BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Aliwar
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Widziałam ze szukasz wczesnych odmian na przyszły sezon polecam rumbę ożarowską, antaresa i szejka u mojej mamy z tego co mówiła jeśli dobrze pamietam promyk był pierwszy w gruncie. Dynia piękna niech idzie w rekord :wink:
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Ja chyba też zapoluję na tego Promyka w supermarketach - trzeba pilnować, bo szybko znika z półek. Tego roku przegapiłam i już nigdzie nie było, a w sklepach Internetowych nie chciałam kupować jednej śmisznej paczuńki i płacić za wysyłkę.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Jaka piękna dynia. Zbiory że mucha nie siada.
Co robisz z pomidorów ze przekręcasz je przez maszynkę do mięsa?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wczesna odmiana pomidora, to już musowo musi być, bo sezon zbiorów pomidorów jest troszkę spóźniony u mnie. :) Jaka to odmiana będzie, to nie powiem na 100% ale pospisuje sobie wszystkie proponowane i coś zimą wybiorę.

Foxowa To maszynka do przecierania pomidorów, nie mięsa. :wink: Część z moich pomidorów idzie na soki inne na koncentraty po odparowaniu wody. Później soki są wypijane, a z koncentratów mamy pyszne pomidorówki praktycznie do następnych zbiorów.

Wczoraj niestety nie dotarłem na żaden ogródek, bo miałem gości, a w sobotę sprzątałem na działce ogromną sterte gałęzi, która była tam magazynowana kilka dobrych lat przy okazji przycinania drzew itd.

Swoją drogą muszę pomyśleć nad jakąś maszyną do robienia zrębków, szkoda tyle materiału, bo byłaby fajnym wypełniaczem ziemi.

Wiecie czy np thuje nadają się na taki wypełniacz czy zrębki na glebe, bo w planach mam przycięcie czubków i myśle, czy się będą nadawać pod warzywa czy może tylko jakieś kwasoluby albo wcale się nie nadają. ;:173


Dziś od samego rana pada krajóweczka i wygląda że tak będzie cały dzień.
Aliwar
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Foxowa ja przekrecam surowe przez maszynkę do miesa , gotuje ? sól , cukier do smaku i gorące w słoiki . Mam sok pomidorowy trochę nasion i drobne skórki zawsze można przez sitko przetrzeć ale mi nie przeszkadzają . Do picia i do pomidorowej jest ok. Roboty mało ? sąsiadka mi tak podpowiedziała .
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Ja robię sporo soków i przecierów w sezonie, ale nie lubię pestek i skórek w soku czy przecierach. Gotuję pokrojone z solą i świeżą bazylią, odcedzam sok lub nie (zależy),potem wszystko rozdrabniam blenderem. Taka papka ładnie przeciera się przez sitko.
Hanna
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wczorajszy zbiór dyń. Czas je dać do przechowalni.

Obrazek

Arbuzy też zebrane, poletko posprzątane. Zostało już tylko zwinąć agrotkanine. Na działce pozostał już tylko arbuz gigant.

Obrazek

Tykwy mimo braku opieki i choróbska oraz szkodników, rosną nawet ok. Gdyby pogoda się nie zepsuła na maksa, to wynik mógłby być rewelacyjny, a tak jest tylko fajny :wink: Jedna troszkę ponad 230cm, a druga ponad 250cm.

Obrazek

Wkońcu przerobiona tzn starta pierwsza tura buraczków. Czas przywieźć kolejną turę. :D

Obrazek

Selery wstępnie uprzątnięte z opadniętych liści. Teraz mogą przyrastać na wadze.

Obrazek
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

BobejGS dynia ogromniasta :D super!
Słoneczniki od Ciebie porosły pod niebo, ale nie miały aż takich wielkich czap jak w opisie.

Jeśli chodzi o rębak do gałęzi to jest rewelacyjna sprawa. Tak szybko można posprzątać ogród z gałęzi i jeszcze kompost zasilić (z owocowych). Mój mąż kupił jakiś z marketu budowlanego i super się sprawdza, tym bardziej że kilka razy w roku się ścina i żywopłot i drzewka z wilków.

