wiem j co robić żeby ładnie się rozkrzewiło, zagęściło i wydało troche zbioru. Rośliny są w doniczkach na parapetach.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Moje papryczki mam nadzieję powoli odżyją. A tymczasem u mojej babci:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/20d2387abdef0924

https://www.fotosik.pl/zdjecie/559baed9fed0f628


https://www.fotosik.pl/zdjecie/98cf389e1915a444

Za duże zdjęcia. / jokaer
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Moje Jalapeno

Obrazek
I Naga Jolokia

Obrazek
Jakoś przetrwały za pomocą oprysków atak mszyc. Oprócz nich mam jeszcze Habanero i Cayenne.
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Słuchajcie, czy to możliwe aby odmiana Little Elf, czyli ozdobna i ponoć kompaktowa miała liscie na 10cm długie a z łodyżka to jakieś 13-14 Tak patrzę na mojego potwora i jestem przerażony ;:202 . Zaraz mały fikus mi zamiast papryki wyrośnie. Zaczynam podejrzewać że sprzedawca pomylil odmiany. Ciekawe co z tego wyrośnie. Byle nie jalapa bo juz jedną mam a liscie powoli robia się podobnych rozmiarów. Fanie by było gdyby to był jakiś mocny hot skoro Elf nie wyjdzie.
I jeszcze jedno. jestem po ucięciu stożka wzrostu i już mi powyrastały boczne pędy z łodygi. Małe na razie, ale coraz większe. Można te stare liście na łodydze zacząć usuwać i zostawić tylko te nowe z które rosną z tych węzłów?
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

:wit
Moja ostra NN rosnąca w donicy

Obrazek
Ewa
Tomiksu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 lip 2020, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Witam wszystkich,

To są nasze pierwsze przygody z papryczką chilli.
Wybyliśmy na tydzień i kwiatki oraz sadzonki zostały przekazane sąsiadce. Po powrocie okazało się, iż są na nich mszyce (od paru sztuk po multum).

Był robiony oprysk z wody i octu, ponieważ był za mało skuteczny, to został wykonany oprysk z wody, octu i mydła - i mam wrażenie, że to był zły pomysł. Więc, w miarę możliwości liście zostały obmyte z tego preparatu.
A mszyce swoje dalej robiły i robią - walka metodami naturalnymi trwa.

Na niektórych papryczkach pojawiło się coś takiego. Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie powiedzieć mi, co to jest i jak z tym walczyć? Wygląda mi to trochę na jakąś pleśń, grzybnie.

Pozdrawiam,

Obrazek

Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Papryka ostra

Post »

Posadziłem 4 lipca sadzonki papryki Jalapeno. W sobotę pojechałem na działkę i oczom moim przedstawił się przeraźliwy widok - papryczki ZMARZŁY!!! ;:223 Co za rok!
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka ostra

Post »

Exact pisze:Jak tam wasze papryczki Cyklon?
;:7

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Właśnie wróciłem z parodniowego wyjazdu urlopowego. Co zastałem jeśli chodzi o papryczki? Skrajne dwie roślinki. Jedna wygląda na zdrową, bez robactwa, ale nie widzę jeszcze kwiatków, no może mini mini coś tam się wyłania powolutku. Druga? Pełna kwiatów i nowych pąków i niestety ale też i mszyc... Skur***** wróciły. Widziałem je na nowych młodych małych listkach aż od nasady. Nie mam już sił do nich. Nie widzę nowych jakiś zmian w sensie odkształceń liści itp, ale mimo wszystko, zaczynam powoli opadać z sił.
Właśnie wyrzuciłem na śmietnik szałwię którą miałem też posadzoną w skrzynce balkonowej. Na niej również miałem mszyce. Wydaje mi się, że to ona mogła tj. generować te mszyce i powodować że przeszły na papryczkę. Oprysk pomógł na papryce chwilowo, ale że na szałwii nadal były to po chwili pewnie przeszły znowu na paprykę.
Może to był jakiś powód dla którego problem ciągle się ponawiał? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Mimo trudnego początku i masowego zrzucania kwiatków przez roślinkę i gigantyczny szybki wzrost to w końcu cyklon ruszył na dobre z zawiązywaniem owoców.
Naliczyłem ok 20 pączków. ;:333
Na szczęście nie wystawiałem jej na balkon, a w oknie założyłem moskitier. Dwie balkonowe już dawno musiałem wyrzucić, a ta póki co zdrowa bez robaczków. :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam! :wit
Pozdrawiam, Krzysiek
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Kiedy będzie można paprykę przesadzać do większej doniczki?
Pytam, ponieważ moja papryka wystawia małe korzenie na górze. Nie wiem czym to jest spowodowane?
Za mało podlewam i korzenie wychodzą do góry by pić wodę czy może to jakaś choroba ,, szalonych korzeni" - bo i coś takiego wyczytałem, że istnieje... :)
Czyyy po prostu ma za mało miejsca?
Pozdrawiam, Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”