BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Piękne zbiory!
Uroczy jest ten pomidor w paski.
Ja w tym roku postawiłam głównie na pasiaste pomidory, ale jeszcze żadnego nie spróbowałam.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

BobejGS możesz napisać coś więcej o czosnku? Kiedy sadzić i gdzie kupić? Chętnie bym sprobowal z wieksza iloscia :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Cebulki powietrzne czosnku, wysadzone nawet teraz i tak wyjdą we wrześniu, jak najdzie dla nich czas. Tylko.ze względu właśnie na oszczędność miejsca itd, sieje się je docelowo we wrześniu.

Za bardzo nie wiem co więcej napisać odnośnie uprawy czosnku z cebulek powietrznych, bo to będzie mój pierwszy raz. Z tego co wiem, to wysiewając we wrześniu, otrzymamy zdrowy materiał nasadzeniowy, na kolejny sezon. Dlatego, też to raczej zabawa dla wytrwałych, bo rzeczowe czosnki, otrzymamy dopiero za dwa lata. Z kolei koszt takiej uprawy jest praktycznie zerowy, po za wystartowaniem z jakiegoś ząbka. A w takiej główce jest całkiem sporo cebulek. Sam się przekonam czy to gra warta świeczki. :wink:

Ja pasiastych pomidorów nie mam za wiele, bo poszedłem głównie w czerwone ale te 3odmiany mam na pewno, z czego z dwóch już zebrałem po 4pomidorki.

Wczoraj zebrałem znów fajną ilość ogórków. Cieszę się, że w tym roku się przyłożyłem i do przygotowania miejsca, jak i rozsady, co daje fajny efekt w plonach. :) Prawie 15l wiadro ogórków, co w poprzednich latach było dla mnie abstrakcją. :D

Obrazek

Z tym samym wiadrem ruszyłem pod daszek pomidorowy.

Obrazek

Powiem szczerze, że nie jest super, bo troszkę zaniedbałem tam krzaki i niektóre dały znać gorszym wiązaniem w wyzszych partiach ale nie ma co narzekać, bo jest dobrze. :wink:

Obrazek

A zebrałem czubate wiadro pomidorków.

Obrazek

Obrazek
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Witaj :wit Błażej. Cóż to za odmiana, tak plenna, o pięknych czerwinych owocach. Ta na zdjęciu z całym krzakiem. ;:oj Cieszy oko.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Chodzi mi bardziej o czosnek na następny sezon. Taki, który zbierałeś pokazując na wcześniejszych zdjęciach :) Pomidory bardzo ładne.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Andrzej Sprawdzę dziś po pracy, co to za odmiana, bo to tylko tak na szybko zrobiłem zdjęcie przed zrywaniem pomidorów. W tym roku jakoś tak wszystko w biegu. :)

Darek Swój czosnek zamówiłem na znanym portalu na literę O bodajże. Co do wysadzania, to z racji iż jest to czosnek zimowy, to trzeba go wysadzać po sezonie, w zasadzie tuż przed zimą, tylko na tyle by się zdążył ukorzenić przed przyjściem mrozów ale nie zdążył wyjść z ziemi.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Niestety nadal trwa susza i po ostatnich deszczach nie ma śladu. Warzywka z dnia na dzień marnieją i do warzywniaka już nie chodzi się z takim optymizmem. Jednak trzeba wyszukiwać pozytywy. :wink:

Ten rok jest dla mnie arbuzowy, bo jeszcze nigdy nie miałem takiej ilości arbuzów. :D

Dziś zerwałem kolejne trzy. :)

Obrazek

Obrazek

Tykwa gigant idzie bardzo ładnie i zapowiada się, że przebije rekord Polski. Pytanie czy ktoś jeszcze uprawia tykwy ma wage. :)

Obrazek

Przerwałem też buraczki. To jedno z kilku warzyw, które najmocniej cierpią z tegorocznej suszy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

A jak tam u Ciebie dynie w tym roku? :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Z dyniami kiepsko. Żadna nie rokuje na przebicie mojego rekordu, a w ogóle co jedna, to inne problemy. ;:173 W zasadzie tylko jedna jako tako rośnie ale opóźniona względem poprzednich lat sporo.

Tak samo dynie field. Same problemy z nimi. Podobnie kabaczki, które z nimi rosną. Nawet już nie chodzą na tamto poletko. :lol: Może jakaś niespodzianka będzie. :wink:

Z gigantów dyniowatych, to pierwszy raz rosną pięknie arbuzy, które masakrycznie przebiły moje wyobrażenia na ten sezon. :heja

Tak samo pięknie rośnie tykwa gigant, a najllepsze że to ta, którą odrzuciłem w typach i wysadziłem na poletku zastępczym. :D Te wybrane na ten sezon rosną słabo, a ten odrzutek przebił już rekord Polski. :tan Mam nadzieje, że nic się niespodziewanego nie wydarzy. ;:224
Awatar użytkownika
Andrzejsson
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 mar 2018, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze karpackie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Tykwa imponująca, aż przysiadłem z wrażenia.
U mnie ten rok zdecydowanie ogórkowy, a w polu została już tylko papryka, cukinia i patison ( albo raczej "patuson" bo strasznie skarlowaciały chyba od tej suszy).
"Artificem commendat opus"
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

U mnie również sezon pod hasłem ogórka ale widzę, że i inne warzywa systematycznego zbioru, w tym cukinie, również rosną pięknie. Widać, pod takie warzywa ten sezon był. Na reszcie widać efekt tegorocznej suszy ale dopóki jakoś czasowo się wyrabiałem i systematycznie zbierałem ogórki, to jeszcze coś podlałem. Obecnie rzadko bywam nawet na działce, choć po pomidory z doskoku jestem.


Na dworze coraz chłodniej, zwłaszcza nocą. Czuć zbliżający się koniec sezonu, choć dla mnie to jakoś troszkę za szybko. Najbardziej to widać po dyniowatych, gdzie z każdej strony planuje wejść mączniak.

Czas pokaże co faktycznie uda się wyciągnąć z gigantów. na razie pozostaje zbiór pobocznych warzyw, m.in pomidorów i arbuzów, bo akurat ich w tym roku obfitość. :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Dorodne pomidory, zawistnym okiem zaglądam na tę ilość. :oops:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Cały weekend spędziłem u brata praktycznie, a i tydzień od rana do nocy, więc tylko nadrobiłem lekko zaległości, które już musiałem zrobić. :wink:

Tak, więc zebrałem wkońcu cukinie, które z pola było ciężko donieść do domu. :lol:

Obrazek

Na krzakach jeszcze ładnie to wygląda.

Obrazek

Obrazek

Zerwałem też fasolke szparagową, z poletka po czosnku.

Obrazek

O dziwo udało się jeszcze zebrać pełne 10l wiadro ogórków, choć 3/4krzaków, to już do spalenia się nadaje ale kilka zdrowszych dają fajny wynik. Niestety zdjęcie zerwanych ogórków uciekło i mam tylko zdjęcie jednego zdrowszego krzaka.

Obrazek

Zebrałem też dwa arbuzy.

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”