BobejGS pisze:Wczesna odmiana pomidora, to już musowo musi być, bo sezon zbiorów pomidorów jest troszkę spóźniony u mnie. :) Jaka to odmiana będzie, to nie powiem na 100% ale pospisuje sobie wszystkie proponowane i coś zimą wybiorę.

Foxowa To maszynka do przecierania pomidorów, nie mięsa. :wink: Część z moich pomidorów idzie na soki inne na koncentraty po odparowaniu wody. Później soki są wypijane, a z koncentratów mamy pyszne pomidorówki praktycznie do następnych zbiorów.

Wczoraj niestety nie dotarłem na żaden ogródek, bo miałem gości, a w sobotę sprzątałem na działce ogromną sterte gałęzi, która była tam magazynowana kilka dobrych lat przy okazji przycinania drzew itd.

Swoją drogą muszę pomyśleć nad jakąś maszyną do robienia zrębków, szkoda tyle materiału, bo byłaby fajnym wypełniaczem ziemi.

Wiecie czy np thuje nadają się na taki wypełniacz czy zrębki na glebe, bo w planach mam przycięcie czubków i myśle, czy się będą nadawać pod warzywa czy może tylko jakieś kwasoluby albo wcale się nie nadają. ;:173


Dziś od samego rana pada krajóweczka i wygląda że tak będzie cały dzień.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Jeśli możesz to sprawdź i podeślij model na priv. Chętnie obejrze, bo jesten w zainteresowaniu. :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Troszkę w tym tygodniu słoneczka przyświeci i dobrze. ;:3

Dynia około 330kg z pomiarów.

Obrazek

Arbuz 25kg z pomiarów.

Obrazek

Kabaczek 28.3kg wg pomiarów.

Obrazek

Drugi z innego nasionka/genu i już inny kolor ale jeszcze mały tzn dużo mniejszy. Zobaczymy co uda mu się podrosnąć. Następną fotke zrobię z butelką.

Obrazek

Nowy prywatny rekord w długości tykwy zrobiony. :) Szkoda, że znów DMG czyli z uszkodzeniem, niekwalifikującym do konkursu ale druga jeszcze rośnie i ma szanse to przebić.

Obrazek


Fajny talerz słonecznika rośnie. Jestem ciekaw ile faktycznie ma. :)

Obrazek

Pogoda się strasznie zepsuła przez ostatnie trzy tygodnie i fasolka się zatrzymała ale wkońcu pierwszy zbiór z jednego z dwóch ostatnich poletek. Drugie zaczyna kwitnąć. Oby jeszcze trochę zbiorów było. :)

Obrazek

Dwie pierwsze kolby Black aztec. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Pierwsze dwa selery wczoraj przywiozłem do domu. Jak na moje możliwości są piękne. :)

Obrazek

Wczoraj też zebrałem kolejny zzbiór fasoli z orzełkiem. Jest na tyle wilgotno, że strąki dotykające ziemi podgniwają. Wcześniejsze zbiory już wyłuskane.

Obrazek

Obrazek

Zebrałem pietruszke. Z mniejszych planuje zrobić domową vegete, a większe powędrowały do piwnicy. Co ładniejsza natka została posiekana i zamrożona.

Obrazek

Obrazek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Jak robisz domową vegetę ?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Nie jest to nic że tak powiem wymyślnego. Tarkuje lub siekam standardowe warzywa, które lądują w zupie, czyli: marchew, pietruszke, seler, natke pietruszki, lubczyk. Jeśli mi coś wpadnie fajnego, co by urozmaiciło, to również dodam ale raczej to jest główną bazą. :)


Wczoraj przywiozłem buraki. Najpierw były to dwie torby ale jak kuzyn zobaczył, że jade to zapytał czy zbieram więcej to przy okazji mi podrzuci. Ogólnie nie było takiego planu ale skorzystałem z propozycji.

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”