Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Zaczyna dojrzewać. ;:333
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

To chyba miała być zielona. A przebarwiają się na ciemno fioletowe. To jaki to może być kolor? :D
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Może być czerwony ;:306
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Powiem tak. U mnie też na papryce odmiany piramida, która wyglądała zdrowo zauważyłem opadające kwiaty i zalążki owoców. Sporo tego opadło, ale w pewnym momencie nagle przestało i teraz normalnie zawiązuje owoce, które rosną normalnie, a i nawet zaczynają się wybarwiać już na fioletowo
U mnie w końcu niektóre rośliny zaczęły zawiązywać owoce. Długo to trwało, ale jakby po pierwszym rzucie kwiecia zaczęły je zrzucać i druga runda z tego co widzę zaczyna normalnie funkcjonować. Kłopot tylko taki że na zbiory poczekam do grudnia chyba ( a kiełkowałem niektóre w listopadzie zeszłego roku ;:173 )
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Zawsze można przenieść doniczki do mieszkania jak będzie już chłodniej :) Myślę, że papryczki dadzą radę :)
A ja postanowiłem napisać wiadomość na messenger do tej firmy od której kupowałem nasiona przez allegro, bo na meila nie odpisują od tygodnia już. Dostałem odpowiedź, że sezon w pełni, że dużo pracy mają ( bo oprócz papryk zajmują się też pomidorami ), że jakoś mi tam odpiszą jak znajdą czas.
A ja ciągle nie wiem co za odmiana mi się trafiła w zamian za piramidę ( w sensie musiało się nasionko innej odmiany zaplątać. )
Od jakiegoś czasu owoce są wybarwione na bardzo ciemny kolor ( szybko się w miarę wybarwiły ) ale u samej góry ( nasady ) są zielone ciągle, a na drugim zdjęciu jest największy owoc jaki na razie mi wyszedł z tej odmiany i tutaj zaś od paru dni owoc jest zielony z jedną tylko częścią wybarwioną ( jak widać na zdjęciu ) i też stanęło w miejscu. Zastanawiam się więc co to za odmiana? Kiedy można ją zrywać? Jak w ogóle ostra jest ta papryka o ile jest w ogóle ostra? Ktoś coś jakiś pomysł? Próbowałem coś wyszperać w necie, w grafice google, ale z kiepskim skutkiem.
Obrazek

Obrazek
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

No i teraz się zastanawiam czy rzeczywiście Syberian House jest Syberian Housem. Właśnie zdegustowałem dziś papryczkę solo. Jak dla mnie piekielnie ostra. Papryka która wg wszelkich informacji powinna mieć raptem 50 000 SHU. Piszę raptem bo Piri Piri, które miałem w zeszłym roku ma ponad 100 000 SHU a mnie tak nie piekło. Załączam zdjęcie tej ( no jak dla mnie piekielnej bestii - foto z poniedziałku gdzie jeszcze nie była papryczka w pełni dojrzała )
Obrazek
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Czy przy dosyć zimnych nocach i porankach warto wnosić już chili do domu na noc? Temperatura u mnie wynosi ostatnio nocami 5 - 7 stopni. Niby na razie nadal trzymam na balkonie i jest ok, ale wolę się spytać
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Mam dwie odmiany papryki ostrej cayenne i habanero . Posadzone w tunelu , cayenne już jest czerwone , zerwałem jedną i wogole nie ma ostrości , kompletnie nic. Czy one muszą jeszcze dojrzewać na krzaku po wybarwieniu aby osiągnęły ostrość ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Zebrałam trochę niby Biquinho . Z własnych nasion wyrosły
mi dwa kolory , mimo że uprawiałam dotychczas tylko czerwoną .
Obrazek
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 lut 2012, o 03:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świerklany

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Jako, że powoli zbliża się termin wysiewu niektórych gatunków, pozwolę sobie odświeżyć temat.. Właśnie dotarły do mnie nasiona, 14 odmian.. dodając do tego nasiona, które zostały z zeszłego roku wyjdzie dość sporo...
Jakie odmiany planujecie na najbliższy sezon?;)
Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

:wit Postaram się ograniczyć w tym roku ilość odmian , maksymalnie 3-4
odmiany . Ze 2 odmiany do nadziewania i ze 2 do marynowania .
Rezygnuję z uprawy odmian takich przede wszystkim ozdobnych .
Xetren z jakiego sklepu te zakupy ?
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 lut 2012, o 03:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świerklany

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

anulab, kupiłem je od użytkownika tomaszek na sąsiednim forum.
W sumie również planowałem ograniczenie ilości odmian, jednak to nie takie proste :oops: Człowiek sobie przegląda odmiany i myśli: "Dobrze by było mieć to... Taką też fajnie by było mieć..." i z kilku robi się kilkanaście lub więcej... Różnorodność jest fajna :D Z racji ograniczonego miejsca planuję po 1-2 rośliny z każdej odmiany - część w gruncie, reszta we wiadrach ;)
MarioloZetolo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 kwie 2020, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Kiedy planujecie pierwszy wysiew ? Jak w poprzednich latach wam to wychodziło ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”