Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Kubaopole
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 maja 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Wyrwałem te mniejsze w 1 doniczce zostawiłem 2 rośliny bo już mi się chcę grzebać z tym ale ładnie rosną
Obrazek

Jak myślicie obrywać drugi raz pąki bo zaczynają się robić czy już zostawić?
Falqon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2020, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Carolina Reaper - papryka nie zawiązuję pąków kwiatowych.

Post »

Cześć,
w tamtym roku (przełom listopada/października) wysiałem nasiona powyższej papryczki. Wszystkie przebiegało bardzo dobrze, nasiona wykiełkowały dosyć szybko, nie było żadnego problemu ze wzrostem roślin. Gdy miały już około 10cm przesadziłem je do większych, oddzielnych donic. Od tamtej pory wzrost papryk się nie zatrzymał, lecz po takim czasie nadal nie zaczęły wytwarzać pąków kwiatowych. Temperatura cały czas jest kontrolowana, nie spada poniżej 20 stopni, nawożone są według wskazań, regularnie podlewane, pH ziemi takie jakie powinno być. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć jaka może być tego przyczyna? Za małe doniczki? Zbyt niska temperatura? Proszę o pomoc!
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryczki chilli wolno rosną

Post »

Mam taki problem z chilli. Nasionka dostałem w okolicach 14 maja, wyłożyłem na bibułę i dość szybko wykiełkowały (poza piri piri które kielkuje mi najgorzej). Już nie pamiętam kiedy wsadziłem do ziemi, ale to bylo w okolicach 20 maja. I do tej pory wyrosły ledwie liścienie i nie widać postępów. Widać że jakieś listki już tam kiełkują, ale rozwój jest bardzo powolny. Jakby zatrzymały się w rozwoju. Wsadziłem do tej samej ziemi w której rosły obok sadzonki pomidorów które były starsze o ok 1,5tygodnia i te porosły bardzo szybko i są w ziemi. Papryczki nie (zostaną w doniczkach w pokoju). Nie wiem jaka jest przyczyna. Mają ciepło, ale do tej pory stały w lekkim półcieniu, ale pokój jasny więc chyba nie powinno być problemu i nic. Wystawiłem je bezpośrednio na parapet i zobaczę co będzie, ale przygotowałem trochę ziemi marketowej żeby trochę podmienić za 2-3 dni jeśli nic nie ruszy. Może chilli tak wolno rosną po prostu? Nawozu żadnego nie dawałem bo to przecież maluchy a poza tym pomidorom ziemia nie przeszkadzała.
ps Przez przypadek założyłem nowy wątek zamiast dopisać do watku o paprykach. Moderator niech zrobi co chce. Moze tu zostać - można go tam przenieść
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

forresty papryczki chilli (i ogólnie papryki) tak wolno rosną. Dlatego wysiewa się je w lutym (a czasem i w styczniu). W połowie maja (przy sprzyjającej pogodzie) wysadza się je na miejsce stałe.
Iza
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Mogę już przesadzać paprykę jalapeno do gruntu? Temperatura w najbliższych dniach w nocy ma nie spadać poniżej 12 stopni. Jakie stanowisko jej zapewnić? Maksymalne nasłonecznienie czy woli półcień?
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
forresty
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 mar 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Wiem że się sieje wcześnie, ale jakoś naszło mnie dopiero w maju na chilli. Myśle że w warunkach pokojowych coś tam do września się urodzi, ale zaskoczył mnie tempo. Postanowiłem że jak podrosną i będą miały liście to przepikuję je do lepszej ziemi bo chyba też tu jest problem bo ta co mam z tego co widzę mocno się zbija a w takiej torfowatej chyba im lepiej z tego co widzę bo wysadziłem też siewki to zbiorniczków z taką ziemią i widzę że sa o wiele żywsze niż piri piri rosnące innej glebie.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Ja w tym roku postawiłem na śladową ilość papryczek w szklarni, bo mam jeszcze zapasy z zeszłorocznych i tak padło na jedną Habanero Red, jedną Hungarian Wax i trzy Serrano - ot tak do jedzenia na bieżąco. Niestety kilka dni po posadzeniu, coś mi obgryzło i zjadło trzy sadzonki prawie do samej ziemi. :(

Zastawiłem przy paprykach łapkę na myszy i złapał się jakiś gryzoń, chyba nornica. Pierwszy raz miałem taki przypadek, a papryczki mam od kilkunastu lat. W przyszłym sezonie będę jakoś zabezpieczał sadzonki...
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Arash37 pisze:Mogę już przesadzać paprykę jalapeno do gruntu? Temperatura w najbliższych dniach w nocy ma nie spadać poniżej 12 stopni. Jakie stanowisko jej zapewnić? Maksymalne nasłonecznienie czy woli półcień?
:wit
Zdecydowanie tak.
Jalape?o niezbyt dobrze znosi pełne słońce - zdecydowanie lepiej czuje się w tzw. jasnym cieniu ;:333

;:304
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Gbr___
100p
100p
Posty: 137
Od: 22 wrz 2011, o 00:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

"Trinidad scorpion butch taylor" na południowym balkonie od 1 czerwca.
Obrazek
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Pomocy. Dziś zauważyłem coś takiego na mojej papryce. Czy to mszyce czy coś innego? Jak to zwalczyć? Są jakieś domowe sposoby czy konieczny jest zakup jakiegoś preparatu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Słabo widać na zdjęciu, ale myszyce możesz bardzo szybko zauważyć pod liśćmi. Siedzą rodzinnie w gromadkach obok siebie. :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

A tak w ogóle to Witajcie ponownie. Niektórzy mogą mnie kojarzyć jak kilka lat temu uczyłem się od was jak uprawiać Chili.
Zjadła mi wtedy mszyca fajny okaz i się poddałem, ale po latach postanowiłem spróbować jeszcze raz i zasadziłem 3 sadzonki z tym, że jedna mnie zaskakuje co raz bardziej. Wysiewane w tym samym czasie, a wzrostem powaliła wszystkie na głowę dodatkowo rosną jej ogromne liście!
Kupiłem Cyklona - podobno takie polskie Jalapeno. Nie mogę doczekać się owoców. Roślinka piękna i zdrowa, warto było poczekać. :)

Zdjęcia z przed kilku dni:
Obrazek


Obrazek

Dzisiejsze:
Obrazek

Tej większej nie przycinałem wcale, a dwie pozostałe na próbę przyciąłem razem z kwiatkami, żeby zobaczyć jak się rozbuja na boki i czy warto. :)
Pozdrawiam, Krzysiek
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Jakie masz podłoże w doniczkach? Jakoś dziwnie wygląda...
Pozdrawiam serdecznie- Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”